Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 13
Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: Xyz_71 (---.am.wroc.pl)
Data: 18 sie 2006 - 19:21:48

Enbrel firmy Wyeth jest jednym z najnowszej grupy leków, tzw. biologicznych, stosowanych obecnie w programach leczenia m.in. łuszczycy, (świetne efekty takze w ciężkiej łuszczycy stawowej).
Leczenie polega na podawaniu leku tylko 1 raz w tygodniu (bez zadnych masci, lamp itp sad smiley( ).

Obecnie w Klinice we Wrocławiu, lek ten bedzie podawany wybranym pacjentom przez okres 6 miesięcy calkowicie za darmo.

Oto adres:
ul. Chałubińskiego 1, 50-368 Wrocław,
Tel. (071) 784-22-86, (071) 784-22-87, (071) 327-09-41
Fax (071) 327-09-42

Caly czas jest się pod fachową i miłą opieką lekarzy (z nimi też należy się kontaktować , najlepiej osobiście, oni wszystko też dokładnie wyjaśnią 7.30-13.30):
dr Joanna Salomon
dr Łukasz Matusiak
Całość koordynuje prof. Jacek Szepietowski.

Podstawowym warunkiem jest pełnoletniość i łuszczyca (zwykła lub stawowa) zajmująca przynajmniej 10% powierzchni ciała.

Pozdrawiam i życze szczęścia!!!! smiling smiley
Czas macie tylko do końca tego miesiąca (chyba...)!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: dawid (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 23 sie 2006 - 13:18:38

Wielkie dzieki za informacje, bo chyba z tego skorzystam!


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: michał (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 23 sie 2006 - 13:31:22

cze dzwonilem tam przed chwilka nie zastalem lekarzy ale odebrala pielegniarka i powiedziala ze to bef

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: Michał (---.paradyz.com.pl)
Data: 23 sie 2006 - 14:38:12

Ciekawe, czytałem kiedyś o tych lekach. Podobno są przełomem, jednak nie wiadomo co ze skutkami ubocznymi, a może wiadomo? W każdym bądź razie Enbrel - trzeba zakodować tą nazwę. Dzieki XYZ i mam nadzieję, że to nie blef.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: Michał (---.paradyz.com.pl)
Data: 24 sie 2006 - 11:11:16

A tak wogóle to nie blef jak pisał michał dwa akapity wyżej. Rozmawiałem z Panem Doktorem Matusiakiem i lek jest skuteczny. W 80% zalecza łuszczycę do końca ale jest problem z otrzymaniem tej próbki, wymagania są duże a porcji leku... ostatnia. Ale jeżeli te próby przjdą pozytywnie, a na razie wszystko na to wskazuje to już w przyszłym roku lek wejdzie na rynek. I co? Czekamy czy jedziemy do Stanów, bo tam juz funkcjonuje na oficjalnym rynku. Cholercia, jest nadzieja. Oby tylko jak najszybciej skończyli z badaniami klinicznymi. Zresztą co tu badać? Stany mają dużo bardziej restrykcyjne prawo farmaceutyczne, niż u nas. Ale co z tego. Pozostaje czekać. Xyz_71 i AM Wrocław - dzięki za newsa, a Panu doktorowi za dobre słowo. Trzymajcie się w nadziei, ja ją jeszcze mam.

Jak coś to pytajcie śmiało, bo rozmawiałem z doktorem dość długo i wypytałem go o wszystko (pewnie prawie wszystkowinking smiley), a dodzwonić sie tam graniczy z cudem. Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: Michał (---.paradyz.com.pl)
Data: 24 sie 2006 - 13:41:45

jest jescze:
http://www.enbrel.pl/pac_25.html
ale tutaj to wygląda trochę mniej optymistycznie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: dawid (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 24 sie 2006 - 14:50:43

Michał, dodzwonic sie tam mozna, ale pani odbierajaca telefon niekoniecznie jest mila i trudno sie z nia rozmawia. Moze kompleksy? Inaczej za to lekarze odpowiedzialni za ten program. Ja sie zalapalem na te testy i wiem, ze chyba jeszcze mozna- do konca sierpnia, bo potem moga go zamknac!!! Do końca sierpnia trzeba sie fizycznie stawic w klinice w celu zrobienia koniecznych badan wstepnych.

Lek oczywiscie usuwa objawy choroby, a nie leczy jej. Co do skutkow ubocznych to nie sa do konca poznane, bo lek ma zbyt krotka zywotnosc. to wiem z koleji od innego lekarza (profesora).

kazdy kraj musi zrobic wlasne badania kliniczne, bo tylko na nich moze sie oprzec. To chyba kwestia proceduralna w zwiazku z ewentualna rejestracja leku, do czego w naszym kraju pewnie nie dojdzie, bo nie ma kasy. Do tego Pani doktor, z która ja rozmawialem (p. Salomon) twierdzi, ze za to odpowiedzialne sa w duzym stopniu firmy farmaceutyczne. Na tzw. zachodzie lek jest ponoc pewnym standardem i jest oczywiscie refundowany.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: Aga (---.unregistered.net.telenergo.pl)
Data: 24 sie 2006 - 18:02:55

Czy to jest lek w kroplówce? Mowa o takim leku była w Polityce w art. pt. To nie trąd!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: dawid (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 25 sie 2006 - 11:05:15

Byc moze to wszytsko sa tzw. terapie biologiczne, ale tu chyba tylko w postaci injekcji.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: bulder (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 sie 2006 - 16:20:43

Witam,
Przeczytalem w jednym z poniższych postów, ze opisywany tu lek jest dostępny w USA, czy moze macie informację pod jaka nazwa tam sie sprzedaje, a poza tym czy nasze recepty sa honorowane w stanach?
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: dawid (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 sie 2006 - 12:38:02

No chyba Enbrel własnie. nasze recepty moze i honorowane, ale nie refundowane chyba bez tamtejszego ubezpieczenia. Medicare to chyba niezla sprawa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: bulder (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 sie 2006 - 15:27:57

Dzieki. Skoro tak to udaje sie do lekarza po recepte, i wysyłam.
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: Kucajka (---.nat.tvk.wroc.pl)
Data: 01 wrz 2006 - 12:58:19

Hey wam smiling smiley dawno tu nie pisałam smiling smiley w kazdym badz razie przeczytałam ogłoszonko i wsumie bym sprobowała ale doszłam do wniosku ze zaczyna sie szkoła i klasa maturalna i ze dam se spokoj smiling smiley ale jak ktos z wrocka sie zdecyduje i uda mu sie to niech opisuje na forum co i jak smiling smiley napewno nie tylko ja chetnie poczytam grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: Kucajka (---.nat.tvk.wroc.pl)
Data: 01 wrz 2006 - 13:00:54

A pozatym mamy jush 1 wrzesnia wiec moze zamkneli jush zapisy tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: Xyz_71 (---.am.wroc.pl)
Data: 03 wrz 2006 - 17:30:00

Otóż, Klinika we Wrocławiu ma jeszcze ten lek i najprawdopodobniej jeszcze do połowy września (może do końca) będą oferować ten lek pacjentom.
Ponieważ piszecie, że trudno sie dodzwonić podaje nr tel. (w miarę bezpośrednie)
dr Salomon 071 784 2304 lub 071 784 2328
dr Matusiak 071 784 2314 lub 071 784 2328

Kryteria włączenia do leczenia pozostają te same, czyli zajęcie około 10% lub wiecej powierzchni ciała przez chorobę i niepowodzenie (nietolerancja) dotychczasowych formy leczenia, tj. "lampy", Methotrexat czy Cyklosporynę.

Pozdrwiam!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: dawid (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 05 wrz 2006 - 15:57:11

Tak, jeszcze wciąż mozna sie załapac, a przynajmniej mnie sie udało.

Do Buldera- chodzilo mi o to, ze jesli nie jest sie ubezpieczonym w USA to chyba refundacja tam nie jest mozliwa, a koszt leku jest prawdopodobnie olbrzmymi.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: bulder (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 wrz 2006 - 22:53:33

Tak, juz wiem koszt kuracji ok 12 tys dol. !!!!! niestety, takie informacje otrzymalem od znajomej farmaceutki sprzedajacej w aptece w New Yorku.
ja niestety odpadam, nie mój poziom finansowy. ponadto polskie recepty nie sa honorowane ( przynajmniej w stanach Nowy Jork, New Jersey i Pensylwania). trzeba bedzie poczekac na ten lek w naszej kochanym kraju.
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: Michał (---.paradyz.com.pl)
Data: 06 wrz 2006 - 10:06:03

David
napisz koniecznie na forum jak tam po kuracji. Ja się nie załapałem, niestety.
Zycze powrotu do zdrowia i pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: dawid (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 06 wrz 2006 - 15:02:14

Michał- nie załapales sie jeszcze wtedy, kiedy pisales na poczatku, czy juz teraz? Bo moze jeszcze masz szanse? Chyba, ze co innego Cie dyskwalifikuje.

Program bedzie trwal jakies 6 miesiecy i przez pierwsze trzy moze sie zdarzyc, ze akurat ja (jedna osoba na trzy w ogole) bede otrzymywal placebo. Pozniej jednka wszytscy dostaja substancje czynna.

Nie wiem, czy i na ile mi to pomoze (zwykle lek dostaje sie chyba dwa razy w tygodniu, a tu bedzie tylko raz), ale w mej sytuacji ja nie zastanawialem sie dlugo. jesli uzyskam jako taka remisje to choc na chwile uda mi sie zajac czyms innym, a nie luszcycą. Co pewien czas zdam relacje, czy sa jakies postepy. Byc moze ta terapia wejdzie kiedys do kraju i bedzie w jakiejs czesci refundowana.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: Michał (---.paradyz.com.pl)
Data: 07 wrz 2006 - 08:15:56

Witam Dawidzie, nie załapałem się przez Methotrexat, Cyklosporynę (raczej nie będę tego próbował) oraz PUVA - nie miałem okazji. Dawkę będziesz dostawał raz ale podwójną objetość - czyli to samo. Mi pozostaje czekać na ten lek w Polsce, jak chcesz poczytać coś więcej:http://www.enbrel.pl/ - spróbuję się z nimi skontaktować może powiedzą mi coś więcej.
A tobie życzę zdrówka i koniecznie napisz coś o rezultatach (jakie by nie były), mój ojciec jest lekarzem i z tego co dowiedział się w swoich kręgach to jest to napradę skuteczna metoda, no właśnie... szczęściarzu smiling smiley
Także czekam na recenzje, napisz kiedy zaczynasz terapię i wrzucaj coś czasami na forum lub na mojego maila, jeszcze raz najlepszego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 13



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.