Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Naswietlanie a pogorszenie stanu skory
Wysłane przez: Amara (---.lubin.dialog.net.pl)
Data: 12 lip 2005 - 20:14:47

Czy znane sa przypadki ,ze po naswietlaniu ,stan skory sie pogarsza ,pojawiaja sie drobne grudki- kaszka wyczuwalna przy dotyku? Mam wrazenie ,ze po lampach jest gorzej niz przed.Czy jest to mozliwe

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naswietlanie a pogorszenie stanu skory
Wysłane przez: andrzej85 (---.idea.pl)
Data: 13 lip 2005 - 07:30:43

Może być tak, że pierwsze naświetlania spowodowały alergiczną reakcję skóry. Po kilku dalszych "sesjach" powinno zniknąć grudki o których wspominasz. Miałem podobną reakcję ale później było już dobrze.
Nie słyszałem jednak, a mam dobrą lekarkę, o tym by naświetlania zaszkodziły. Powodzenia.
a.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naswietlanie a pogorszenie stanu skory
Wysłane przez: Ajgor (---.pu.kielce.pl)
Data: 13 lip 2005 - 09:44:56

A ja owszem słyszałem o takich wypadkach a nawet byłem tego świadkiem. Podczas pobytu w szpitalu gdzie stosowali naświetlania było kilka osób którym działanie lamp pogarszało sprawę. I co ciekawe te osoby podczas poprzednich pobytóww szpitalu używały lamp z doskonałym skutkiem. Przy kolejnym nawrocie choroby światłoterapia przynosiła wręcz odwrotne od zamierzonych efekty. A żeby było jeszcze śmieszniej po jakimś czasie (kilka miesięcy) lampy znowu dawały dobre efekty :-) Lekarze potwierdzali, że zdarza się to niektórym osobom ale nie byli w stanie wyjaśnić dlaczego tak się dzieje, jak długo to może trwać i kogo to może spotkać. Jak widać nasza "koleżanka" lubi czasem zaskakiwać i ma swoje sekrety ;-) Oczywiście nie oznacza to, że u Ciebie jest tak samo. Może to być tak jak pisał andrzej85 najzwyklejsze w świecie uczulenie skóry które za parę dni przejdzie i tyle. Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naswietlanie a pogorszenie stanu skory
Wysłane przez: Eliza (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 14 lip 2005 - 15:22:36

moja łuszczyca zdecydowanie źle reaguje na lampy i słońce . obsiewa mnie równiutko.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.