Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
arava w łzs
Wysłane przez: sylwek (---.net)
Data: 23 lis 2004 - 19:02:49

witam
czy ktos posiada informacje o leczeniu łuszczycowego zapalenia stawów lekiem arava w połączeniu z metotreksatem. może ktoś ma doświadczenia ze stosowania takiego zestawu?
pozdrawiam uczestników
sylwek


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: arava w łzs
Wysłane przez: Nika (---.238.68.172.adsl.inetia.pl)
Data: 24 lis 2004 - 19:02:45

Sylwek chorujesz na łzs, prawda? Czy masz też "klasyczną" łuszczycę?
Napisz mi ,proszę, jak walczysz z łzs, czy oprócz leków stosujesz coś jeszcze. Jak się w ogóle czujesz po 5 latach choroby? Ja może przesadzam ale momentami pomimo tego, że mam 22 lata czuję się jak stara baba, wszystko mnie boli. Ból kolan itp przeżyję, ale czasami największe kłopoty sprawia mi żuchwa, no bo jak tu żyć jak nie można jeść. Muszę czekać na odpowiedni moment, aż stan zapalny minie i wybrać się do dentysty, wtedy zrobię "hurtem" wszystkie zęby.
Napisz jakie są twoje objawy.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: arava w łzs
Wysłane przez: sylwek (---.wroclaw.sdi.tpnet.pl)
Data: 28 lis 2004 - 11:10:59

Witaj Nika
Nie odpowiadałem, bo byłem w szpitalu 'ustawiany do leczenia " dla kolejnego leku arava. Domyślam się, że jesteś pod opieką dobrego reumatologa z doświadczeniem klinicznym. W tej chwili wchodzi wiele nowych leków, również do stosowania u ludzi, którzy mają kłopoty z narządami wewnętrznymi (podawane kroplówką lub zastrzykiem). I to nie są sterydy .... !
W tej chorobie trzeba: unikać masymalnie stresu, dużo ćwiczyć, unikać alkoholu i kawy. Co do ćwiczeń żuchwy - to nie mam pomysłu. Ćwiczenia są o tyle ważne, że pozwalają dotrzeć krwi i limfie do tkanek stawu. Odżywić je i usunąć składniki wyzwalające stan zapalny. W ten sposób (pomimo zajętych stawów rąk i nóg) mogę jeździeć na rowerze i na nartach...
Powiedź, czy miałać zastrzykiem podawany lek bezpośrednio do stawu?

3manko
Sylwek


Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.