Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 2 z 6
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Lolek (---.chello.pl)
Data: 10 kwi 2006 - 22:30:38

PUVA u mnie po 20 razach + geralen = znikło wszystko w 80%. Po odstawieniu naświetlań wraca (podkreślam ______________ u mnie) po 2 ch tygodniach (na głowie momentalny powrót do ukochanego kasku)
Chorobę mamy niekiepską che che che winking smiley))

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: marzena (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 10 kwi 2006 - 22:37:02

co to jest ten geralen ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Lolek (---.chello.pl)
Data: 10 kwi 2006 - 23:53:30

Geralenik to taki proszeczek, który się wkłada do buźki w ilości zależnej od wagi ludzika, i powoduje lepsze wchłanianie promieniu z lamki puva. Niestety przy okazji rozwala troszkę wątróbkę, a same promieńki i oczki ( taka choróbka jak żaćma może się pojawić)....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Krzysztof (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 28 maj 2006 - 14:53:47

Cześć,

Gdzie w Warszawie znajdę miejsca w których mozna poddac się naswietlaniom PUVA?
Mam na mysli punkty prywatne.
Praca nie pozwala mi korzystac z naswietlań w ciagu dnia.

Jesli ktoś wie proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Krzysztof

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: sylwiaa (---.chello.pl)
Data: 28 maj 2006 - 15:07:44

znam ktos gabinet naswietlania w katowicach albo okolicach ???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Mike (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 sie 2006 - 21:11:36

sylwiaa napisał(a):

> znam ktos gabinet naswietlania w katowicach albo okolicach ???
W gabinecie dr Grażyny Szeremety-Bazylewicz przy ul. Jordana 12/2 jest kabina do naświetlań UVA i UVB311.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: dorka (---.raabego.net)
Data: 30 sie 2006 - 13:19:46

ja chodziłam w warszawie do gabinetu "Dermedica" na Kazimierzowskiej- Mokotów- polecam. 20 zł za jedno naświetlanie!Otwarte chyba do 20tej!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 sie 2006 - 14:14:58

i co pomogło to naświetlanie ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: dorka (---.raabego.net)
Data: 30 sie 2006 - 15:40:27

Mi pomogło i to bardzo, chodziłam jakos w lutym i marcu, w sumie miałam ok 20 naświetlań srednio 3 razy w tygodniu. Efekty bardzo szybkie... całe ciało miałam pokryte oprócz głowy :/ a po naświetlaniach nie miałam nic!! Kilka przebarwień ale to nic w porównaniu do tego co było, potem zresztą zeszły...teraz po poł roku mam stare łuski na łokciach i kolanie na szczęście są malutkie...ale to przez moje zaniedbanie. Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Krzysiek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 31 sie 2006 - 03:00:33

Ja naświetlam się lampami UVB (trochę inny zakres promieniowania) ale też są bardzo skuteczne. Kuracja co najmniej 25 naświetlań 5 dni w tygodniu. Zaczyna się od kilku sekund i dochodzi do ok. 7-10 min. na jedną stronę ciała (w zależności od mocy lampy). Do tego nie bierze się żadnej chemii, ewentualnie leki ziołowe. Chętnym podam adres prywatnego gabinetu w Kaliszu.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: melody (217.98.102.---)
Data: 01 wrz 2006 - 15:08:52

Witamsmiling smiley
Ja też od poniedziałku będę chodzić na naświetlaniasmiling smiley) W moim szpitalu są podobno nowoczesne lampy i nie potrzebuję brania dodatkowo lekówsmiling smiley A wy wszyscy musieliście je zażywać? Ja będę miała naświetlania codziennie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: marzena (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 03 wrz 2006 - 13:30:42

ja korzystalam z lamp uvb efekt super

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Patka (---.jmdi.pl)
Data: 03 wrz 2006 - 21:54:40

Ja w tej chwili także się naświetlam jutro 4 naswietlenie i kolejne 20złsad smiley ale wiem ,że opłaci się smiling smiley POZDRAWIAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Patka (---.jmdi.pl)
Data: 15 wrz 2006 - 22:41:32

Jutro 16.09.2006 i moje 9 naświetlenie i efekt już jestsmiling smiley pozostały mi przebarwienia o i gdzie niegdzie krostkismiling smiley ale to co miałam 03-09-06 to niebo a ziemia.Polecam lampy PUVA i smarowanko(oczewiście nie sterydami) Mogę tylko narzekac na główkę bo tam ciągle jest ale trudno najważniejsze że z innych częsci ciała poschodziło smiling smiley
POZDRAWIAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 wrz 2006 - 16:56:41

PATKA napisz mi prosze czym sie smarujesz.Naswietlalam sie w maju i doszlam do 20 naswietlan.wszystko wrocilo.Moze moje mazidla byly do d... Dzieki za odpowiedz.Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: dorota (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 wrz 2006 - 01:48:40

Witam ! w każdym większym szpitalu maja juz lampy..Za naświetlania się nie płaci ! (to nam przysługuje) jest to leczenie ambulatoryjne... Polecam też sanatorium Busko-Zdrój oczywiście w ramach funduszu..Ja jeżdze do sanatorium od 5 lat i wracam czysta :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 wrz 2006 - 12:32:29

DOROTA napisz cos wiecej o tym sanatorium.Jestem zainteresowana.Jak mam sie zabrac za zalatwianie tam miejsca?Jaka dokumentacja jest potrzebna do funduszu?Jak dlugo trwa pobyt?Dziekuje za pomoc.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 wrz 2006 - 13:11:35

Weszlam na strone BUSKO ZDROJ i troche sie zakrecilam. Mozesz konkretnie napisac w ktorym bylas?Nie znalazlam tego ktore ma podpisany kontrakt z funduszem.Jesli mozna taniej to dlaczego nie skorzystac.Dzieki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Slawogw (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 wrz 2006 - 15:47:58

Kilka sprostowań.
PUVA - jest to fototerapia połączona z lekiem. konkretnie pacjentowi podaje się psolaren, który zwiększa naszą wrażliwość na światło a następnie naświtla się promieniami ultrafioletowymi typu A czyli UVA.
Ja osobiście mam lampę w domu i w okresię jesienno zimowym się doświetlam i latem zażywam słońca. Ni ebiorę żadnych lekarstw doustnych. Jatam wolę psolarenów nie zażywać, bo mają działania uboczne. Łączą się z DNA i należy je stosować ostrożnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: alcia-z (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 wrz 2006 - 20:05:38

czy ktoś ma namiary na lampy w olsztynie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 2 z 6



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.