Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 3 z 6
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Bogus (---.chello.pl)
Data: 25 sty 2007 - 23:15:04

UVB311 co wiecie na ten temat gdzie mozna sie zapisac na mokotowie ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: hubi (---.ipartners.pl)
Data: 30 sty 2007 - 14:47:09

czyli generalnie mozna stosowac lampy bez srodkow fotouczulajacych? zgaduje ze dzialanie promieni jest wtedy slabsze? Zadzwonilem na kazimierzowska w wawie tam mi babaka powiedziala, ze po pierwsze musze miec skierowanie od lekarza, po drugie musze umowic sie u nich na wizyte 80 zl (w czasie ktorego pewnie stwierdza: no tak rzeczywiscie przyda sie lampa, 80 zl poprosze), a dopiero potem moga mnie naswietlac. Czy nie ma obejscia jakos tej procedury np. w innym gabinecie?(oprocz kupienia lampy) W panstwowych klinikach czeka sie 3 mies. przynajmniej w wawie. Przy jakich zmianach, i jakiej procentowej powierzchni luszczycy na ciele powinno sie uzywac lamp (jak wspomnialem ostatnio pani derm, powiedziala ze mam za malo luszczycy.mam gdzies 5% ciala)?mimo wszystko chcialem sprobowac, moze by g...zniknelo zupelnie, prznyjamniej na jakis miesiac. dzieki za info.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: k77 (---.aster.pl)
Data: 08 kwi 2008 - 22:24:11

Sanatorium nazywa się Oblęgorek, tel.0413703256
Cała kuracja jest o połowę tańsza niż w W-wie, ponadto masz jeszcze do dyspozycji siarki i inne tam.
Co prawda PUVĘ mają w Oblęgorku ale myślę, że można być w każdym innym sanatorium i tylko dochodzić na zabiegi.





monika Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Weszlam na strone BUSKO ZDROJ i troche sie
> zakrecilam. Mozesz konkretnie napisac w ktorym
> bylas?Nie znalazlam tego ktore ma podpisany
> kontrakt z funduszem.Jesli mozna taniej to
> dlaczego nie skorzystac.Dzieki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: grzesiek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 kwi 2008 - 14:23:50

Dowiadywałem sie ile wychodzi taki wyjazd, jeden dzien w Oblęgorku kosztuje 120zł, w tym nocleg, pełne wyżywienie-moze byc dieta, i trzy zabiegi czyli od poniedzialku do piątku lampy UVB,czyli bez zadnych prochów i kąpiel siarkowa i kąpiel bąbelkowo-ozonowa i przynajmniej trzeba wykupic 12 dni, ale mozna także mieszkac na kwaterze, okolo 25 zł za dzien, i wykupic sobie zabiegi, lampy okolo dyszki, kapiele po 8 zł, niewiem czy dłokladnie takie, bo tak szybko mowila, i nie dala dosc do slowa, chyba byla nagrana ha ha.ja tam bylem rok temu w czerwcu z nfz na trzy tygodnie i pomoglo, cale cialo czyste a w dodatku strasznie gladziutkie, i do tego momentu mam spokoj, polecam. troche nudy wieczorem bo tylko dansingi z ryczacymi piędziesiatkai(przepraszam z gory jesli kogos urazilem) ale da sie wytrzymac , polecam i pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: yamila (---.olsztyn.mm.pl)
Data: 22 kwi 2008 - 21:25:50

Podaje Namiary na lampy w Olsztynie:
NZOZ Dermatologia:ul.Plac Konstytucji 3 Maja 3(naprzeciwko Dworca Głównego w Olsztynie),tel.895335885
Wystarczy zadzwonić umówic się na wizytę,czestotliwosc i terminy lamp zostaną ustalone.Bardzo miły personel medyczny,wyrozumiali i cierpliwi lekarzesmiling smiley Warte odnotowania bo nie wszedzie mozna spotkac takie podejscie do pacjenta.Polecam!
lampy PUVA w godz.pon-wt:8-18

śr 8-15
czw-pt:8-14(15)
Naswietlania odbywaja się średnio miedzy wrześniem a kwietniem.W letniej porze są przerywane ze wzgledu na zbyt silne nasłonecznienie,które w połcazeniu zgeralenem i lampami może skutkowac poparzeniami skóry.
godziny sa zmienne,ustalane na nowo na kazdy tydzień.
Mnie lampy pomogły.15 naswietleń.Trochę mało,ale:stare zmiany zniknęly,plecy i dekolt miałam najbardziej wysypane:teraz sa czyste.Zostało na ramieniu,i na łydkach.i jest pare malutkich zmian nowych na przedramieniu.Z głowy mniej sie sypie,nie mam takiego uporczywego swiadu i łupieżu.Ale podsumowujac:naparawde jestem zadowolona.Nie liczyłam na zbyt wiel,bo po 2 pobytach w szpitalach,paru w sanatoriach i domowym leczeniu róznymi masciami i sterydami,czego mozna jeszcze oczekiwać?Skończyłam lampy dzisiaj,nie wiem na jak długo bedą skuteczne.Mam nadzieje ze naprawde na dłuuuugo.ZUPEłNIE INACZEJ SIę CZUJE ZE SWOJA SKóRAgrinning smiley Oddech ulgi...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: madziarka (62.233.233.---)
Data: 01 maj 2008 - 08:37:12

witam wszystkich serdecznie. Ja tez chodziłam na naswietlania do tego tabletki co 2 dzień. naswietlania trwały prawie 3 miesiace, byłam wysypana naprawde WSZEDZIE. skonczyłam naswietlania 25 stycznia i do tej pory jestem czysciutkasmiling smileysmiling smiley i bardzo szczęśliwa.Polecam! POZDRAWIAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Anula (---.kalisz.mm.pl)
Data: 03 cze 2008 - 18:53:01

Witam serdeczniesmiling smiley bardzo prosze o adres gabinetu w kaliszu stosujacego lampysmiling smiley leczylam sie kiedys w Poznaniu, niestety teraz majac dziecko nie mam juz mozliwosci wyjazdu na tyle dni... bardzo dziekuje i czekam !!! Pozdrawiamsmiling smiley Ania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: zielkazielka (---.aster.pl)
Data: 10 cze 2008 - 17:03:26

hej witamwas ja mam luszcyzce i chcialam isc na fototerapie mieszkam w wwie wiec czy ktos moze mi powiedziec jak tam jest na tej kazimierzowskiej co i jak? bo chce sie tam wybrac ale nie mam kiedy grinning smiley tzn nigdy nie moge sie zebrac hehehe w jakich godzinach jeszcze to jest otwarte? no ogolnie szczegolysmiling smileyna maila albo cos, bo nie siedze na forum zadnym a tutaj przypadkiem wpadlam no i taka prosbe mam z gory dzieki. ziela

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: E. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 cze 2008 - 20:31:05

ja wlasnie chodze na kazimierzowska na lampy.
zdecydowalam sie na uvb bo przy puva trzeba brac tabletki po ktorych mnie przez pol dnia mdliło strasznie..
jestem po 4 naswietlaniu. koszt naswietlania to 22 zl ..
koszt 1 wizyty to 80 zl .. na 1 wizycie lekarz przepisze ci rowniez leki. ja wzielam do natluszczania robione bo sa tanie oraz cygnoline 0,4 z cynkiem.
bo przy naswietlaniach daje dobre efekty smiling smiley i remisja trwa pare lat smiling smiley
jeszcze wzielam pochodna d3 czyli daivonex do wytestowania. ale chyba nie warte swej ceny smiling smiley
generalnie co do lamp na kazimierzowskiej to jestem zadowolona. maja jeden minus. mianowicie to nie jest tubA tylko jedna sciana z zageitymi brzegami.
wiec trzeba opalac tyl i przod odzielnie. to uciazliwe.
zaczelam od dawki 00,60 J. na 3 i 4 naswietlaniu o0,70. pewnie jutro mi zwieksza smiling smiley
wydaje mi sie ze z 15 naswietlnian mi wystarczy zeby wszystki zniknelo . ( tak wynika z moich doswiadczen smiling smiley
powiem tak : puva dziala szyciej , mocniej i naswietlac wystarczy sie 3 razy w tyg. na UVB trzeba najlepiej codzinnie chodzic ale potem mozna sie rowniez opalac i nie trzeba lykac tych okropnych tabletek. wiec ja osobiscie polecam uvb. napisze jak skoncze cala serie naswietlan o wynikach lamp z kazimierzowskiej smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Darek (---.tktelekom.pl)
Data: 22 cze 2008 - 23:08:52

Szukajcie na forum ZIELARZ WIELKI wyleczył mnie złuszczycy!Pozdro!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: andriej (---.dslgb.com)
Data: 05 lip 2008 - 17:39:20

3 razy w tyg ale jak dlugo?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: jarek (---.cpe.marton.net.pl)
Data: 14 lis 2008 - 20:34:02

A czy ktoś może coś doradzić na łuszczyce na głowie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Kamilla Prajsnar (---.promax.media.pl)
Data: 22 lut 2009 - 16:25:38

Witam ! Proszę podaj mi adres w Kaliszu gdzie mogę się ponaświetlać! Pozdrawiam Kama z Ostrowa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Pluum (---.tp.unicity.pl)
Data: 27 lut 2009 - 09:24:55

,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Marek (---.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 11 mar 2009 - 00:59:10

Aniu napisz prosze,gdzie w Poznaniu się leczyłaś,iczy tam mieli lampy. A może znasz dobrego dermatologa w Poznaniu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: johny (---.mazol.com)
Data: 11 mar 2009 - 12:28:56

witam, szukam lekarza w gdyni, ktory skieruje mnie na naswietlanie w ramach nfz. moze byc to prywatna wizyta

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Majaaa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 kwi 2009 - 22:27:22

gdzie mozna sie naswietlic takimi lampami w warszawie i w ogole jaki jest koszt czegos takiego? ostatnio mialam duzy wysyp nie moge sie pozbyc tych kropek i z tego co widze to to moze mi pomoc.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Zygfryd (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 kwi 2009 - 16:30:23

Ja chodze do Kliniki Dermatologicznej w MSWiA na Woloskiej w ramach NFZ

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Asia 25 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 kwi 2009 - 16:39:11

ja równie chodzę na lmpki za freewinking smileyprzychodnia Aldemed smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: johny (---.mazol.com)
Data: 15 kwi 2009 - 16:48:37

ponawiam pytanie, gdzie dostane skierowanie na darmowe lampy? na mnie juz w sumie chyba nic nie dziala a smarowania juz mam szczerze dosyc. chyab ze ktos poleci dobrego dermatologa w gdyni (ewentualnie gdańsk, sopot).
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 3 z 6



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.