Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Moje leczenie
Wysłane przez: Krzysztof (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 pa� 2005 - 22:02:33

Witam.
Krótko o przebiegu choroby:
wiek 43 lata, nigdy nie chorowałem na tę chorobę, w rodzinie również nikt nie chorował. Poczatek choroby -marzec - okres cieżkiej pracy i stres z nią związany,
kilkudniowa grypa - przeziebienie. Po około dwóch tygodniach łupież na głowie ( tak myślałem poczatkowo) i dziwna skóra na wewnętrznych stronach dłoni, po kilku nastepnych dniach kilka czerwonych małych placków na piersiach. Wizyta u dermatologa - jaką zdziwioną minę miała pani dermatolog! - leczenie : Nizoral i Lorinden. Po tygodniu więcej czerwonych
placków na ciele, dodatkowo bolesne paznokcie. Nastepny lekarz i diagnoza - łuszczyca. Leczenie: na głowę - maść salicylowa, na ciało maść
Lenartowicza + Dermovate oraz Psorisan. Wystawić się na słońce i powinno pomóc. Po tygodniu kuracji 50 % ciała zaatakowane tą chorobą. Maści podziałały jak pożywka. Zmiana lekarza - poważny wykład na temat choroby. Leczenie : na głowę olejek salicylowy, Cocois, na ciało Dermovate zmieszane z Dermobazą, na ręce maść salicylowa 15%. Efekty - jak mnie
p.doktor zobaczyła po dwóch tygodniach to jej rece opadły 90% skóry chore. Sugestia, aby zajął się mną szpital, bo pomysły na leczenie się skończyły. W stanie ciężkim trafiłem do wojewódzkiej przychodni dermatologicznej w Gdańsku ul. Długa do dr. Błaszczyńskiej (pisano o niej na forum).
Leczenie zaczeło się od dokładnych badań. Krew, mocz, przeswietlenie klatki piersiowej, usg brzucha, dokładny wywiad na temat przebytych chorób itp. Badanie krwi wykazało podwyższone enzymy wątrobowe - decydowało to o dalszym sposobie leczenia. Na początek dostałem antybiotyk DUOMOX, ALERTIC, kwas foliowy, witaminę A+D, Cerutin, do smarowania maść chłodzącą z dodatkiem Novate. Na spuchnięte nogi
Polfilin. Specyfiki te złagodziły stan zapalny.Dodatkową ulgę dawał prysznic - kilka razy w ciągu dnia. Następnie zastosowano Methotrexat, z uwagi na złe wyniki wątrobowe w małych dawkach, w czterech seriach. Po każdej serii badanie krwi. Efekty były, ale nie do końca zadawalające. W międzyczasie włączono naświetlanie UVB. Pobrano wycinek skóry do badania w kierunku Devorge ( odmiana łuszczycy
tylko bardziej upierdliwa) - były objawy tej choroby. Co ciekawe to badanie nie wykazało żadnych zmian w strukturze skóry. Nastepny etap leczenia to Neotigason. I tu zaczął się proces zdrowienia, może nie w takim tempie jak się rozwijała choroba, ale bardzo szybko zacząłem wyglądać jak człowiek. W tej chwili po czterech miesiącach leczenia u dr.Błaszczyńskiej zacząłem normalnie funkcjonować. Wprawdzie zostały jeszcze slady tej choroby, jak nieznaczne przebarwienia na nogach i zniszczone paznokcie, ale to jest pikuś w stosunku do tego co było na poczatku. I jeszcze jedno - na głowę najlepszym środkiem okazał się BLUE CAP w sprayu - wart swojej wysokiej ceny, a do smarowania ciała maść chłodząca.
Wnioski: Najważniejsze to trafić na lekarza, który chce leczyć i nie zaszkodzić. Znaleźć ośrodek, który dysponuje sprzętem do PUVA i UVB.
Nie bać się maści sterydowych, Methotrexatu, Neotigasonu. Myśleć pozytywnie - zawsze można zachorować na coś gorszego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Moje leczenie
Wysłane przez: kaśka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 pa� 2005 - 22:35:01

jestem pod wrażeniem, se rio, pozdrawiamsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Moje leczenie
Wysłane przez: Dorotka (---.chello.pl)
Data: 07 pa� 2005 - 07:16:17

o bońciu..........współczuję

chociaż ja nie mam tak dużo, to chodzenie sprawia mi ból
bo mam na stopach sad smiley


pozdrawiam cierpiących sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.