Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567-->
Bieżąca strona: 4 z 7
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: Conejo (---.Korbank.Pl)
Data: 02 lis 2009 - 01:26:09

Nie przejmuj sie tak...z tym da sie zyc. Nawet czasem lepiej jak ma sie od dziecka, ja tez tak misalam, bo jestes w stanie pogodzic sie z ta mysla i jest to dla Ciebie oczywiste. Wyzej pisalam co polecam i co praktycznie pomaga mi od dziecka. Sterydow unikaj, nawet jesli lekarz zleci. Dzialaja na chwile, potem wysyp jest podwojny, a po co to malej. Tez mialam dokladnie 6 lat jak u mnie wystapily pierwsze objawy. Trzymajcie sie dziewczynki, pozdrawiam cieplutko.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: koniu_57 (188.33.175.---)
Data: 02 lis 2009 - 06:31:56

Mam tę 'panią''odkąd pamiętam. w wieku 8 lat miałsm taki ysyp ze nie było w
idać skóry.Staruszek lekarz do którego wówczas jeżdziłam zapisał mi tedy maść z
dziegciem.Była czarna i paskudnie śmierdziała ale była na tyle skuteczna że do
15 roku życia miałam względny spokój.To było praie 50 lat temu,inie mam pojęcia czy jeszcze robią te mazidło ale na pewno nie ma nim sterydów.Sprubuj może i tojemu dziecku pomoze. Babcia Basia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: cola (---.centertel.pl)
Data: 02 lis 2009 - 07:35:57

tu widział bym blue cap krem jest dopuszczony do stosowania od 2 roku życia (badania kliniczne były robione) nawet dopuszczają go przy atopowym zapaleniu skóry nie tylko przy łuszczycy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: IZOLDA (---.sta.asta-net.com.pl)
Data: 17 lis 2009 - 09:24:32

Witam
Na wstępie ukłony dla Sylwii za jej radę odnoście słomy owsianej!! Długo się nie odzywałam bo byłam w trakcie leczenia mojej córci - tzn kąpania trzy razy w tygodniu w słomie owsianej i potem olej z avocado i teraz moge powiedzieć wszystkim: to działa!!! Moja Martunia jest czyściutka, pozostały tylko nieznaczne odbarwienia skórki w miejscach gdzie były plamy, a wyglądała naprawdę tragicznie, aż mi się płakać chciało. Sylwia - dziękuje w imieniu swoim i mojej córki - jestes wielka!!! Nadal kąpie Martę tak profilaktycznie, głowę smaruje squamaxem i też ładniutko wszystko schodzi. A tak na marginesie - byłam 27 X 2009r na kontroli u dermatologa, wtedy jeszcze Marta miała spory wysyp, ona mnie wysmiała jak jej powiedziałam, że kapie córke w słomie sad smiley a teraz mam ochote jechać do niej i rzucić jej w nos te recepty które przepisała z masą sterydów - których nie wykupiłam!!
Ale mniejsze z tym - na razie odniosłysmy sukces!!! Wiem że to nie wyleczone ale zaleczone na jakiś czas ale dla mojego dziecka to ogromna ulga, dla mnie też!
Pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałości w leczeniu tego paskudztwa!!!

Izolda

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: amelia (---.silesia-region.pl)
Data: 19 lis 2009 - 13:27:59

Powiedzcie mi moi drodzy, czy jest możliwe aby przez rok od pierwszej plamki wysyp był taki, że na skórze (bez smarowania) są tylko lekkie grudki, które są mało widoczne i czy coś z nimi robię czy nie to i tak znikają i pojawiają się w innym miejscu i znowu znikają. Lekarka mi powiedziała,że gdyby to była łuszczyca to powinna być już cała wysypana i teraz skłania się do przyłuszczycy. Może jest to lekka łuszczyca - czy jest coś takiego. I jeszcze dodatkowo ma bardzo dużo białych plamek na skórze (nie tylko w tych miejscach gdzie miała grudki)

PS Bardzo dziękuję za wasze wszystkie odpowiedzi i wsparcie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: mama Basi (---.euro-net.pl)
Data: 24 lis 2009 - 22:01:22

Witam wszystkich. Chciałam się pochwalić ni podziękować za wszystkie dobre rady. Moja córcia miesiąc temu zachorowała na łuszczycę, dla mnie to był szok tym bardziej, że nikt z rodziny nie miał tej choroby. Bardzo to przezywałam i trafiłam na przepis kąpieli w słomie owsianej i smarowaniu olejkiem z awokado. NIe chciałam stosować sterydów bo Basia bierze jeszcze leki przeciwpadaczkowe. Na początku myślałam że to walka z wiatrakami, ale teraz mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością TO DZIAŁA!!!!!. Lekarka też mnie wyśmiała i przypisała jakieś sterydy nawet ich nie wykupywałam i kazała kąpać w ojlatum. A dalej swoje słoma i olejek z awokado czasami tylko na twarzy smarowałam maścią na odparzenia z witaminą A+D. Dzisiaj po 1,5 miesiąca zostały tylko białe plamki nie różniące się od pozostałej skóry. Uważam to za sukces a moja Basieńka nie może doczekać się kiedy pójdzie na basen.
jeszcze raz bardzo dziękuję i pamiętajcie NIE STERYDY tylko KĄPIEL W SŁOMIE OWSIANEJ I OLEJEK AWOKADO.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: sylwia (---.chello.pl)
Data: 27 lis 2009 - 12:08:28

Do Izoldy i mamy Basi.Bardzo mnie ucieszyly Wasze wpisy normalnie az usmiech nie schodzi mi z twarzy,nie trzeba dziekowac podzielilam sie tylko tym co pomoglo mojemu synkowi.Dziewczyny moje dziecko od lutego nie ma nic na ciele czasem wyjdzie cos na glowie ale to juz jest pryszcz z tym co bylo.Bardzo sie ciesze ze mi zaufalyscie i najwazniejsze ze pomoglo bo nie ma nic piekniejszego niz usmiech i radosc na twarzach naszych pociech!!!!Moj syn byl chory mial antybiotyk balam sie jak smok a jednak nic.A najlepsze jest to ze rozwiazanie bylo takie proste.Niech swietelko zawsze swieci dla osoby ktora mnie zaprowadzila w miejsce gdzie dowiedzialam sie o tym sposobie.Oc\ywiscie domowa apteczka zaopatrzona jest w slome i olej z avocado ale poki co tylko je ogladam.Zycze szczescia oraz powodzenia dla rodzicow i ich pociech.Osobiscie jestem z siebie dumna bo kiedys tu pisalam ze sie nie poddam i znajde sposob aby pomoc synowi,teraz mam jeszcze wiecej satysfakcji bo moglam pomoc innym a to w tych ciezkich czasach jest bardzo wazne.Pozdrawiam serdecznie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: wyzdrowialy (---.chello.pl)
Data: 30 lis 2009 - 00:59:36

luszczyca jest ulaczalna! Mam dla Was dobrą wiadomość... te dolegliwości można wyleczyć w 100%... przez 12 lat cierpiałem na dolegliwości skórne, swędząca, pękająca sucha skóra z tendencjami do przetłuszczania się (nie wiem, jak to możliwe, ale ja tak miałem)... do tego miałem alergię i astmę... przez ten cały czas chodziłem od specjalisty do specjalisty, podejrzenia i leczenia pod różnymi kątami: egzema, alergia, astma, łojototkowe/atopowe zapalenie skóry, trądzik... i żadnej poprawy.

Lecz ostatnim czasy odkryłem coś wspaniałego, co mi pomogło przezwyciężyć te dolegliwości. Nazywa się to [b]MMS (Miracle Mineral Suplement)[/b] (to nie jest żadna reklama, to nie jest produkt farmaceutyczny czy przemysłowy)... stosuje się to zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie (a najlepiej zewnętrznie i wewnętrznie)... oto kilka bardzo treściwych stron o MMS:

streszczenie ksiazki o MMS
[url]http://kazik1.republika.pl/Inne/MMS-Lek_XXI_w.htm[/url]

MMS opis dzialania!
[url]http://free4web.pl/3/2,55537,215462,7746306,Thread.html;jsessionid=idayj1f9xhnp[/url]

The standard method of use MMS
[url]http://jimhumble.biz/biz-normal.htm[/url]

Basic considerations for using MMS
[url]http://jimhumble.biz/biz-fundamentals.htm[/url]

w leczeniu chorób skórnych dobrze jest zacząć zmieniając dietę (ja początkowo zrezygnowałem z nabiału, mięsa i tłuszczów, potem po kolei przywracałem poszczególne składniki do diety i muszę powiezieć, że najgorszy wpływ na mnie miał nabiał)

w razie wątpliwości proszę pytać, pisać na priv, na maila

pozrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: michalina (---.rybnik.vectranet.pl)
Data: 09 sty 2010 - 13:19:18

moja 10 mies córka ma czerwone ranki w zgięciach pod kolankiem oraz na wewnętrnej stronie ud. ma tez czasami czerwone policzki i jakby liszajki na twarzy. Co to może być. ??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: kattra (---.19.165.86.osk.enformatic.pl)
Data: 22 sty 2010 - 14:29:27

Witajcie,
mam 19-miesięczną córkę u której zdiagnozowano łuszczycę. Przyznam się, że jestem w szoku. Zwłaszcza, że zmiany zaczynają obejmować całe ciało. Wchodzi nawet na głowe i stopy. Zacznę ją kąpać w słomie i smarować olejkiem. Tylko moje pytanie. czy w tym czasie całkowicie odstawić leki od dermatooga, te niesterydowe? Czy mogę ją kąpać na zmianę w emolium trójfazowym? I czy do takiego malucha nadaje się Squamax? Chcę jej wprowadzić dietę. Wiem, że 0 słodyczy, ale co z nabiałem i chlebem?
Rozpisałam się, następne pytania będą na pewno.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: SiaAsia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 lut 2010 - 22:02:08

Witam. Ja z łuszczycą zaczęłam cierpieć w wieku 10 lat. Teraz mam dwanaście i niestety mam coraz gorzej. Radzę pani pójśc do naprawdę dobrego dermatologa, specjalisty. W przypadku, aż tak małych dzieci nie za bardzo się orientuję, jednak trzeba używac maści nie sterydowych, oraz delikatnych. Ja mam 12 lat, a i tak moja. p dermatolog nie pozwala mi niektórych maści używać cały czas.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: ona (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 08 lut 2010 - 13:19:26

mozecie powiedziec jak to sie w tym kompac ? gdzie ta slome mozna zakupic - tez chce to sprawdzic pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: sylwia (---.chello.pl)
Data: 10 lut 2010 - 19:02:50

W sklepie zielarskim i polaczyc to z olejem z avokado.Pisalam juz o tym wczesniej i iinym tez pomoglo.Powodzenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: agulasz (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 lut 2010 - 20:36:31

czesc,
a jak przygotowac kapiel w slomie owsianej lub w platkach owsianych?
Jakie powinny byc proporcje? Gotowac to wczesniej przed podaniem do kapieli?


Ja na razie kapie malego w krochmalu lub dodaje Emolium.
Glowe smaruje parafina. A myje go plynem antybakteryjnym z arnika( kosmetyki ATW)
Jak na razie jest lepiej, ale nie super.winking smiley
Lekarze specjalisci mnie zniechecili. Jedyna propozycja to steryd. Żadnych innych sugestii, prób. Przerazajace. Nawer osoby robiace doktorat nie probiuja innych rozwiazan.
Niedlugo mam wizyte u specjalisty i nie wiem czy isc. NIc z tego co zaproponowali nie zastosowalam.winking smiley I troche szkoda mi czasu na ta wizyte.
Pomógl nam lekarz pediatra to on nam wymyslił powyzsza kuracje. Dodatkowo jeszcze maly bierz lek homeopatyczny i pije chlorofil. Klopot mam z dieta. Czekolady i coli maly nie jest w stanie sie wyrzecwinking smiley. A jak ja mu nie dam to koledzy w szkole sie podzielawinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: kinia (---.lukman.pl)
Data: 09 mar 2010 - 23:37:55

moja córcia ma cztery latka dziś dowiedziałam się że ma łuszczycę.boję się że mnie to przerośnie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: Redds (---.idc.net.pl)
Data: 17 mar 2010 - 11:03:25

Ja na pocieszenie powiem że miałem ł. w wieku 5 lat pierwsze dwa placuszki na łokciu, potem ujawniła mi się dopiero w wieku 15 lat smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: Ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 mar 2010 - 17:16:22

Witam jestem nowa na tym forum . Mam chorą córkę na łuszczycę , jestem na etapie zmieniania lekarzy ,i stosowania czego się da. Teraz zaczełam stosować nizoral krem ,oraz szampon nizoral,błoto z morza martwego oraz oliwki ,kremy. Może wy macie jakiś sposób na łuskę.pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: sylwia (---.chello.pl)
Data: 20 mar 2010 - 10:27:36

Elza pisalam tu wczesniej o slomie owsianej i olejku z avokado.Moj syn zachorowal 5 lat temu i wspolczuje CI BARDZO BO ZACZELAS DROGE KTORA I MY PRZESZLISMY.nIE POMAGALO NIC W KONCU ZA RADA DOBREJ OSOBY ZARYZYKOWALAM ODSTAWILAM WSZYSTKIE TE SWINSTWA I ROZPOCZELAM KURACJE SLOMA I OLEJKIEM.PODALAM TU NA FORUM I KILKA OSOB PRZECZYTALO ZARYZYKOWALO I TEZ IM POMOGLO.DODAM ZE MINAL ROK I YNOWI OWSZEM CZASEM COS WYSKOCZY NA GLOWIE ALE W POROWNANIU Z TYM CO BYLO TO TERAZ JEST REWELACJA I MAM NADZIEJE ZE TAK JUZ ZOSTANIE.POKI CO WARTO BYLO.POZDRAWIAM I ZYCZE WSZYSTKIEGO DOBREGO.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: Ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 mar 2010 - 11:49:19

Witam Sylwia dziękuje za ta słomę, napewno wypróbuję, tylko muszę ją zdobyć. Jakbyś mogła napisać skąd ty się zaopatrujesz w tą słomę? Pozdrawiamsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 mar 2010 - 14:23:13

zaopatrzyłam się w słomę owsianą i olejki z awokado wczoraj wykąpałam ją pierwszy raz w tej słomie i smaruje olejkiem ,czekam na efekty. Nic więcej nie będę stosować ,zobacze czy to pomaga.W zielarskim sklepie pani powiedziała mi że są nowe tabletki do łykania o nazwie SUFRIN ,i jak dziecko ma skończone 12 lat to może je brać.Są to tabletki z siarką suplement diety. Czy może ktoś z was o nich słyszał.Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567-->
Bieżąca strona: 4 z 7



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.