Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567-->
Bieżąca strona: 6 z 7
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: asia (---.rymanow.net)
Data: 26 sty 2011 - 14:05:21

Witam wszystkich. Tydzień temu zauważyłam na głowie mojego siedmioletniego syna strup, który posklejał włoski. Myślałam że gdzieś się uderzył i nic mi o tym nie powiedział. Wczoraj znalazłam jeszcze dwa małe strupki. Kiedy je sczesałam grzebieniem została tylko czerwona ranka. Nie wiem co to może być. Syn skarży się że to go boli. Nic nie mówi żeby go to swędziało. Może ktoś miał podobny problem, to bardzo proszę o pomoc i radę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: xBx (---.dynamic.chello.pl)
Data: 26 sty 2011 - 16:39:55

Może to grzybica skóry głowy. Łuszczyca raczej nie, nie zamartwiaj się na zapas tylko śmigaj z małym do dermatologa. Pozdrawiam i zdrówka życzę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: M&J (---.mmj.pl)
Data: 26 sty 2011 - 17:27:06

U mojej 3-letniej córeczki jakieś 3 miesiące temu wykryto Łuszczyce. Lekarz przepisał 5% roztwór siarkowy w maści, Squamax i to wszystko. Stosujemy te maści od tamtej pory i niestety żadnych zmian...;(. Nawet jest gorzej.... Początkowo miała tylko kilka krostek we włosach, teraz praktycznie cała skóra głowy jest w krostkach do 2 cm wielkości. są one czerwone i non stop są na nich łuski. W dodatku to się rozlewa na czoło plecy i brzuch. Sama nie wiem co robić podobno zielarze pomagają ale sama nie wiem co o tym myśleć. sad smileysad smileysad smileysad smileysad smileysad smileysad smileysad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: M&J (---.mmj.pl)
Data: 26 sty 2011 - 17:49:01

Moja 3 letnia córeczka też ma łuszczyce i chcę powiedzieć że tez pani nam przepisała Elocom i dowiedziałam się że jest to maść sterydowa i bardzo proszę NIE STOSOWAĆ U DZIECI przecież to ma tyle efektów ubocznych sama smarowałam mała 1 dzień i odkładamy to. Bardzo polecam kąpiele w płatkach lub słomie owsianej też z początku nie chciałam wierzy ale skora się zrobiła lepsza. Może syn posiada jakieś stany zapalne lub zepsute ząbki to bardzo wywołuje wysiew. Tak to mało stresu dużo ruchu i dieta. byle się nie poddawać

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 26 sty 2011 - 20:50:32

Wiedząc co sterydy robią ze skórą też szukała bym dla tak małego dziecka naturalnych sposobów,któregoś lata bardzo dobrze u mnie działało obmywanie zmian w wodzie po selerze gotowałam liście selera i tym przemywałam zmiany nie musiałam nawet natłuszczać bo skóra wyglądała jak dobrze nawilżona,bratu np.pomogło mydło Savon Noir kupował w zielarskim.Jest wiele sposobów a może zrezygnować na jakiś czas ze słodyczy i rzeczy mącznych też przynosi poprawę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: asia (---.rymanow.net)
Data: 27 sty 2011 - 08:46:12

Bardzo dziękuję za rady. Pewnie wybiorę się z nim do dermatologa dla świętego spokoju i zobaczymy co to jest. Dodam tylko, że dzisiaj ranki znowu zmieniły się w strupki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: agnieszka30077 (---.111.178.26.static.crowley.pl)
Data: 31 sty 2011 - 22:32:51

http://www.bonifratrzy.pl/index.php?option=18&action=articles_show&art_id=308&menu_id=364&page=53
jeśli macie nadal problem z leczeniem łuszcycy
to od serca polecam dostać się w łodzi do księży ,naprawdę wam pomogą.warto spróbować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: agnieszka30077 (---.111.178.26.static.crowley.pl)
Data: 31 sty 2011 - 22:34:39

http://www.bonifratrzy.pl/index.php?option=18&action=articles_show&art_id=308&menu_id=364&page=53
jeśli macie nadal problem z leczeniem łuszcycy
to od serca polecam dostać się w łodzi do księży ,naprawdę wam pomogą.warto spróbować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: agulasz (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 lut 2011 - 20:40:54

Becia powyzej znajdziesz same dobre rady. POczytaj.
Nam sterydy pomagaly najwyzej na par dni, a potem bylo gorzej. Meczylismy sie tak 6miesiecy i w koncu przeszlismy na homeopatie. Po 2 miesiacach rany sie zagoily i plamy zeszly. TEraz juz rok minali nie jest zle.
Ostatnio znowu wyszly mu plamy, ale posmarowalam je chlorofilem i wiekszosc zeszla. Został tylko 1 liszaj na czole , ktory za nic nie chce zniknac i coraz bardziej mnie martwi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: ameigenen (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 lut 2011 - 16:03:42

Moja bratanica dostała krostek na głowie. Boimy się, że to łuszczyca. Zobaczymy co powie dermatolog ale mamy złe przeczucia bo w naszej rodzinie są chorzy na łuszczycę, ze mną włącznie. Dziewczynka ma 12 lat.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: aneta (---.oslhd.okay.pl)
Data: 23 lut 2011 - 10:46:05

Witam.
Moja 9 letnia córka ma łuszczycę . Walczymy z nią co prawda od niedawna ale efekty są marne , plamki troszkę zniknęły po maści Protopik i smarowaniu balsamem .Nie ma może aż tak zaatakowanego ciała jak opisują to niektóre z Was bo są to pojedyncze plamki ale coraz bardziej skłaniam się do kąpieli w słomie owsianej o której tyle dobrego jest napisane. mam tylko pytanie czy dziecko ma się w tym kąpać czy tylko po prostu poleżeć sobie w tej wodzie i czy tym olejkiem smarujemy codziennie , czy tylko po kąpieli?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: sylwia (---.dynamic.chello.pl)
Data: 23 lut 2011 - 10:53:21

Witaj Aneto!Ta sloma to wyszla ode mnie i bardzo sie ciesze ze pomogla kilku osoba.No wiec ja kapalam syna w tej slomie dwa razy w tygodniu a smarowalam olejkiem na poczatku przez dwa tyg codziennie.kropy znikaly w oczach.Jak juz zeszly to profilaktycznie robilam mu kapiele raz w tygodniu.Co prawda pojawiaja sie jakies male kropeczki ale to jest nic w porownaniu z tym co bylo.W razie pytan podaje email [email protected] i zycze powodzenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: malutki (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 lut 2011 - 11:09:58

Na temat łuszczycy u dzieci pisze również Zbigniew, który chyba zna się trochę na łuszczycy. 5 lutego 2011 Zbigniew odpowiada na pytanie Moniki
?Czy krem Purnatur B12 mogę stosować na skórę dziecka a właściwie dla 11 letniej dziewczyny??
Całą wypowiedź przeczytacie w temacie ?Niemiecki Purnatur B12 jest świetny w leczeniu łuszczycy? (4 strona, 7 post od góry) a teraz przyklejam tylko część jego wypowiedzi:

?Aby odpowiedzieć na pytanie Moniki najlepiej zapytać producenta lub dystrybutora. Producent odpowiedzialny jest za działanie leku czy też kosmetyku. Musi go odpowiednio opisać i w razie potrzeby udostępnić wyniki testów. Słyszałem o kosmetyku Purnatur B12 a nawet widziałem efekt stosowania. Z tego co opisała mi młoda pacjentka stosująca ten krem to trzeba przyznać, że działa całkiem nieźle. Należy tu jednak nadmienić że krem jest na rynku od niedawna i czy pomaga na wszystkie rodzaje łuszczycy tego nie można jednoznacznie stwierdzić. Osobiście nie słyszałem aby Purnatur miał jakieś skutki uboczne więc przypuszczam, że 11-letniej dziewczynie można kupić ten preparat jako uzupełnienie terapii leczniczej?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: m&J (---.mmj.pl)
Data: 09 mar 2011 - 10:53:15

Moja 3letnia coreczka ma luszczyce głownie we włosach i na czole. No i z tymi we włosach mamy najwiekszy problem poniewaz ma ich bardzo wiele i są na nich bardzo grube strupki ktore Ją swendza. UZywamy squqmaxu i natluszczam ja oillanem ale to nic nie daje. BARDZO PROSZE O POMOC. Co moge uzyc u 3 latki zeby jej troszke ulzyc z tymi strupkami. BARDZO PROSZE O POMOCsad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: sylwia (---.dynamic.chello.pl)
Data: 09 mar 2011 - 21:17:04

m&J proponuje poczytac w tym watku o slomie owsianej i olejku z avokado.powodzenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: gabijk (---.adsl.inetia.pl)
Data: 10 mar 2011 - 21:58:15

Witam
Chciałam się zapytać co o tym sądzicie -czy to może być łuszczyca?
Mój 4 letni syn od ok grudnia 2010 miał suche w środku ucha potem mieliśmy długo problem z siusiakiem -miał czerwone i ciężko było czymkolwiek zagoić potem dostał suche powieki i koło buźki małą plamkę po sterydach na siusiaku zniknęło(wiem teraz już bym tym nie smarowała)
Byliśmy u dwóch dermatologów i nic sterydy i z powrotem to samo .Trzeci dermatolog powiedział że PRZYPUSZCZA że to może być łuszczyca i dał do smarowania kosmetyk i maść (do zrobienia )teraz po tej maści jest lepiej ale nie wiem na jak długo dopiero zaczęłam smarować mam to robić 10 dni jak nie pomoże to mam jeszcze jedną receptę.
i nie wiem co o tym sądzić czy to może być łuszczyca
a dziś zauważyłam że ma suchą skórę za uszami -i co teraz????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: tomii1211 (---.centertel.pl)
Data: 17 mar 2011 - 13:43:27

Jeśli potrzebujesz pomocy opisz nam swój problem dostosujemy indywidualnie terapię oraz dodatkowo otrzymasz 20% rabatu oraz bezpłatną przesyłkę. Gwarantujemy 100% satysfakcji pracujemy na produktach polskiej firmy Colway.
Tylko u nas tak atrakcyjne rabaty.
Napisz na adres [email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: L (---.mmj.pl)
Data: 22 cze 2011 - 21:49:56

M&J JAK PISALAM WCZESNIEJ MOJA CORKA MA LUSZCZYCE I MUSZE POWIEDZIEC ZE ZA USZAMI I NA POWIEKACH TEZ MA SUCHA SKORE. OCZY WYGLADAJA TROCHE JAKBY SPOCHNIETE I CZERWONE NO I BARDZO SUCHE SA. NIESTETY OD POL ROKU ROZROSLO SIE TAK ZE MA POKRYTE 80% CIALA I NIE POTRAFIE SONIE PORADZIC. MAM NADZIEJE ZE TO NIE BEDZIE LUSZCZYCA. A W RODZINIE KTOS CHORUJE BO U NAS CIOCIA I KUZYNKA A TO GENETYCZNA CHOROBA?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 23 cze 2011 - 07:48:01

U dzieci bardzo dobre efekty dają kąpiele w słomie owsianej lub ziołach u dorosłych też ale u dzieci szybciej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: L (---.mmj.pl)
Data: 05 lip 2011 - 13:52:40

Byłam wczoraj z mała u dermatologa i doradziła mi maść RUBISAN czeskiej firmy DHU jest on niestety dostępny tylko w Czechach i w Niemczech lecz w Czechach 50ml kosztuje 5 euro a w Niemczech takie samo opakowanie 20 euro;/ nie jest to steryd i podobno daje dobre efekty w piątek wybieram się do Czech i zobaczymy będę pisać o efektach

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567-->
Bieżąca strona: 6 z 7



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.