Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Sol morska
Wysłane przez: nieistniejaca (---.cht-bng-013.adsl.virginmedia.net)
Data: 05 mar 2011 - 23:19:16

Witam,

Choruje na luszczyce odkad pamietam z kilkuletnia remisja. Powrocila jakies 2 lata temu. Bylam w stanie ja kontrolowac w wiekszym lub mniejszym stopniu w ostaci steridow slaszych i mocniejszych. Wtedy nie bardzo mnie martwila jej obecnosc bo byla pod kontrola. Jednak kiedy zaczela pojawiac sie na twarzy (co jest bardzo rzadkie zwlaszcza w przypadku ust i powiek) zaczelam sie martwic. Pewnego dnia w ciagu kilku godzin moja cala twarz pokryta byla luszczaca sie skorupa, yla czerwona i bardzo bolaca. Wtedy spanikowalam i zaczelam szukac jakichkolwiek "domowych sposobow" w internecie. Gdzies znalazlam, ze sol morska lagodzi objawy. Szczerze mowiac nie wierzylam ale bol byl silny ze postanowilam sprobowac bo chya juz gorzej byc nie moglo. Po powrocie z pracy zrobilam sobie kapiej w dosc sporym stezeniu soli morskiej. Pomimo, ze nie wolno dopuscic do dostania sie soli do oczu ja nie mialam innego wyjscia i zanuzalam twarz na kilkanascie sekund w wodzie. Po kapielu nalozylam na siebie ten sam nawilzacz ktory zawsze stosowalam przepisany przez lekarza. Po kilkunastu minutach moja twarz byla wyraznie mniej zaczerieniona i nie bolala tak bardzo. Myslalam, ze to zbieg okolicznosci ale mimo wszystko postanowilam przez reszte weekendu przemywac twarz kilkanascie razy dziennie roztworem z soli morskiej i nawilazc. Kiedy w poniedzialek wracal do pracy nie bylo sladu z piatku. Od tego czasu1-2 razy w tygodniu stosuje kapiel w soli morskiej i zastapilam tradycyje mydlo z mydlem z soli morskiej. Do tego dosc scisla dieta, cwiczenia i unikanie stresu.

Nie twierdze, ze sol morska uzdrawia - bo nie, jednak w moim przypadku zlagodzila objawy w duzym stopniu. Nadal w niektorych miejscach uzywam slabego steroidu w postaci kremu jednak pilnuje aby moja skora byla zawsze nawilzona.

Ciekawa jestem czy ktos z was probowal soli morskiej i czy takze pomogla?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sol morska
Wysłane przez: nieistniejaca (---.cht-bng-013.adsl.virginmedia.net)
Data: 05 mar 2011 - 23:24:29

Dodam ze to sol i mydla sa z Morza Martwego

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sol morska
Wysłane przez: ona81 (217.96.99.---)
Data: 29 mar 2011 - 10:04:49

Tak nieistniejąca podpisuje sie z cała pewnośćia pod inf.że sa osoby którym moczenie sie w w wannie o dosc mocnym stęzeniu soli morskiej pomaga.my stosujemy ok.o40dkg.tak na połowe wanny czasami nawet pół kilo.Tylko my uzywamy soli z moraz matrwego kupujemy w pojemnikach 1.20kg.ale teraz zastanawiamy sie czy nie kupic calego worka 25kg.A czy wybróbowałas kremy skin relief? tez pochodzenia Izraelskiego.firma www.seaofspa.pl sprowadza je i są bardzo dobre wez od nich próbki może i tobie pomogasmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.