Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 47
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Domi (---.aster.pl)
Data: 16 lut 2005 - 19:17:35

Cześć! Niestety mam ten sam problem co wy!- łuszczycę mam od 10 lat. Szczerze mówiąc znudziło mi się jej leczenie- przynosi skutki na okres 2-3 tygodni i wraca. Straciłam cierpliwość. Stosowałam chyba wszystkie dotępne leki na polskim rynku. Najlepszy był diprosalic- niestety steryd (myślę że właśnie dlatego przestały pomagać mi inne leki). Teraz jedyne co mi pozostało to czekać na słońce, najlepiej gdzieś w tropikach- wtedy łuszczyca znika (na czas kiedy jestem na wakacjach-potem problem się znów pojawia). Leczyłam się także u bonifratrów- nic, u tybetańskiego lekarza (ziołami)- tez nic, chodziłam na solarium- nic, bioenergoterapeutów- no i nic. Straciłam wiarę w to że się tego g... kiedyś pozbędę sad smiley Chyba jedyne co mi pozostało to wyjechać z Polski w tropiki na stałe! smiling smiley
Jeszcze zastanawia mnie to czy nie iść do przychodni- ON CLEANIC- ale wydaje mi sie ze to pic na wodę! Opiszcie prosze na czym polega ta metoda- z tego co czytalam dowiedzialam sie tylko ze jest droga. Z gory dziekuje, Domi

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 16 lut 2005 - 19:38:18

Gdybym mial wybierac to wolalbym te pieniadze z leczenia ON CLINIC przeznaczyc na wyjazdy w cieple miejsca 2-3razy w roku. Koszt podobny,a efekt chociaz pewny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ?uszczyca g?owy
Wysłane przez: dominika (---.microchip.net.pl)
Data: 16 lut 2005 - 20:35:42

Mam na imi? Dominika -31- lat na ?uszczyc? choruje od 13 r.? . mia?am na ?okciaqch , ?ydkach ,po?ladkach i tam .Na targu w B?dzinie , D?browie .G?rniczej kupowa?am ma?c jugos?owia?sk? ,kt?ra nie mia?a atestu w Polsce ; vipsogal 'bardzo mi pomog?a. Dzisiaj, czyli po 6 latach mam ma?e ogniska na g?owie, wraz z ?uskami wychodz? mi w?osy mo?e kto? mi pomo?e.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 16 lut 2005 - 21:18:11

Z tego co sie orientuje to vipsogal jest bardzo silnym sterydem. Bardzo trzeba na niego uwazac,szczegolnie zle dziala na kobiety w ciazy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Paweł (---.agh.edu.pl)
Data: 27 lut 2005 - 16:46:28

Jakis 1,5 roku temu zaczalem zapuszczac wlosy, po pół roku zauważylem ze wypadaja mi wlosy jak poszedlem do dermatologa to patrzyl na mnie jakbym tamowal kolejke. Wszyscy wogole jak o tym mowilem patrzyli na mnie jak na idiotę. Po jakims czasie poszedlem do innego dermatologa. Teraz wiem ze mam łuszczyce. Czy jest mozliwe, ze mialem ja wczesniej w jakiejs lekkiej postaci i przyzwyczailem sie do tego swedzenia? Teraz w kazdym razie jest duzo gorzej i nawet bym wytrzymal z tym, jedno co mnie naprawde doluje to to ze mi wypadaja wlosy. Co z tym zrobic, a oliwki sobie nie wyobrazam i tak mam nieslychanie przetluszczajace sie wlosy. Ostatnio moj dermatolog przepisal mi dermovate, rozne rzeczy tu o tym piszecie. Czy to prawda ze w zimie trudniej jest z tym wytrzymac?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: józek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 27 lut 2005 - 22:46:15

Szanowna(y) Pani(e)!!
Bardzo Proszę wejść na stronę: http://www.solanka.termalna.com/detal/detal.htm
Zapewniam że zalecana Solanka termalna to naturalna solanka ,którą "wyprodukowana" przez naturę.Kapiele w w.w slance powinny odbywać się w temperaturze odpowiadającej temperaturze naszego ciała 36do37st.C.Jeżeli ogniska choroby znajduja sie na twarzy czy we włosach, nalezy je nawilżać poprzez tampony.Po przeczytaniu wszystkich punktów ze strony:
http://www.solanka.termalna.com/medycyna/medycyna.htm
dowiesz sie jaki wspaniały naturalny produkt Ci polecam.Mam,wielką prośbę,w rubryce na przelewie w której wpisujemy ilość zamawianych kartonów,nr.tel.Bardzo Proszę wpisz moje nazwisko WYRWIK Bedzie to dowod dla pracodawcy,że pracuje! I wyślij maila do: [email protected]


Pozdrawiam Wyrwik Józef tel.601 688795

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Paweł (---.agh.edu.pl)
Data: 28 lut 2005 - 00:10:22

a jezeli nie mam wanny a tylko prysznic to co?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: ewa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 01 mar 2005 - 16:49:20

Czesc
moja 17 letnia corka ma straszna luszczyce glowy
pomaga jej tylko diprosalic w plynie
wiem ze to steryd ale tylko to skutkuje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: eve (---.ghnet.pl)
Data: 05 mar 2005 - 14:53:54

Do Iwonki

Mam luszczyce na glowie a mimo to od dawna rozjasniam wlosy. Nie robie tego sama tylko u fryzjerki.Mam fryzjerke,ktora nie daje mi odczuc,ze sie mnie brzydzi,wrecz przeciwnie.Na poczatku powiedzialam jej co to za choroba,ze na pewno sie nia nie zarazi i zeby przy farbowaniu nie dotykala skory glowy.Dzieki tamu kiedy naklada mi rozjasniacz czuje tylko delikatne szczypanie,ale to jest zupelnie do zniesienia.A przy myciu fryzjerka robi nawet masaz glowy,co dla mnie jest najlepszym dowodem na to,ze nie ma problemu z moja chorobasmiling smiley) Aha,i przed kazda wizyta robie sobie 2-3 dniowa kuracje oliwa salicylowa zeby luska zeszla.
3maj sie.pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: g (---.energis.pl)
Data: 06 mar 2005 - 10:29:56

Piszę już któryś raz że najlepsza jest OLIWA Z OLIWEK (taka jadalna )!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: wojtek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 06 mar 2005 - 16:54:54

Ewo,
choruję od dłuzszego czasu na łuszczycę i nie słyszałem żeby basen miał jakikolwiek wpływ na łuszczycę ( poza wstydem) ale to trzeba przemóc i tak juz życ.Proponuję ci udac sie do państwowego dermatologa żeby przepisał córce lampy UVB ! (bez tabletek). Stosowałem różne metody ale to jest najleprze na jak długo??? Jest i przy tym opalenizna-to można wytłumaczyć-solarium!Obecnie jestem w trakcie leczenia 18 lamp.
Zycze powodzonka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: e (---.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data: 08 mar 2005 - 14:54:26

Witam wszystkich !

Dzis czytajac wasze opinie, uzmyslowilam sobie, ze od dawna mam luszczyce, mimo ze bylam przekonana, ze to egzema na tle alergiczno-psychosomatycznym. Mam problemy ze skora glowy, brwiami, uszami, a ostatnio pojawily sie plamy na rekach.

W wieku nastu lat poszlam w Polsce w duzym miescie do specjalistycznej przychodni dermatologicznej i jedyne co uslyszalam, to &#8222;Tego Pani nie wyleczy&#8221; i recepte na odchodne z mascia, ktora nic nie podzialala. Nigdy wiecej nie poszlam do dermatologa w kraju.

Studjujac w Niemczech bylam tam u kilku dermatologow i wszyscy starali sie mi byc pomocni przepisujac z reguly toniki na bazie alkoholowej lub lekkie kremy. Czesto dostawalam probki szamponow, ktore pojawiaja sie na tej stronie ( Physiogel, Stieprox itp.), ale jakos mnie nigdy nie przekonaly wystarczajaco do ich uzywania. Metoda prob i bledow testowalam kilkadziesiat szamponow. Teraz polecam Pantene Pro-V z fioletowa obwodka powiekszajacy puszystosc wlosow, szampon jest przezroczysty, nie uczula i nie pozostawia nic na wlosach, kupuje go w Niemczech, poniewaz ta sama marka sprzedawana w Polsce i w Niemczech to z reguly dwa rozne produkty. Przyznam, ze nie probowalam polskiego wydania, ale jesli ktos bywa w Niemczech to polecam. Drugim szamponej jest Head&Shoulders nawilzajacym, ktory lagodzi ostre swiady i dezynfekuje nieco skore.

Poniewaz na chwile wrocilam do Polski, a nie wierze polskim dermatologom, wzielam nazwy niemieckich masci i poszlam do apteki; nie bylo, ale po recepturze udalo mi sie dowiedziec i kupic Kuterid i Diprolene, obie sa mocniejsze od tych, ktore przepisywano mi w Niemczech i obie na recepte, ale moze i wam sie uda bez). Jakim szokiem bylo dla mnie smarowanie oleista mazia skory wlosow, ktorych nie mozna domyc nawet po 6 myciach i efekt przy moich dlugich wlosach jest przekomiczny. Masc dziala, chociaz nastepnym razem poprosze o krem. W Niemczech wszystkie masci sa na bazie lekkich emulsji, ktore nie kleja, nie tluszcza, a dermatolodzy preferuja raczej wspomniane toniki do wcierania zamiast zaprawy murarskiej.
Zaden dermatolog nigdy nie namawial mnie na picie ziolek, brania tabletek lub naswietlan.

Ktos pytal o farbowanie wlosow. Mam dlugie i wiele lat farbowalam na blond bez problemow, ale kiedy polowa mi wypadla, przerzucilam sie na pasemka u fryzjera ( gdzie przewaznie pytano mnie czy biore antybiotyki lub czy probowalam juz szamponu przeciwlupiezowego ). Pasemka nie atakuja tak skory glowy jak farba i wlosow tez wiecej smiling smiley
A kometarze fryzjerskie trzeba zbyc jednym niezobowiazujacym zdaniem.

Wg mnie moje problemy maja duzo wspolnego ze stresem, bo jesli wspomne, ze podczas klotni z ukochanym, potrafilam dostac palacego swedzenia glowy po kilku minutach, to moze pare osob mnie zrozumie. Druga sprawa to odzywianie. Proponuje przetestowac tzw. Diete kopenhaska, ktora polecana jest na zrzucenie paru kilo, jest dosyc wyczerpujaca, ale rezygnujac przec 2 tygodnie, wprawdzie nie pozbylam sie kilogramow, ale luszczacej sie od wielu lat skory w uszach. I chyba do niej wroce, bo te wykwity na rekach mnie troche wystraszyly. Do tego wszystkiego dochodzi obciazenie dziedziczne.

Na koniec potwierdzam opinie wszystkich, ze zmiany na skorze znikaja w cieplych krajach. Polecam goraco Hiszpanie, Grecje i poludniowe Wlochy. I nic tylko tam zamieszkac i zapomniec o tych wszystkich smarowaniach, zatroskanych spojrzeniach bliskich i paru innych rzeczach.

List wyszedl dlugi, ale mam nadzieje, ze wespre pare osob pogoda ducha i uchronie przed podejzanymi specyfikami, ktore z reguly nie okazuja sie &#8222;ostatnia deska ratunku&#8221; tylko &#8222;gwozdziem do trumy&#8221; pustoszacym kieszen.

Trzymajcie sie wszyscy cieplo i myslcie o wiosnie i nadchodzacym lecie.

Pozdrawiam

e.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Klaudia (---.univ.szczecin.pl)
Data: 10 mar 2005 - 00:41:33

witam!

choruje na to cholerstwo juz 9 latek i sie przyzwyczailam.ogolnie lekarka leczyla mnie clobodermem(cholerny steryd,obawiam sie przyszlosci mojej skory),teraz zamiaruje kupic daivonex.mam nadzieje,ze pomoze...chcialabym tez sprobowac tej solanki...
a co do glowy to mam denorex i efekty sa takie sobie.ciagle sie drapie i pewnie dlatego.
nie mam rewelacyjnych metod,ale uwazam,ze najwazniejsze to nabrac troche dystansu, leczyc i nie panikowac.sa gorsze choroby i tragedie.

pozdrawiam wszystkich"czlonkow klubu pani Lsmiling smiley"

gdyby ktos mial ochote od czasu do czasu podzielic sie doswiadczeniem czy po prostu pogadac moj mail jest dostepny.jeszcze kiedys tu wpadnesmiling smiley

papa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Klaudia (---.univ.szczecin.pl)
Data: 10 mar 2005 - 00:45:22

tak,dostepny.szkoda tylko,te go nie podalamsmiling smiley
[email protected]
pozderka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: jaro-poznan (217.153.201.---)
Data: 11 mar 2005 - 21:16:15

Witam wszystkich "chorych" . Jestem tu poraz pierwszy i mysle że bedę częściej wchodził na tą stronke . Ja mam problemy z łuszczycą głowy od 2 lat czasami schodzi a czasmi nie jest różnie . Stosowałem różne masci sterydowe i nie . Daivonex jest dobra maścią jest pochodną witaminy a co najważniejsze to nie jest sterd więc ja polecam . Ostatni sosowałem i cały czas stosuje jak cos wyjdzie maśc salicylową 5% mi pomaga więc też polecam . Pozdro dla wszystkich !!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Kaska (217.96.74.---)
Data: 12 mar 2005 - 11:47:37

do jaro poznan czy daivonex na glowe stosujesz w kremie czy plynie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Bartek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 mar 2005 - 10:45:38

Witam wszystkich.Na łyszczyce choruje już od 15 lat. Stosowałem różne metody.Przedewszystkim odradzam stosowanie lekarstw hormonalnych.Efekty są pioronujące i jeszcze szybciej łuszczyca powraca z wiekszą siłą. Mam pytanie od dwóch tygodni leczę się naturalnymi lekarstwami z Morza Czarnego.Po dwóch tygodniach są efekty , ale bardzo małe.Nadmieniam iż czas leczenia tą metodą to 6-10 tygodni lecz czas gdy choroba nie powraca ponoć jest dlugi.
Leczę się w sici ON CLINC Kraków.Proszę o kontakt kogoś kto może się wcześniej już leczył tą metodą w ON CLINIC czy jest ta metoda coś warta.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: jaro-poznan (217.153.201.---)
Data: 15 mar 2005 - 19:08:54

DO KASKI

Czesc ! Daivonex stosuje w maści ale nie na całą głowe tylko na obrzeża a co do płynu to nawet nie wiedziałem że ten lek jest tez w płynie ???

pozdrowienia jarek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: adam 23 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 mar 2005 - 21:06:18

czy mozna daivonex dostac bez recepty???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: jaro-poznan (217.153.201.---)
Data: 17 mar 2005 - 20:37:46

tak ten lek można kupic bez recepty i kosztuje ok 60 zł zależy od apteki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 47



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.