Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
hmm
Wysłane przez: Mickey (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 mar 2005 - 10:08:50

Witam wszystkich,
Ostatnio zastanawia mnie jedna rzecz-jak wielki jest wplyw konserwantow i innych swinstw dodawanych do jedzenia?

Ostatnie pare miesiecy spedzilem w Portugalii i łuszczyca znikła bez sladu.

Dla jasnosci, przez caly ten okres bylem bardzo zajety, nie korzystalem z dobrodziejstw slonca bo nie bylo czasu i praktycznie caly czas spedzalem przed kompem w pokoju, oprocz tego zylem w dosc duzym stresie.

Odzywialem sie jednak nietypowo (tak bylo najtaniej i najszybciej) -2 razy dziennie pelny obiad ze stolowki studenckiej->2*zupa+2*drugie danie.
Posilki te specjalnie nie roznily sie od kuchni polskiej, jesli chodzi o ryby to tylko dwa razy w tygodniu. Nie jadlem natomiast sniadan i kolacji, zero chleba, masla i innych rzeczy.

Ze zdziwieniem zauwazylem, ze łuszczyca przeszla calkowicie. Po powrocie do kraju, zaczalem odzywiac sie normalnie i luszczyca wrocila.

Z drugiej strony wszystkie inne łuszcycowe diety cud , nieraz bardzo skrajne maja jedna wspolna ceche, nie ma w nich za wiele sztucznych rzeczy.

Czy ktos z Was ma podobne doswiadczenia, jesli chodzi o odzywianie?

Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: hmm
Wysłane przez: elzbieta (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 14 mar 2005 - 10:58:49

witam musze stwierdzic,ze masz racje,poniewaz ja bylam troche czasu w Anglii i luszczyca tez zginela.Ale po powrocie do kraju niestety swinstwo wyszlo ponownie.Oni chyba stosuja inne jedzenie ,nie takie zatrute jak u nas.Inna sprawa,ze przy luszczycy powinno sie stosowac scisla diete taka jaka jest przy chorobach watroby . Ja teraz stosuje diete.Moge ci powiedziec co mozesz jesc a czego nie wolno ,jezeli cie interesuje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: hmm
Wysłane przez: Alicja (---.fhi.pl)
Data: 14 mar 2005 - 12:05:25

witam, ciekawy wątek
co można jeść a co nie, Elżbieto?
i czy Tobie to pomaga??

napisz koniecznie
pozdrawiam Alicja

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: hmm
Wysłane przez: niesia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 mar 2005 - 14:11:45

Elu moglabys mi powiedziec dokladniej co z tym jedzeniem...
Napisz do mnie [email protected].
Dzieki wielkiesmiling smiley


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: hmm
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 14 mar 2005 - 15:31:11

Mnie rowniez Elu interesuje co mozna jesc,a czego nie...
Znam rozne szkoly odzywiania i bywa tak,ze w jednych co jest zakazane w innych jest dozwolone...

Co do wypowiedzi mickeya to powiem tak. Duzy wplyw na poprawe zdrowia, mogl miec sam klimat w ktorym przebywales. No a z tym jedzeniem to jest tak,ze wiadomo,ze luszczyca lubi szczegolnie tych co lubia dobrze zjesc...

Ja podam taki przyklad (nie powinno sie brac ze mnie przykladu). U mnie raz znaczna poprawa miala miejsce po pewnej imprezce podczas ktorej wypilem wieksza ilosc rozrabianego spirytusu. Mowi sie ,ze alkohol ma zlyw wplyw i sie z tym zgadzam calkowice,ale w tym przypadku zaistniala bardzo duza poprawa. Nie wiem jak to sobie tlumaczyc,ale najwazniejsze,ze bylo lepiej niz gorzej...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: hmm
Wysłane przez: elzbieta (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 14 mar 2005 - 18:41:44

witam,laciate kolezanki i koledzy.W odpowiedzi na pytanie Alicji i niesi odpowiadam,ze jest to dieta w luszczycy.Bardzo wskazane sa glodowki jedno lub kilku dniowe.Podstawa tej diety to warzywa w roznych postaciach(surowe,duszone ,gotowane),zupy warzywne bez tluszczu i miesa.Produkty niewskazane: wieprzowina i wolowina,wedliny i konserwy miesne,cukier,ciasta,herbatniki,tluszcze zwierzece,tluste sery i jogurty,wszystko co wedzone,jak najmniej bialka zwierzecego i jak najmniej ziemniakow.Ziemniaki mozna jesc pieczone bez tluszczu, nie wolno jesc zywnosci konserwowanej,nie wolno kawy , czarnej herbaty i w zadnym razie alkoholu.Produkty dozwoloneyawning smileyliwa z oliwek z pierwszego tloczenia na zimno,chleb tylko zytni pelnoziarnisty,niewielka ilosc masla,otreby owsiane,brazowy ryz,jeczmien i inne pelne ziarna dobrze ugotowane,warzywawzdymajace z duza iloscia kminku i majeranku,ryby morskie pieczone na ruszcie,duszone w warzywach,miod do slodzenia.Produkty zalecane; olej lniany( tloczony na zimno),pic duzo wody niegazowanej nisko zmineralizowanej najlepiej Zywiec,pic duzo sokow (soki z marchwi i buraczkow),duzo surowek i warzyw,wskazane jest pieczone lub gotowane jablka,z tluszczow uzywac tylko olej lniany(regeneruje watrobe ) i oliwy z oliwek ( tloczonej na zimno),tylko czyste maslo ,wskazana maslanka,zsiadle mleko,chudy twarog.herbata tylko zielona(lisciasta) jak naj wiecej. Mozna troszke miesa ,ale tylko z indyka.Potrawy malo solic.Przyznacie sami,ze dieta jest bardzo rygorystyczna,ale ja jem tylko biale chude sery,duzo gotowanych warzyw i surowek z warzyw,nie uzywam cukru.czasem kawalek miesa z indyka i duzo ryb niestety gotowanych.Nie wolno nam jesc to co lubimy i to co dobre.T a dieta jest straszna ,ale co zrobic nie mozna narzekac.To jest dokladnie taka dieta watrobowa.Duzo duzo wyrzeczen.Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: hmm
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 14 mar 2005 - 21:58:44

Stosowalem diete jeszcze bardziej rygorystyczna przez rok czasu i nic mi nie pomoglo...
Moze inny cos tam pomoze...
Powodzenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: hmm
Wysłane przez: elzbieta (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 mar 2005 - 19:36:42

Ale do diety musisz stosowac leki.Sama dieta sie nie wyleczysz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: hmm
Wysłane przez: adam 23 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 mar 2005 - 21:02:15

bartez a co ci najlepiej pomaga bo widze po postach ze probowałes wielu metod jezeli mozesz sie podzielic swoja wiedza to byłbym wdzieczny dzieki i papapapatki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: hmm
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 15 mar 2005 - 22:03:36

Do Eli:
I stosowalem do diety roznego rodzaju leki,a raczej witaminy, ziola i takie tam podobne,wedlug scislych rozkazow pani doktor
Do Adama23:
Mi najlepiej pomaga slonce i morska woda (jak nie mam dostepu do morza to wtedy intensywny sport na sloncu,zeby sie spocic,bo jak wiadomo pot jest slony i mi akurat to pomoaga, nie ma poza tym nic lepszego jak jazda na rowerze lub granie w basket na swiezym powietrzu),a w porze jesienno-zimowej smaruje sie kremem do stop przesuszonych drIreny Eris + DCT (Dermatitis Clear Tincture) + solarium.
Co do odzywiania to jem wszystko co lubie. Nie mam pogorszenia choroby po rzeczach ostrych czy tym podobnych. Po diecie,ktora nie przyniosla efektow wyszedlem z zalozenia,ze jako czlowiek mlody nie bede odmawial sobie wszelkiego rodzaju przyjemnosci z uzywkami wlacznie smiling smiley Mlodosc przeciez nie trwa wiecznie smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: hmm
Wysłane przez: malgonia (---.lns1-c8.dsl.pol.co.uk)
Data: 17 mar 2005 - 23:30:22

do: Barthez- racja, popieram, tez probowalam roznego rodzaju diety i nic mi to nie pomoglosad smiley pozatym jestem osoba bardza szczupla i nie bede sobie odmawiac jedzenia tego co chce:] buzkawinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: hmm
Wysłane przez: melania (---.l2.c2.dsl.pol.co.uk)
Data: 05 lis 2005 - 23:20:08

Jestem zainterwsowana produktami jakie są dozwolone przy łuszczycy,czy możesz mi je przesłać.Z góry dziękuję.Melania

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: hmm
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 lis 2005 - 18:18:47

odpowiedz dla mickey
a moze w tym naszym pieknym kraju smierdzi
ten caly cyrk to terz stres a to niestety nie pomaga
stres jest istotnym czynnikiem na zmiany jakie posiadamy a wylaczyc np. ja sie nie moge i to wszystko drarzni mnie a tak naprawde to tak jak bym drapal sie co terz jest stresem

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.