Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: Jacek (---.isw.intel.com)
Data: 04 sie 2005 - 16:34:50

Na wstępie chcialbym sie serdecznie przywitac Mam 25 lat i jesli chodzi o problemy zwiazane z łuszczycą to wydaje mi się że właśnie mnie dopadła ... Czytałem troche Waszych postów z tego forum jak również z forum www.xyz.webd.pl i po głębszej analizie doszedłem do wniosku że na 99% należe do Waszej ekipy . Co prawda nie byłem z tym jeszcze u lekarza ale niestety trzeba będzie sie wybrac ... Po czym poznaje że to łuszczyca? Od około roku zauważyłem powstające na ciele plamki, które są czasem różowe, zaczerwienione, brązowe a jak je przetre ręką to skóra schodzi tak jak po opaleniźnie ale nie w całych płatach tylko w drobniuteńkich kawałeczkach (sypie sie jak łupież na reklamach w tv ). Plamki zaczely sie pojawiac na plecach (łopatki), ramionach, i z upływem czasu zaczeły sie przemieszczać w dół, okolice pępka. Zauważyłem pewną rzecz miejsce występowaniach plamek, jesli chodzi o prawą i lewa strone ciała jest dziwnie symetryczna ... np. nagle pojawila sie plamka na rece, w miejscu mięśnia (tego którycm wszyscy zawsze sie chwala) i co lepsze w tym samym momencie pojawila sie na drugiej rece w tym samym miejscu. Najwiekszym faktem ktory mnie utwierdza w przekonaniu ze to ta choroba jest to ze moja babcia chorowala na łuszczyce, pamietam jak za malolata chodzilem w odwiedziny po szpitalach wiec tak czy siak bylem przygotowany ze i u mnie moze to nastapic, tylko pytanie jakie mi sie nasowa to czy objawy ktore opisalem potwierdzaja to? Czy jest ktos moze z Gdanska kto moglby polecic mi lekarza? Z gory dziekuje za wszelkie informacje i goraco pozdrawiam wszystkich!!! Jacek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: Daryś (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 sie 2005 - 16:51:15

ja ekspertem nie jestem,ale pewnie to łuszczyca:/ echh:/
naszczęście da sie z tym żyćgrinning smileygrinning smileygrinning smiley
ale z Gdańska nie jestem więc nie pomogę Ci...
papa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: ~'SLO (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 sie 2005 - 13:21:40

Ja nie jestem z Gda?ska ale moge Ci powiedzie? ze masz ogromne szcze?cie ze tam mieszkasz...jak b?dzie cieplo to out na pla?e i s?o?ce i k?p sie i opalaj, podobna to bardzo pomaga, klimat morski bardzo dobzre pomaga, tak szlyszalam wiec sprobuj, ja jestem z Wroc?awia i mam problemy z wyjazdem.Pozdrawiam i zycze powrotu do zdrowia!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: Angela (---.elsat.net.pl)
Data: 13 pa� 2005 - 11:13:21

Ja nie mam luszczycy ale moja koleżanka ma i chcialam sie dowiedzieć jak się ją leczy bo ma ją ,mozna powiedziec bardzo zaawansowana,i jest jej ciezko bo wszyscy sie z niej smieja

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: Mat (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 pa� 2005 - 16:05:58

jak to śmieją? O.o nie rozumiem ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: Magda (---.mlyniec.gda.pl)
Data: 13 pa� 2005 - 21:18:20

hej Ja jestem z Gdanska ale lekarza dobrego nie znam, jednak chetnie pogawedze w tej kwesti z kims kto tu mieszka...gg 6478087

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: Ola (---.pool.mediaWays.net)
Data: 19 pa� 2005 - 10:54:12

hej

nie wiem gdyie jest w gdansku dobry dermatolog
ale wiem ze w sopocie na ulicy Armii Krajowej jest centrum dermatologiczno alergologiczne i tam mozna zasiegnac porady.
to centrum znajduje sie w budynku PZU nie pamietam tylko pod jakim numerem 116 albo 117. to jest prywatna przychodnia ale ma umowe z NFZ

pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: daniel (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 pa� 2005 - 13:37:18

Angela ja choruje 7 lat i poczatki byly ciezkie.Duzo tego mialem zawsze tak jest na poczatku choroby pozniej z biegiem czasu coraz mniej tego wystepuje.Ja stosuje masc robione : ichtylowa, salicylowa i masc z witamina a +uodparniam organizm tranem (bio marin a tanszy iskal) wziolem tez biostymine (uodparnia gorne drogi oddechowe polecam). Pomogolo mi wyleczylem w ten sposob ognisk luszczycowe ktore mialem 1,5 rokui nie ustempowaly i leczylem to sterydami .Nie stosowac sterydow sa do dupy pomagaj na krotko i luszczyca wraca silniejsza na te leki.Dobre tez jest solarium i slonce ale mamy jesien(lipa).A ludzie ktorzy sie z tego smiej sa hujowi. U mnie tez sa tacy ja ich po prostu w dupie mam .Mam przyjaciol kolegow kolezanki wiedza o mojej chorobie i mi pomagaja a reszta ktora sie smieje jest gowno warta.Pozdrow odemnie tych idiotw krotko fack.pozdrawiam twoja kolezanke ziomek w plamki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: daniel (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 pa� 2005 - 14:00:02

Do Angeli kolezanka niech sprobuje uodparniac gorne drogi oddechowe ,ja tak robie i pomaga .Plukam gardlo szalwiom ostatnio zazylem biostmine i jest duza poprawa .Mam kilka malych plamek i w oczach znikaja.Chodzi oto zeby gardlo bylo w zajebistym porzadku.
Pozdrawiam biedronka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: daniel (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 pa� 2005 - 14:16:31

nie masc salicylowa tylko cygnolina0,1 jest tez silniejsza ja uzywa 0.1 sory

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: gosia (---.acn.waw.pl)
Data: 24 pa� 2005 - 22:17:40

daniel - a gdzie dostałeś cygnolinę?
w wawie nie ma

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: daniel (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 25 pa� 2005 - 13:22:24

To jest masc robiona.Pozniej podam ci sklad tych masci ktorych uzywam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: daniel (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 28 pa� 2005 - 10:33:19

masc cygnolinowa- Cygnolina 0,1 Ac salicyli ci 2,0 Vaselini albi ad 100,0
masc ichtylowa- Ac salicyli5,0 Jchtyeli 3,0 Vaselini albi ad 100,0
masc z witamina A- Vit A 5,0 Poraefnii(parafina) Vaselini albi ad 100,0

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: gosia (---.acn.waw.pl)
Data: 29 pa� 2005 - 23:26:29

Daniel dzięki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: Lolek (---.chello.pl)
Data: 30 pa� 2005 - 02:30:18

A tak przy okazji, gdzie można dostać cygnolinę w mojej wiosce. We wszystkich aptekach słyszę, że hurtownie nie mają i niewiadomo kiedy mieć będą. A jestem z Warszawy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: daniel (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 31 pa� 2005 - 10:39:42

Lolek to jest masc robiona

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: daniel (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 31 pa� 2005 - 11:26:04

Gosia
Ja uzywam tych masci tak: masc ichtylowa na 6 godzin (mozna krocej) pozniej na ta masc nakladam cygnoline na 1.5 godziny a potem kompe sie a na noc masc z witamina a.Moga wystapic zaczerwienienia tam gdzie ich uzywasz ale one szybko ustepuja .U mnie masc ichtylowa zaczerwieniala skore wtedy odstawialem ichtyl i uzywalem cygnoline.Moze byc na odwrot ze cygnolina drazni bo te masci dzialaja tak: ichtyl zluszcza cygnolina wypala ogniska luszczycowe a masc z wit a regeneruje skore i ja natluszcza.
Napisz mi o efektach leczenia.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.