Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
To wcale nie musi być łuszczyca!
Wysłane przez: Kaulitz (---.centertel.pl)
Data: 24 lip 2011 - 12:53:55

Moi Drodzy! Mimo że jeszcze nie jestem lekarzem, chcę już Wam pomagać. Miałam taki sam problem jak wy, tzn. tak myślałam. Mój dermatolog (niby najlepszy w okolicy) stwierdził, że jestem chora na łuszczycę i koniec. Nie zalecił nawet biopsji, o którą prosiłam. Stosowałam maści sterydowe, ale zdziwiło mnie, że nie dają rezultatów. Kiedy robiłam rutynowe badania krwi, poprosiłam o zaznaczenie TSH na karcie. Okazało się, że mam niedoczynność tarczycy. Teraz szybciej bym wpadła na to, że lekarz postawił błędną diagnozę, ponieważ niedługo sama nim będę. Ale do rzeczy... Odkąd biorę leki na tarczycę, nie mam zmian skórnych (wcześniej to była jakaś masakra). Niedoczynność tarczycy (tak jak i nadczynność) wpływa nie tylko na metabolizm, ale też na stan skóry czy samopoczucia. Dlatego badajcie się, ponieważ byc może niepotrzebnie trujecie się sterydami. Moja teoria niestety nie tyczy się wielu z was. Łuszczyca jest chorobą bardzo częstą, może dlatego tak myloną z innymi. O badanie poziomu TSH możecie poprosic lekarza pierwszego kontaktu, jest bezpłatne. Następnie trzeba zrobić T3 i T4, ale to jak już coś będzie niepokojacego w wyniku TSH. Pozdrawiam Was i życzę powrotu do zdrowiawinking smiley
P.S. Dermatolog i tak się będzie upierał, że to łuszczyca. Żądajcie badań, bo macie do tego prawo winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: To wcale nie musi być łuszczyca!
Wysłane przez: Asia (---.dynamic.chello.pl)
Data: 25 lip 2011 - 22:20:41

To ciekawe co piszesz, ja też nigdy nie miałam robionej biopsji biore sterydy a one i tak mi nic nie pomagają, jedynie co mi pomagało to srebro koloidalne (choć terasz już nie) i naświetlania UVB ale wszystko powróciło. Szczerze powiedziawszy jak byłam w liceum to lekarka zawsze sie mnie pytała czy mam problemy z tarczycą bo jej się nie podoba zawsze mówiłam, że nie ale przecież nigdy nie robiłam badań...chyba warto sprawdzić?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: To wcale nie musi być łuszczyca!
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 25 lip 2011 - 22:48:25

Tarczyce zawsze warto sprawdzić ja najpierw miałam guzki później wysypy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: To wcale nie musi być łuszczyca!
Wysłane przez: szater (109.110.216.---)
Data: 26 lip 2011 - 09:35:30

...jedną z charakterystycznych chorób współistniejacych przy łuszczycy jest własnie choroba tarczycy...wielokrotnie juz o tym wspominałam.O konieczniosci przebadania tarczycy i to dokładnie nie tylko Tsh czy T3 i T4 ale USG!jest koniecznoscia.Nie znam żadnych badan ktore stwierdziłyby na 100% ze ktos jest chory na łuszczyce-diagnozuje sie ja poprzez obserwacje wykwitów,miejsc wysypów i stanu skóry ...jaka to by miała byc biobsja?czego?żeby rzadac od lekarza czegokolwiek lub stac sie partnerem do dyskusji nalezy posiadac dokładna wiedze a nie jakies mylne informacje nie poparte faktami.Jest około 300rodzajow łuszczycy i prawie tyle samo przyłuszczyc-chorob imitujacych łuszczyce-one daja sie szybko zaleczyc w prosty ,łatwy sposob w ciagu paru dni ,dlatego niektorzy opowiadaja jak to sie szybko łuszczycy pozbyli.Jezeli jest stan zapalny w organizmie to jest wysyp skoro zdiagnozowano poprawnie,dostałas leki to i wysyp ustapił...proste i bez cudow.Wystarczy tylko posiadac troszke informacji.Zainteresowanych zapraszam na strone
www.stowarzyszenie.luszczyca.org.pl
www.luszczyca.info
www.luszczyce.pl
to sa profesjonalne fora...duzo wiadomosci,łatwych do znalezienia.Powodzenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: To wcale nie musi być łuszczyca!
Wysłane przez: Lula lula (---.22.137.118.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 17 mar 2020 - 12:58:11

T

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.