Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1011121314151617181920...->|-->
Bieżąca strona: 15 z 77
Re: łuszczyca i maść zej-a.
Wysłane przez: janek (---.play-internet.pl)
Data: 22 pa� 2014 - 15:36:11

J-23 przepraszam za ten głupi wstęp,mnie też nieraz nerwy puszczają, zwłaszcza przy takiej pogodzie.Jeszcze raz przepraszam!.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i maść zej-a.
Wysłane przez: j-23 (---.gtnet.net.pl)
Data: 22 pa� 2014 - 16:44:18

janek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> J-23 przepraszam za ten głupi wstęp,mnie też
> nieraz nerwy puszczają, zwłaszcza przy takiej
> pogodzie.Jeszcze raz przepraszam!.
PRZYJMUJĘ, NIE MA SPRAWY, CZEGOŚ NOWEGO DOWIEDZIAŁEM SIĘ OD ZNAWCY WIN I NIE WIEDZIALEM, ŻE j23 OZNACZAŁO WINkO PATYKIEM PISANE.

SZKODA, ŻE NIE SKOJARZYŁO SIĘ tOBIE Z pAPIEŻEM j23. jAK cIĘ CIEKAWI TO ZAPRASZAM NA TE STRONY I BĘDZIESZ WIEDZIAŁ DLACZEGO AKURAT j23 i skąd ten sentyment
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.tripadvisor.co.uk/VacationRentalReview-g642199-d1923009-Quinta_de_Sao_Pedro_J23-Alvor_Portimao_Faro_District_Algarve.html&prev=/search%3Fq%3DJ23%26start%3D60%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DI0d%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:plyawning smileyfficial%26channel%3Dsb%26biw%3D1280%26bih%3D565

JASIECZKU ZARZUCASZ MI BOJAŻŃ, STRACH? ZABAWNE TO JEST.
NA tym forum podałem swój mail. Co to za problem? Strach? Przed kim? i czym?
Po prostu to żadna przyjemność dostać maila od kogoś, kto smaruje się założmy łajnem wymieszanym z płynem do naczyń? pytam się czy możesz powiedzieć, że kłamię? ŻE NIE MAM RACJI?
Po drugie, tu nie chodzi o moją wiarygodność lecz Twoją piszącego o swoim doswiadczeniu z łajnem. Pytam się kto cię zna? dlaczego unikasz kontaktu ze stowarzyszeniem łuszczyków, CHOCIAZBY ŻEBY by się uwiarygodnić. Dalej co mi po Twoich doświadczeniach jak nic nie wiem o Twojej przygodzie z łuszczycą. Np, ile lat chorujesz, typ łuszczycy, czym się leczyłeś, gdzie, kto,JAKI LEKARZ. To dało by jakiś obraz Twojej choroby. A tak wpadasz i piszesz od 26 sierpnia wszedłeś w ten gips, w trakcie, że jest cudownie, potem, że długa droga do wyleczenia a w ostanim poscie, że ci sypie z całej buziuchny. Jest to wynik po 2 miesiacach. Faktycznie zaczepisty. No ale ZEJowaty twierdzi, że w warunkach domowych wyleczy ćię do 4 miesięcy.
Kochany, to nie ja tu jestem małowiarygdny, pomimo podważania mojej osoby, rodzaju płci, etc.Pytam się jaka jest Twoja wiarygodność piszącego o swoim doswiadczeniu z towotem? osoby zupełnie nieznanej, wchodzącej w rozporej ZEJowi,(wstawki polityczne i medyczne) stroniącej od stowarzyszenia łuszczyków.
Złociutki Osąd who i who nalezy do sióstr i braci łuszczyków.
Nie takie numery tu przerabiano. Jedna tu proponuje zakup ksiązki i też pomoże ba wyleczy całkowicie z łuszczycy. Nie powiedziała tylko w jaki sposób ją wykorzystać, nalezy spać z nią, zjeść, czy co. Tak, że aparatów tu jest sporo.
Pozdrawiam Cię serdecznie
J23

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i maść zej-a.
Wysłane przez: waldek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 pa� 2014 - 18:20:22

Tyle dyskusji ale widac co sie komu z czym kojarzy .Jednak panie pani janku czy zeju mi tam wszystko jedno ile tego wina trzeba w zyciu wypic by taki biznes prowadzic czy tez tylko wspierac bezinteresownie ????????Masz wiele watpliwosci do wiarogodnosci przeciwnikow tego nie wiadomo co ....zreszta nazwe zmienia zbyt czesto ......a sam jaka masz wiarygodnosc i te wszystkie wynalazki ???????????Tak zobaczymy za 2 miesiace moze swiat uslyszy jest produkt lek itp na ta chorobe ale .......ja tam w to nie wierze jak i 99.9 % ludzi mysle .Nie mieszajcie ludziom w glowie bo choroba to nie zart a kase moze w uczciwy sposb czas zarabiac .Walczylem z choroba wiele miesiecy lat z roznym skutkiem .Mozna stosowac metody naturane ale z glowa bo nie raz chce sie szybko skutecznie i wychodzi roznie .Lekarze tez roznie jedni sie staraja jedni godziny odwalaja itd i to wszyscy chyba wiedza .Kilka lat mam luzik medyk krwiopijca jak ich nazywacie jednak nie zaszkodzil ale i troche szczescia mialem jak i mam nadal .Nie byl to jednak uzdrowiciel wiem ze w kazdej chwili moze mnie wysypac ale juz wiem by podchodzic do tego rozsadniej .Rozsadniej do wszelkich metod i lekarza .A JUZ JEDNO JEST PEWNE nie dajmy sie wykorzystac wszelkim szarlatanom i powiazanych z nimi osobom .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i maść zej-a.
Wysłane przez: do waldek (---.dynamic.chello.pl)
Data: 22 pa� 2014 - 18:39:06

waldek a co zrobiles ze juz kilka lat masz luzik?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i maść zej-a.
Wysłane przez: j-23 (---.gtnet.net.pl)
Data: 22 pa� 2014 - 18:45:42

Odpowiedź się sama nasuwa. Nie wchodzi w konszachty z szamanami.


Waldi przybij piątkę- nie dajmy się zwariować.


Dla szarlatanów okazuje się, ze to my nie jesteśmy wiarygodni tu na naszym forum, bo nie zgadzamy się z ich tezami,
- o cudownych własciwościach towotu,
- ze łuszczyca jest zarażliwa,
-że mamy mordy w kubeł wsadzić, jak dopytujemy się o skład towotu,
- że wszyscy lekarze dermatolodzy to jeden wielki spisek,
- że oni nas doją. To wszystko znajduje się w tym wątku.

Wiarygodny jest tylko tu ZEjowaty i spółka na utrzymaniu tegoż.

ZEJowaty od ilu lat niby leczysz. Gdzie są te rzesze wyleczonych tych szczęśliwców.Niech się upublicznią, pokażą w końcu to sukces na skalę swiatową. Każdy jeden wynalazca, odkrywca, zielarz, nie musi się reklamować. Ludzie,reporterzy, redaktorzy, w Twoim przypadku łuszczycy( efekt-Buzz marketing) sami Ciebie znajdziemy, dotrzemy, byle tylko zobaczyć, dotknąć, porozmawiać. Ci Twoi wyleczeni(sądzę, że tysiące) niestety są głęboko zakonspirowani.
Kochani nie dajmy się zwariować ZEjowatym i podobnym gargamelom.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i maść zej-a.
Wysłane przez: N (185.48.176.---)
Data: 22 pa� 2014 - 20:03:41

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.tripadvisor.co.uk/VacationRentalReview-g642199-d1923009-Quinta_de_Sao_Pedro_J23-Alvor_Portimao_Faro_District_Algarve.html&prev=/search%3Fq%3DJ23%26start%3D60%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DI0d%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:plyawning smileyfficial%26channel%3Dsb%26biw%3D1280%26bih%3D565



Bardzo mnie zainteresowała ta stronka szkoda tylko że nie można jej otworzyć smiling smiley
poziom dyskusji schodzi do zera, tym bardziej jestem ciekawa wiarygodnej osoby pod nickiem j-23
którą widzę po raz pierwszy w tym temacie na forach a jestem na wszystkich
styl pisania tylko jedną osobę mi przypomina smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i maść zej-a.
Wysłane przez: waldek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 pa� 2014 - 21:05:13

J 23 .........taka prawda nie wchodze w konszachty z szamanami .Bylem bliski i tego a jednak wybralem inna droge .Tak serio mialem troche szczescia i po seri roznych lekarzy trafilem do takiego co jednak znalazl sposob i na moja malpe .Malymi kroczkami 3 pobyty w szpitalu i stopniowa poprawa .Troche zmian w zyciu szczescia i jakis efekt jest .Zdaje se sprawe ze nie wiadomo jak dlugo nie raz zapominam o chorobie nie raz sie boje powrotu .Jednak podobnie jak j23 bez znaczenia kto mial by sie tam kryc sadze tak samo ,,nie dajmy sie zwaryjowac ZEJowatym gargamelom ,,.Stosujmy wszystko z rosadkiem i nie dajmy sie tym naciagaczom od super srodkow .Oni zawsze beda reklamowac jak nie jakis wyciag to jakis plyn ,masc czy tez inne swinstwo .lEKARZE BEDA BANDA SPISKOWCOW my zas malo wiarygodni jak tez wrecz jedna osoba .Moze i powinlismy byc jak jedna rodzina ale czy to mozliwe jak ktos widzi tu swoj interes a nie chorobe .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i maść zej-a.
Wysłane przez: j-23 (---.gtnet.net.pl)
Data: 22 pa� 2014 - 21:50:42

BRAWO-Waldi-super i o to chodzi o czym piszesz. XXI wiek, a facet z nas robi ciemniaków, z medycyny i lekarzy kpi. Są tacy co mu jeszcze naskakują.Brrrrrrrrrrrrrrrr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i maść zej-a.
Wysłane przez: N (185.48.176.---)
Data: 23 pa� 2014 - 07:44:45

j-23 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> BRAWO-Waldi-super i o to chodzi o czym piszesz.
> XXI wiek, a facet z nas robi ciemniaków, z
> medycyny i lekarzy kpi. Są tacy co mu jeszcze
> naskakują.Brrrrrrrrrrrrrrrr


Super XXI wiek wszyscy do lekarza marsz bo inaczej na stos hi hi
tolerancja może w średniowieczu była teraz wszyscy muszą podporządkować się władzy smiling smiley
a kto niet to idiota
super

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i maść zej-a.
Wysłane przez: N (185.48.176.---)
Data: 23 pa� 2014 - 07:46:15

A żeby już ktoś miał własne zdanie toż to przestępstwo
jakim prawem wypowiada się publicznie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i maść zej-a.
Wysłane przez: j-23 (---.gtnet.net.pl)
Data: 23 pa� 2014 - 09:07:25

Witam brać biedronkową
Niniejszym z samego ranka, by dobrze go rozpocząć, cytuję z biblii, czyli
z bloga szamana ZEjowatego
http://plamisty.blogspot.com/2014/05/leczenie-uszczycy-skutecznie-mascia-zej.html
XXX
Nie musisz być biedronką i drobnym pokarmem dla rekinów w białych fartuchach, nie krępuj się zadzwoń do mnie a pożegnasz tę zarazę na zawsze w dwa miesiące."
XXXX
Oczywiście, ZEJ nie jest rekinem,za to żre kasiorkę jak przysłowiowy mamut trawkę i skonczy tak samo. Ale przejdżmy do najstotniejszego.

To jest humor, czy tragifarsa. Co prawda w wizytówce daje sobie czasu ZEJ na całkowite wyleczenie do 4 miesięcy, ale co tam?
2 miechy w tę, w tamtą. Blog, wizytówka wszak to są dwa różne kwity.
(Panie ZEJ-najwyższy czas zdecydować się)
Więc,
Humor i słowo szamana rzeczą jest świętą. Tudzież i nasi indianie forumowi coś na ten temat wiedzą.Chórek zaraz zawyje.

Jaki wniosek?

Po dwóch miesiącach kuracji ZEJowatym towotem wczoraj Jasiek stwierdził w poście (godz 14, 59) że" zaczęło mi się sypać drobną łuską z prawie całej twarzy."No i przystępuje do walki z orężem, jakim jest nowy wynalazek i przełomowe odkryciewielkiego uczonego ZEJ-owatego nazwanego przez niego kasztanowym.
Mamy zapewnioną komedyję z pewnością do świąt.
Życze miłego dnia.
j23

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i maść zej-a.
Wysłane przez: waldek (---.play-internet.pl)
Data: 23 pa� 2014 - 09:42:56

Niech ma nawet i te 4 miesiace ,,,,,,,,czy ktos kto go czytal moze jeszcze miec jakies watpliwosci ????A jak do tego przesledzi inne wynalazki co szybko uzdrawiaja .....wyciagi plyny masci itd .N nigdy nikogo na sile do lekarza nie odsylalem ....kazdego to sprawa osobista i tyle .Normalne to jednak ze po to jest lekarz by sie u niego leczyc lecza sie tam zreszta i ci normalni i cico wmawiaja ze to tylko banda ,oszusci itd .Jaka tolerancja w sredniowieczu byla nie wspomne to juz dziecko w szkole podstawowej wie .......nawet to mniej ambitne .Wladze sami wybieralismy ..jak ktos za innym systemem teskni jego problem .Miec wlasne zdanie to nie przestepstwo ale juz wypisywac takie brednie i klamstwa jak szarlatani .Zniechcecac do normalnego leczenia wciskac naciagac na jakies swinstwo legalnie nie jest czy ci sie podoba czy nie i tyle .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i maść zej-a.
Wysłane przez: janek (---.play-internet.pl)
Data: 23 pa� 2014 - 15:01:03

N napisała:


Bardzo mnie zainteresowała ta stronka szkoda tylko że nie można jej otworzyć.

Mnie się udało strona ta świadczy o megalomani J-23 może marzy mu się że sponsorzy coś takiego zafundują mu(jej) za wierną służbę.Ja jednak myślę że utożsamia się z jednym z wielkich ludzi.Jest jednak JEGO i tego co głosił całkowitym przeciwiństwem.I TO JEST DOPIERO MEGALOMANIA.Sposób pisania świadczy o wielkim mniemaniu o sobie, a także o środowisku z którym się utożsamia.Z takimi ludźmi dyskusja nie ma sensu.

CD.Wczoraj i dzsiś rano posmarowałem nowym żelem. Po zmyciu trochę prószyło na dolnej szczęce.Dziś robię przerwę a od jutra smaruję maścią.Nowy żel wprowadzę do cyklu smarowań tak aby nie przyzwyczaić skóry do jednego środka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i maść zej-a.
Wysłane przez: j-23 (---.gtnet.net.pl)
Data: 23 pa� 2014 - 17:39:35

Jasiczku - ze swoimi mniemaniami o mnie, mój Ty "misiaczku" pisz lepiej na Berdyczów.Tam Cię może wysłuchają. Mi to lotto i powiewa,
z kim i czym mnie kojarzysz.

A teraz do rzeczy.

Janek pisze "Nowy żel wprowadzę do cyklu smarowań
> tak aby nie przyzwyczaić skóry do jednego
> środka"
A po co, to co stary już nie ma mocy uzdrowieńczej? sprawczej?

Trzeba się wspierać nowym tzw kasztanowcem wynalezionym przez odkrywcę tego gargamela, szarlatana i szamana w jednej osobie w ostatnim tygodniu?

Dwa miesiące Jasiu zdawania przez Ciebie relacji a tu pac - ZEJ wprowadza coś nowego. Stare okazują się, że są do bani, bo nie leczą, a miały taką zaczepistą moc wg jego zapewnień na blogu, że wyleczy w tri miga łuszczycę i to każdy typ w 2 miesiączki.

Jasiczku, poprzez swoje wpisy osiągnąłeś jeden cel wątek był pozycjonowany na samej górze.Czy był poczytny? czy to się przełozyło na kaskę ZEJowi?

szczerze i do bólu wątpię, bo kto kupi towot niewiadomego składu, być może z sterydem, kto kupi jak okazuje się, że nie ozdrowiałeś, ba Twoja tozasmość jest jaka jest, czyli głeboko zakonspirowana! kto kupi jak facet wygaduje głupoty o łuszczycy i traktuje nas jak trędowatych.
Kochaniutki,
ZEJ podobno wyleczył się z łuszczycy 10 lat temu, pytam się, gdzie te rzesze wyleczonych z łuszczycy?????

I to jest odpowiedź, która wyjasnia mój stosunek do jego wynalazku i jego metod marketingowych na tym forum.
Pozdrawiam.

j23

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i maść zej-a.
Wysłane przez: janek (---.play-internet.pl)
Data: 23 pa� 2014 - 18:03:23

J-23 zmień płytę bo już się zdarła w kółko nadajesz to samo!.

Po co wyleczeni mieliby tu zaglądać,trochę logiki!.

Tylko ty nie kupuj tej maści bo co byś zrobił (chyba jednak zrobiła, bo styl pisania kobiecy chyba że jesteś może trans...,to co innego,stąd ta twoja frustracja,rozumiem) bez tego forum.Gdzie mógłbyś czuć się taki ważny.Przypuszczam że ty nie jesteś wogóle chory na łuszczycę siedzisz tu aby robić sobie jaja i zadymę.Z twoich postów wynika że masz mgliste pojęcie o tej chorobie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i maść zej-a.
Wysłane przez: N (185.48.176.---)
Data: 23 pa� 2014 - 19:31:53

Jasiczku - ze swoimi mniemaniami o mnie, mój Ty "misiaczku" pisz lepiej na Berdyczów.Tam Cię może wysłuchają. Mi to lotto i powiewa,
z kim i czym mnie kojarzysz.
/////////////////////////////////////////////////////////////////////


styl nie powiem godny osoby która pisze smiling smiley




///////////////////////////////////////////////////////////////////////////
ba Twoja tozasmość jest jaka jest, czyli głeboko zakonspirowana! kto kupi jak facet wygaduje głupoty o łuszczycy i traktuje nas jak trędowatych.
/////////////////////////////////////////////////////////////////////



jeśli już to ta wiarygodność osoby piszącej jednaka jest
ani ciebie nikt nie zna ani jasiczka jak go ładnie zwiesz więc o co raban???????
Nie ma ani ozdrowienców ani poszkodowanych więc?????????????
o co kaman?????????????????????????????



Waldek napisał
N nigdy nikogo na sile do lekarza nie odsylalem ....kazdego to sprawa osobista i tyle
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


a jednak z twoich postów wynika jasno przynajmniej dla mnie albo do lekarza albo morda w kubeł a nie na forum publicznym zabierać głos
to tak z prosta wyjaśniam smiling smiley
ciebie przynajmniej znam i wiem żeś realny
j-23 pojawiło się dopiero w tym temacie a wie więcej od samych stosujących mazidło czy im pomaga i jak itp.itd
ba wie nawet kto realny a kto wirtualny
jakoż i mnie zna realnie co wynika z wcześniejszych wypowiedzi
mnie natomiast kojarzy się tylko z jedną osobą smiling smiley
To co robicie w tym temacie jest chore
nie chcesz nie stosuj nikt tu do niczego nie zmusza

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i maść zej-a.
Wysłane przez: Fakir (---.internetia.net.pl)
Data: 23 pa� 2014 - 20:01:41

A to mazidło jest na bazie uryny czy nie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i maść zej-a.
Wysłane przez: waldek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 pa� 2014 - 20:12:44

N jak interpretujesz me slowa to juz twa sprawa .Normalnym jest ze jak czlowiek chory szuka pomocy u lekarza i tyle .Jednak jego sprawa wiele osob szuka swych sposobow i nic mi do tego a czesto sie tego czyta z wielkim zainteresowaniem .Jest jednak roznica wypowiedz na temat jakis pomocnych srodkow i bredni o cudownych srodkach co uzdrawiaja .Do tego cytowanie czesto pewnego szarlatana co ma swe forum w doslownym tego slowa znaczeniu . Z GRUPKA SWYCH KLAKIERKOW PISZE CO CHCE A I TAK NIKT SKRYTYKOWAC GO TAM NIE MA SZANS WSTEP WZBRONIONY .O tej twej reklamie bezinteresownej tego calego swinstwa nie chce nawet komentowac .Wiec sie sama zastanow co jest chore pisanie wprost by osoby mniej zorientowane zastanowily sie zanim zastosuja takie swinstwo czy tez wypisywanie bredni i wspieranie tego typu chorych nieuczciwych biznesow .Wiec nie pisz mi ze robie cos chorego wiem co to znaczy ufac takim ludziom i przeprowadzac takie eksperymenty na kims .Wlasnego zwierzaka bym nie poddal takim szarlatanskim metodom i mam prawo mowic to glosno .O skutkach podobnych metod czy podobnych ludzi slyszalem nie raz i nie tylko prawo ale obowiazek pisac wprost czy ci sie to podoba czy nie .Jaka wiarygodnosc tych wynalazkow twych i tych co wspierasz sama powinnas widziec .Lekarzy mamy roznych dermatologow tym bardziej jednak strach pomyslec co by bylo gdyby zostali tylko sami szarlatani i tym podobni chcacy dorobic sie na chorych .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i maść zej-a.
Wysłane przez: Fakir (---.internetia.net.pl)
Data: 23 pa� 2014 - 20:17:10

Czy są tu jakieś kompetentne osoby?

A to mazidło jest na bazie uryny czy nie?

Bo jak wiemy jednym ze składników jest wyciąg z kasztanków (nie chcę sobie nawet wyobrażać jak ten sok z kasztanków jest wyciskany.. )

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i maść zej-a.
Wysłane przez: k.p (---.gtnet.net.pl)
Data: 23 pa� 2014 - 20:18:37

Fakir Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> A to mazidło jest na bazie uryny czy nie?
już piszę na bazie jego kropelek. Dziewczyny powinny uważać, bo mogą zajść w ciążę. Piernik ma dopiero 60 tkę w tym wieku medycyna twierdzi, że to całkiem mozliwe.
kazka
P.S
niektóre osoby silnie tu walczą o próbkę darmowego super ekstra działająceo zelu nazwijmy kasztanowego. A co z tamtym, nie taki?
buziaczki moi kochani-ne

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1011121314151617181920...->|-->
Bieżąca strona: 15 z 77



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.