Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
jestem za?amana
Wysłane przez: iga (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 sie 2004 - 11:18:33

wiem dopiero od niedawna co mi jest nie moge nawt wymowic tej okropnej nazwy
mam "to' na dloniach i stopach jestem zalamana a lekarz caly czas gada ze stres zle na "to" dziala caly czas jakies okropne masci prosze o jakieies informacje jak sobie z tym radzic


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jestem załamana
Wysłane przez: Artur (195.245.213.---)
Data: 06 sie 2004 - 12:56:01

Lekarz ma racje stres żle wpływa na chorobe.
Ale jak masz tylko na dłoniach i stopach to polecam ci naœwietlania lampami UVA
Jak możesz to idŸ do lekarza i niech Tobie wypisze skierowanie na naœwietlanie tymi lampami.
Ja mam tš chorobe już kilka lat a naœwietlania tymi lampami to na razie najskuteczniejszy sposób leczenia tej choroby z jakim się spotkałem.
Pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do normalnoœci.
Artur

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jestem załamana
Wysłane przez: basia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 sie 2004 - 18:13:24

dziewczyno nie zalamuj sie ja tez to mialam 21 lat pomoglo mi nie lekarstwa i masci ,zastrzyki lecz zwykle solarium wiem ze to kosztuje ale chociaz raz na tydzien uwierz mi i powodzenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jestem załamana
Wysłane przez: agnieszka (---.dip.t-dialin.net)
Data: 08 sie 2004 - 10:59:24

Ja rowniez jestem zalamana od 9 ciu lat choruje na te chorobe probowalam juz wszystkiego ,choroba jest nieuleczalna i ciagle sie rozwija

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jestem załamana
Wysłane przez: rafal (---.bad.cm.kabsi.at)
Data: 08 sie 2004 - 16:06:31

mam te horobe od roku jest na lokciah i kolanah solarium pomorze

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jestem załamana
Wysłane przez: KRYSTYNA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 sie 2004 - 16:51:33

zawsze pomyœl że inni mogš mieć jeszcze gorzej a się nie załamujš. Zastosuj dietę na oczyszczenie wštroby i przewodu pokarmowego to i łuszczyca minie. Nie jedz przez 2-3 miesišce wieprzowiny, kurczaków, słodyczy, szczególnie drożdżówek, mleka, sera białego, napojów gazowanych . Spożywaj warzywa , owoce, inne mięska ale nie naszpikowane sterydami i antybiotykami, kwaœnš œmietanę lub jogurt naturalny, kwaœne mleko, ryż, kasze, płatki, pieczywo z grubego przemiału. Spróbuj a i cera i włosy i linia Ci się poprawiš a łuszczyca zacznie odchodzić.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jestem załamana
Wysłane przez: daniel (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 sie 2004 - 19:38:04

ja tez mam na stopach i dloniach jak chcesz to sie ze mna skontaktuj [email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jestem załamana
Wysłane przez: maaaa (---.aster.pl)
Data: 11 sie 2004 - 12:45:28

pierwszy wysiew mialam trzy lata temu i leczylam sie najpierw jakimis masciami sterydowymi a potem trafilam do przychodni gdzie zaproponowano mi naswietlanie PUVA .Mialam jakies 20 zabiegow i super wszystko zniknelosmiling smiley Teraz po trzech latach od tamtego zdarzenia tydzien temu znow mialam wysiew niesamowicie potezny-najpierw leczyli mnie na 'uczulenie na slonce' ale potem niesamowicie bystra pani doktor ktorej wciaz powtarzalam ze moze jednak to luszczyca zerknela w 'karte pacjenta' i obejrzala mnie dokladnie po czym powiedziala ach no tak to luszczyca(bez komentarza)Wysłala mnie nawet do szpitala gdzie bylam tydzien .mialam tam kapiele siarkowo-wodorowe i naswietlania plus masci(uwaga!)niesterydowe.lepiej sie leczyc nie sterydami gdyz dzialaja one agresywnie ,szybko ale przez to i powrot luszczycy moze byc szybszy i silniejszy. teraz wrocilam do domu i moze jest lepiej ale nie zeszlo wszystkosad smiley zalecono mi oczywiscie masci(te same co w szpitalu-niesterydowe)i duzo slonca-oczywiscie w granicach rozsadku.przede wszystkim trzeba byc dobrej mysli i wierzyc w terapie jaka sie stosuje!pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jestem załamana
Wysłane przez: lucka (---.olawa.sdi.tpnet.pl)
Data: 12 sie 2004 - 13:48:57

Ja też to mam.Chodzę na solarium trochę hamuje rozwój.Najgorsze jest ,że to strasznie swędzi.A na dodatek mam mna posladkach i jeszcze plecach.Czasami mysle ,że zwariuję.Nie chce mi się chodzić do pracy bo mundur ,który muœze nosić po prostu mi przeszkadza.-chciałabym sie bez przerwy drapac.pozdrawiam wszystkich chorych.Do usłyszenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jestem załamana
Wysłane przez: maaaa (---.aster.pl)
Data: 12 sie 2004 - 19:50:16

lucka jak swedzi to popros lekarza by Ci przepisał jakis Zyrtec lub clemastinium mi to na poczatku przynosi ulge(potem jakoss sie organizm przyzwyczaja) ale zawsze ulga .jesli chodzisz na solarium to koniecznie sie pozniej natłuszczaj jakimis witaminowymi masciami-najlepiej robione w aptece bo luszczyca wogole lubi byc natłuszczana i tyle!
pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jestem załamana
Wysłane przez: Marcin (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 12 sie 2004 - 23:12:08

Czeœć!Nie załamuj sie dziewczyno ja jestem chory od 13-14 lat sam juz nie wiem kiedy to sie zaczeło.najgorsze chyba mam juz za sobš (praktycznie całe ciało miałem "wysypane"winking smiley.Po kilku pobytach w szpitalu a póŸniej kilku latach dalszej choroby lekarz przepisał mi tabletki.najpierw dostałem jedne których nazwy nie pamiętam ale nie polecam skótki uboczne to tzw. zimne poty, puchniecie skórek przy paznokciach co może spowodowac wrastanie paznokci.Drugie które mi pomogły i "uleczyły" mnie całkowicie na doœć dlugi okres to NEORAL Sandimmun firmy Novartis.W chwili obecnej mam troche wykwitów ale z mojej winy.Po tym jak skończyłem terapie tabletkami pracowałem w "niesprzyjajšcych" warunkach czego owocem był nawrót choroby.Najważniejsze to sie nie przejmować tym co ludzie mówia.Teraz napewno poznasz PRAWDZIWYCH przyjaciół ktorzy Cie wspomogš na duchu.IdŸ do dobrego dermatologa i spytaj sie o te tabletki ale tak naprawde to nie ma na TO lekarstwa musisz sie oswoic z tym co przyniosło Ci życie.Może jesteœ sprawdzana i jutro obudzisz sie zdrowa.Ja tak myœlę i staram sie nieprzejmować swoja dolegliwoœciš, a wiem jakie to trudne.
Pozdrowienia i trzymaj sie ciepło.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jestem załamana
Wysłane przez: Dorota (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 sie 2004 - 20:38:57

Rzeczywiscie trudno si? z tym pogodzi?. Ja mia?am pierwszy wysiew w wieku 16 lat i w?a?ciwie od tamtej pory ?adnej d?u?szej przerwy. Po urodzeniu dziecka jest coraz gorzej, bo przez ci??? i karmienie w og—le prawie nic z tym nie mog?am robi? z uwagi na zdrowie dziecka. Ca?e lato biegam w d?ugich spodniach i bluzkach z d?ugimi r?kawami. Zaczynam mie? zmiany na paznokciach, wygl?daj? jakby wychodzi?y ze sk—ry. Ale z drugiej strony wielu moich tak?e chorych znajomych ma tylko niewielkie zmiany, albo po odpowiednio dobranej kuracji - d?ugie okresy remisji. Ta choroba ma bardzo r—?ny u ka?dego przebieg i dlatego nie powinna? si? za?amywa?. Na pewno nie mo?na tego zaniedbywa?. Na w?asn? r?k? dowiadywa? si? o nowe leki, metody, bo wi?kszo?? lekarzy poleca cygnolin? i ma?? salicylow? i na tym ich inwencja si? ko?czy, Pozdrawiam!!! Dorota

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jestem załamana
Wysłane przez: Zosia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 sie 2004 - 18:27:25

Czesc Dorota to co ty w tej chwili przechodzisz ja juz wszystko przerabialam. Dzis mam dalej luszczyce ale nie jest mi tak uciazliwa chcialabym Ci pomoc.Napisz do mnie moj adres Emaila [email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jestem załamana
Wysłane przez: Zonia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 wrz 2004 - 23:12:37

Pisze do mnie księgowa Ela ,jeœli mnie czytasz to podaj swoje namiary odpisałam Tobie lecz nie mam adresu zwrotnego

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jestem załamana
Wysłane przez: siuks (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 19 pa� 2004 - 20:20:19

ty stara ruro odwal sie z tego forum

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jestem załamana
Wysłane przez: Baœka (80.240.173.---)
Data: 25 pa� 2004 - 21:59:32

mam dopiero 17 lat a łuszczycę aż 11lat. Nigdy dotšd nie miałam z niš aż takich problemów, nie wiem co mam robić. Chodziłam na solarium 2 razy w tygodniu używałam drogich leków sterydowych ( a teraz na nie mnie już nie stać) lekarze cały czas przepisujš mi diprosalic ale on już nie działa pomimo jego ceny. Nowa dktór przepisała mi cignolinę robionš i troszkę mi schodzi ale mam łuszczycę na każdej częœci ciała a teraz to mnie już nie swędzi tylko bardzo boli. Ja już naprawdę nie wiem co mam robić!!! Ale nie chcę się poddawać. Lekarz powiedział mi że mam poczštki przżutów na stawy i mogę nie chodzić, mam już straszne bóle kręgosłupa, że nie mogę wstać ale tylko czasami, nie œpię całš noc po 4 hydroxyzinum. Proszę niech mi ktoœ coœ poradzi!!!!


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jestem załamana
Wysłane przez: ewa (80.51.236.---)
Data: 26 pa� 2004 - 11:32:27

czesc Basiu mam corke w twoim wieku ale ona tego nie ma (jeszcze???) i mam nadzieje ze nie dostanie mialaby to po mnie. kiedy mialam 17 l a teraz mam 38 zaczelo mi wylazic na skore wiec glowa do gory nie jestes sama zacznij dbac o luszczyce na serio wiem po sobie ta cygnolina to b.dobry pomysl jesli nie ma lamp puva tam gdzie mieszkasz sprobuj chodzic na solarium tylko sie nie smaruj mascia jak bedziesz sie opalac cygnoline stos. na wieczor a na dzien masc salicylowo-borna na wazelinie. Caly szkopul w tym ze musisz natluszczac skore kiedy tylko sie da! nawet wtedy kiedy cialo bedzie zdrowe. i cierpliwosci bo to nie stanie sie w jeden dzien i nie wkurzaj sie na luszczyce bo to nic nie da nie drap jej jesli swedzi to sie poklep bo kazde drapanie powoduje w tym miejscu jeszce wiekszy placek. ja dopiero w tym roku zaczelam o nia dbac tak zebv jej bylo jak najmniej albo wcale. z tymi stawami moze byc klopot zapytaj lekarza o docloratio uno to taki lek przeciwzapalny przeciwbolowy na kostne sprawy moze byc sama go czasami stosuje. nie jest to lek na luszczyce. glowa do gory Baska

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jestem załamana
Wysłane przez: Baœka (80.240.173.---)
Data: 26 pa� 2004 - 15:36:33

dziękuję ci za jakšœ informację, ale ja naprawdę nie chcę się poddawać tyle że to mnie przerasta na pewno z tego względu iż właœnie w tym roku pojawiło mi się jej aż tak dużo. Postanowiłam że spróbuję też z ziołami al leki nadal będę stosowała. Nie wiem tylko czy poradzę sobie z tym jeœli nie będzie mi to schodziło, przecież ja mam dopiero 17 lat chcę iœć na studia daleko od mojego miejsca zamieszkania ale ja bez pomocy mamy w tej sytuacji ni potrafię sobie poradzić!!!! Dziękuję za radę ewo i pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jestem załamana
Wysłane przez: ewa (---.dsl.chcgil.ameritech.net)
Data: 09 lis 2004 - 03:15:38

Polecam bardzo dobra masc ktora nazwalam masc cud. Mam nadzieje ze i Wam pomoze bo jest bardzo skuteczna - nazywa sie WARRICK PHARNACEUTICALS. Zmiany na skorze nie pojawialy mi sie przez 5 lat ale...wkoncu dopadly mnie niedawno. Przez 5 lat zapomnialam o chorobie myslac ze diagnozy lekarzy nie byly sluszne i wierzylam ze juz nigdy nie bede miala problemow ze skora. Teraz nie jestem w POlsce i pojawienie sie na nowo mojej choroby bylo zarowno wielkim zaskoczeniem jak i w pewnym sensie problemem. Dzieki znajomym znalazlam polskiego lekarza ktory to wlasnie przepisal mi te masc .
Napisze jeszcze ze jest jedna bardzo bardzo skuteczna metoda leczenia luszczycy o ktorej nie mowi sie duzo ale jest droga a mianowicie w Turcji znajduje sie specjalny osrodek w ktorym leczona jest ta choroba za pomoca kapieli w basenach z rybkami ktore to wlasnie lecza skore. Moze smiesznie to brzmi ale moja przyjaciolka tam byla - widzialam ja przed wyjazdem i po powrocie i coz moge powiedziec.....wyzdrowiala.
Jezeli macie jakies pytania - piszcie! Pozdrawiam i zycze optymizmusmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jestem załamana
Wysłane przez: liza (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 14 lis 2004 - 23:49:47

Ewo ile kosztuje ta kuracja i gdzie dokladnie dowiedzieć się wszystkiego na ten temat bo jestem skłonna tam pojechać .Proszę odpisz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.