Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 5 z 6
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: KASIA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 sty 2010 - 10:40:03

błagam czy ktoś zokolic kalisza leczył sie lampami potrzebuje jakis adres w okolicy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: kasia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 sty 2010 - 10:46:37

cześć aniu! ja również jestem zokolic kalisza czy może znalazłaś już jakieś namiaryna lampy w okolicy błagam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Ja..44 (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 12 sty 2010 - 11:16:22

MIŁE Panie myślę ze trzeba zadzwonić do NFZ I zapytać sie o adresy , gdzie w ramach umowy mozna dostać lampy ..POZDRAWIAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: yamila (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 14 sty 2010 - 01:11:19

Mam ogromna prośbę: mógłby ktos napisac mi adres/ kontakt na lampy PUVA w Warszawie refundowane przez NFZ?Bo prywatnych gabinetów, gdzie PUVA jest platna jest całkiem sporo..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: kasiula (---.89-161.tel.tkb.net.pl)
Data: 02 lut 2010 - 20:00:12

a gdzie w Bialymstoku prócz Żurawiej można korzystać z lamp?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Ja..44 (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 10 lut 2010 - 08:13:54

kOCHANI ja osobiscie biorę Puvy z NFZ więc jestem zadowolona ale wiem ze nie wszyscy macie taką możliwośc .Wczoraj w zielonej górze w przychodni Aldemed spotkałam Pania z Międzyrzecza. ktora byla w Poznaniu w szpitalu i wyznaczono jej lapmy gdzie nie ma nawet w Gorzowie...zatem jest napewno problem bo musi20 x dojezdzac okolo 80 km na nie...Dzoncie i pytajcie sie w NFZ GDZIE mozna korzystac z nich...Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Zbyszek (193.59.255.---)
Data: 12 lut 2010 - 18:00:20

Witam wszystkich czytam sobie co jak i gdzie z tymi lampami i naświetleniami ale z tego co widzę to dość uciążliwe i niekiedy jest problem gdzie i za ile czy z nfz lub prywatnie mam tą chorobę od 11lat w tej chwili mam 27 raz jest lepiej raz gorzej u dermatologa byłem może z kilkanaście razy i nie pomagali oni zbytnio ostatnio trochę poczytałem i postanowiłem coś wreszcie z tym zrobić bo jak do tej pory pomagał mi tylko Diprosalic płyn na głowe i maść na resztę pisze że nie wolno stosować tym opatrunków olkuzyjnych ale tylko takie pomagają wybrałem tego leku już bardzo durzo i raczej nie zaobserwowałem jakiś niepokojących zmian skórnych ale do rzeczy pytacie o lampy i naświetlenia ja postanowiłem sobie takową lampę kupić i już ją mam jest to lampa UVB 311nm na allegro za jakieś 145zł z firmy ULTRA-VIOL plus okulary ochronne bo to konieczne jest to sam promiennik który w komplecie z oprawą kosztuje jakieś 1000zł tyle to trochę drogo ale można sobie kupić lampkę biurkową podam typ jaki właśnie sobie zamówiłem CRETA 20 też allegro w sumie kosztowało mnie to jakieś 240zł z okularami teraz tylko wybiorę się do dermatologa na konsultację odnośnie tych naświetleń i poczekam na efekty to chyba rozsądna cena i wygoda a jeśli by były nawroty to zawsze mam to wtedy w domu jak ktoś ma jakieś pytania to spróbuję pomóc i poinformuję o efektach.Pozdrawiam wszystkich i życzę powrotu do zdrowia!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: :) (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 24 lut 2010 - 16:13:38

Yamila, właśnie wróciłam z kliniki dermatologicznej na Koszykowej 82a. Zapisano mi tam lampy PUVA (refundowane z NFZ). Wcześniej jednak musisz zapisać się na wizytę u tamtejszego dermatologa i on to podejmie decyzję co z Tobą począć smiling smiley Terminy wizyt ok. miesiąca (ale możliwość rozebrania się przed grupą czarnoskórych stażystów - bezcennasmiling smiley)) Pozdrawiam Rejestracja: 22/502-13-00

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Marti (---.chello.pl)
Data: 03 mar 2010 - 20:53:59

Witam wszystkich!!!!

OKAZJA!

mam do sprzedania lampę PUVA. th-e 1 kosztowała mnie 1400 zł sprzedam za 1000zł,ro produkcji 2004, naświetlałam nią skórę głowy w domu ponieważ na zabiegi musialam jezdzc bardzo daleko ,( miałam lysienie plackowate) bardzo mi pomogla. wiem ze stosuje się ją również do leczenia łuszczycy oraz atopowego zapalenia skóry. Juz tej lampy nie potrzebuję używałam ją tylko rok. zainteresowani niech piszą na maila [email protected]

pozdrawiamsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Paulina (---.play-internet.pl)
Data: 17 cze 2010 - 17:29:15

hej wszystkim


Jak ja marze o tym by chociaż bielactwo mi się zatrzymało. Czyje się jak PANDA ;( mam to na oczach nie jest tak żle nie mam tego aż tak dużo ale zaczęło mi wyskakiwać na brzuchu ;(((((((
Jestem studentką i za dużo kasy to ja nie mam. BYłam raz w Gdyni u dr Rotera - bardzo sympatyczny człowiek, chciałabym wiecej takich lekarzy. Jednakże za samo wejście zapłaciłam 150 zł ;( zbietałam!! ;P


Słyszałam, że najlepszym sposobem jest właśnie te naświetlanie tylko że ja jestem z Elbląga. Koszt naświtlania 30 zł dojazd 20 i tak 2-3 w tygodniu nie no nie dam rady. Pomóżcie mi może gdzieś blisko mnie są te naświetlania ale na NFZ?

PS. Stosowałam Protopic niestety nie pomogło!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: ktosik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 lip 2010 - 20:27:38

gdzie można na pomorzu skorzystać z lampy puva.?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: angela (89.231.216.---)
Data: 30 lip 2010 - 11:00:57

witam czy w rzeszowie sa gdzies te lampy??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Junior (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 27 sie 2010 - 17:45:22

Witam
Jestem po 14 naświetlaniach... efekty: plamki zrobiły się różowe, ale nie wszedzie i poschodziłosad smiley dalej mam łuskisad smiley Czy Wy tez tak mieliscie??? prosze o odp.,w dni kiedy było naswietlanie smaruje sie cygnolina...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: niki 77 (80.54.88.---)
Data: 24 sty 2011 - 15:07:18

Włąśnie od dzis zaczęłam puvoterapie nie mialam problemu z dostaniem sie na nie, pierwsze naświetlanie trwało dosłownie kilka sekund, jutro następne a potem w czwartek. napisze jaki bedzie efekt. dojeżdzam na lampu 50km. mam madzieję ze bedzie sie opłacało.................

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: ania (83.238.194.---)
Data: 24 sty 2011 - 21:37:12

mOŻE KTOŚ WSPOMNNIEĆ O KOSZCIE TEGO NAŚWIETLANIA?? JAK TO WYGLADA CENOWO I CZY ORIENTUJE SIE KTOS CZY W OKOLICACH POZNANIA SĄ GDZIES TE LAMPY, ALBO SZPITAL Z TYM??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Aga (---.dynamic.chello.pl)
Data: 01 lut 2011 - 11:41:45

A ja jestem po 19 naświetleniu i nic sie nie zmieniło .nawet troche nie pomogłosad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 lut 2011 - 11:53:44

hej aniu.z tego co wiem to przybyszewskiego mialo i szkolna jakies pare latek temu jak teraz jest nie wiem....ale co do szkolnej to powiem tobie jak wroce ze szpitala jak tam jest...pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Volver (---.146.191.253.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 05 mar 2011 - 09:36:12

Czy w warszawie naświetlania sa refundowane? Naświetlałem sie w Krakowie dwa lata temu i super pomogło ale temat powrócił w tym roku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: majdzik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 maj 2011 - 11:02:02

A gdzie w ?Krakowie się naświetlałeś? może bym skorzystał smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: szater (109.110.216.---)
Data: 12 maj 2011 - 12:36:31

...okazało sie ze jednak nie taka rewelacja...wiekszosc nowoczesnych osrodków już sie z leczenia lampami PUVA wycofało ze wzgledu na duze skutki uboczne..po lampach(zwiekszona ilosc czarnych pieprzyków) jak i po stosowaniu koniecznego podczas naswietlania leku(nudnosci,wymioty,zaburzenia równowagi,kłopoty z watroba i oczami-to tylko niektóre)zastapiono te naswietlania nowoczesniejszym sprzetem :lampami emitujacymi promieniowanie UVB 311-nie potrzeba do tych naswietlan żadnych leków,działa dobrze i skutki uboczne prawie nieobecne.Oczywiscie jak to u nas jak gdzies lampy sa to...kieruje sie biednych,nieswiadomych chorych.W Zielonej Górze już w kazdym prywatnym gabinecie i kazdym osrodku zdrowia sa lampy UVB 311-wiem ze częsc naswietlan jest refundowana przez NFZ,ceny prywatnych naswietlan to granica od 9 do 13zł...czasem miesiecznie na masci sterydowe wiecej sie wydaje...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 5 z 6



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.