Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 13
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: greg (213.199.253.---)
Data: 09 lis 2008 - 21:42:45

siemanko nie wiecie czy ten lek można stosowac także na ł drobnogrudkową?
i co zrobic zeby szpital go zrefundował

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: lula (---.chello.pl)
Data: 09 sty 2009 - 22:09:31

jestem chora na takajashu czy ton lek na to coś ździała ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: paula (---.backiel.com.pl)
Data: 10 sty 2009 - 20:55:59

siemka
brałam enbrel jakieś 4 lata z przerwami i...było cudownie.Zastrzyki robiłam w udko albo w ramie bo w brzuch jakoś nie mogłam sie przemóc.choruje na ŁRZS od 15 roku życia czyli juz 10 latek i nic mi tak nie pomogło zwłaszcza ze tak naprawde oprócz enbrelu brałam methotrexat(chyba tak to sie pisze). jak trafiłam do warszawki miałam usztywniony (zarosniety) lewy nadgarstek i prawy ze tak powiem w trakcie zarstania. polezałam w szpitalu tydzien i pani doktor powiedziała ze nadaje sie do programu enbrel. juz po pierwszym zastrzyku poczułam ulge czyli nic zadnej nawet najmniejszej bolesci stawów. tak było 1,5 roczku. raz w miesiacu wycieczka do warszawki(jestem z Żagania okolice Żar zielonej góry) pobieranko krwi odbiór leku i to było wszystko. coprawda nie rozruszałam lewego nadgarstka ale przynajmniej prawy sie "zatrzymał". pózniej pani doktor stwierdziła ze dobrze by było zrobic przerwe w leczeniu enbrelem poniewaz lista skutków ubocznych jest taaaaaka długa (nie zlicze ile razy miałam atak paniki ze mam guza bo cos wyczułam pod skórasmiling smiley) no i odstawiłam. 2 latka trwała zabawa w kotka i myszke z bolesciami sami wiecie...bolało to enbrel przestało - methotrexat połowa dawki enbrelu tez dawała skutki, ale potem pozmieniały sie przepisy zrobili ciecia. tak wiec nie dostałam enbrelu. jakos w okolicach kwietnia zeszłego roku miałam atak i zaczeły mnie bobolewac kostki dłoni nie byłam w stanie utrzymac długopisu a ze miałam zapas jednego opakowania (4 zastrzyki) enbrelu wziełam i to był ostatni raz sad smiley( . pozniej kiedy jeżdziłam w ramach kontroli pani doktor powiedziała ze znów sie zmieniły przepisy i zeby dostac enbrel trzeba miec zajetych min. 6 stawów a ze tyle nie naliczyła cóż methotrexat i ...znowu witaj bolesci obecnie chyba łatwiej byłoby wymienic co mnie nie boli..cóz takie zycie. tak sobie napisałam zebyscie wiedzieli jak to było w moim przypadku.
pozdroski dla wszystkich schorowanychgrinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: Ania (---.lom.vectranet.pl)
Data: 22 sty 2009 - 11:31:11

Witam serdecznie moje dziecko choruje na mzs od 8 miesiąca życia w tej chwili ma 9 lat . Teraz właśnie nastąpił nawrót choroby i właśnie lekarze proponują mi leczenie embrelem , a ja cóż jako matka boję się go mu podać ostatnio był leczony TREXANEM i 3 lata był spokój dlatego niewiem czy niepozostać przy takim leczeniu z tego co mówiła pani doktor przyjmował by go 2 razy w tygodniu ,a po przeczytaniu ulotki się boje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: Lukas (---.krak.tke.pl)
Data: 28 sty 2009 - 01:44:57

Witam! Dzisiaj chcialem na wlasna reke kupic enbrel. To znaczy recepte bym mial, tylko jak sie dowiedzialem ile kosztuje to mnie scielo z nog. (0.25ml 5 fiolek) 3.000 zl a (0.50ml 5 fiolek) 6.000 zl. Troszke sie podlamalem :/ Kolejne lato w dlugim rekawie :/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: britka8 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 mar 2009 - 04:24:07

Od 11 lat choruje na rzs , w tej chwili jestem w bardzo ciezkim stanie. Mam usztywnione prawe kolano , które zakonczyło sie niepowodzeniem operacji ze wzgledu ze były zbyt słabe kosci. Wszystkie moje stawy sa zajete przez chorobe.W pazdzierniku otrzymałam propozycje od mojej Pani Doktor na podjecie leczenia enbrelem. Lek ten mam refundowany ale niewiem jak długo to potrwa. Mineło cztery miesiace odkad biore enbrel , czuje sie troche lepiej lecz jeszcze rewelacji niema , ale to napewno przez to ze wszystkie stawy sa objete chorobowo. Pani Doktor zapewniła mnie ze jest to bardzo bezpieczny lek i mozna go brac bez zadnej paniki. Musze przyznac ze wyniki badan uległy niesamowitej poprawie, po czterech miesiacach jest róznica tj. OB- było-89 a teraz jest -28, natomiast-CRP było 22 a teraz jest juz 15. To sukces bo juz zaden lek chemiczny mi nie pomagał a teraz jest duzo lepiej. Wiem tez ze Enbrel po zakonczeniu nim leczenia bardzo szybko wypłukuje sie z organizmu. Pani Doktor oswiadczyła mi ze przez ten cały czas kiedy leczy wszystkich pacjentów Enbrelem , nie było powaznych skutków ubocznych , poza mała wysypka na poczatku leczenia.Pozdrawiam Was kochani , piszcie i pytajcie jesi chcecie , odpowiem na kazdo pytaniesmiling smiley)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: AP (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 kwi 2009 - 17:00:32

Poszukuję dobrego reumatologa w Szczecinie. Poza dr Ostanek, zbyt odległe terminy. Dzięki z góry za pomoc. AP

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: artur29 (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 16 maj 2009 - 23:41:38

siemanko dopiero wyszedłem ze szpitala robia tam te testy na embrelu dowiadywałem sie tych co biora te zastrzyki i sobie chwala a co do embrelu to jest lek biologiczny na bazie dna tez mam ochote sprubowac jak tylko bedzie mozliwosc

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: aga (---.icpnet.pl)
Data: 25 maj 2009 - 21:56:32

czesc wszystkim!pomozcie mi!moja mama choruje na luszczyce (ma zajete praktycznie 90% ciala...). wysypalo ja jakies 25 lat temu (po urodzeniu dziecka). leczenie masciami i lampami przynosi poprawe ale krotkotrwala!!wiec widzicie-ogolnie zalamka. wyczytalam teraz o etanerceptie (enbrelu), poczytalam tez co nie co tu na forum i widze ze moze to przyniesc jakies pozytywne skutki. gdzie sa przeprowadzane badania z udzialem tego leku?jaki szpital??z gory dziekuje za pomoc!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: Beti (---.tktelekom.pl)
Data: 26 maj 2009 - 12:49:54

Ago jest taka fundacja"wyjdż z cienia" z siedzibą w Poznaniu i z tego co się orientuję oni pomagają w zdobyciu leków biologicznych.Wpisz w wyszukiwarkę nazwę fundacji a znajdziesz wszelkie informacje łącznie z adresem.A może by tak też troszkę powalczyć o wpisanie leków biologicznych na listy refundacyjne?Jest tu na ty forum taki post,poczytaj.Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: aga (---.icpnet.pl)
Data: 27 maj 2009 - 16:15:33

dzięki bardzo beti za informacje! pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: marek (213.77.60.---)
Data: 28 maj 2009 - 20:25:52

Hej Aga masz moze jakies informacje na temat tej fundacji? Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: Beti (---.tktelekom.pl)
Data: 28 maj 2009 - 23:56:08

adres fundacji:
ul.Kużnicza 10/6
60-241 Poznań
adres do korespondencji:
Szpital Wojewódzki Oddział Chorób Skóry
ul.Juraszów 7/19
60-479 Poznań
Sekretariat Stowarzyszenia:p.Katarzyna Gerke
tel.061-821-22-52
fax.061-848-01-31
e-mail:[email protected]
To dla wszystkich zainteresowanych.Nie orientuję się jednak jakie warunki tam trzeba spełnić,ale zawsze warto spróbować.Tym bardziej,że otworzyli tam gabinet leczenia biologicznego.Życzę powodzenia i pozdrawiamsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: GRASZKA (---.mor.vectranet.pl)
Data: 13 cze 2009 - 17:36:29

Alina Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> witam, mam pytanie.
> lekarz chce u mnie zastosować enbrel, chciałabym
> się dowiedzieć jaka jest jego cena, jeśli ktoś
> mógłby odpisać byłabym wdzięczna

enbrel to zastrzyk trzeba kupić opakowanie to jest 4 zastrzyki kosztują 4700 jeden zastrzyk na tydzień

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: Agata (---.mnc.pl)
Data: 05 pa� 2009 - 18:07:17

witam, gdyby ktos poszukiwal, to mam tanio do sprzedania Enbrel 50mg.. więcej szczególów pod nr tel. 609-253-878, pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: mika (---.146.rev.vline.pl)
Data: 05 pa� 2009 - 18:51:08

Kochani,

czytając ostatnie posty...pociekły mi łzy po policzkach... to taka straszna choroba... ale wiem, że ostatnią rzeczą jaką potrzebujecie/potrzebujemy (nie mam jeszcze łzs) jest żałość... Jesteście silni, nie tracicie nadziei i wiary, że kiedyś los/choroba się odwróci... jesteście WIELCY!

Może powinniśmy stworzyć Fundację BIEDRONKA, pomagającą leczyć ciężkie przypadki? I lobbować na rzecz badań leków! MUSZĄ znaleźć sposób na to, by pomóc coraz większej liczbie ludzi!!!! I nie może to kosztować majątek!

Łączę sie z Wami w bólach i radościach winking smiley

Jestem dumna, że należę do tak silnej grupy łuszczyków!

Pozdrawiam,

marta

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: tom (---.promax.media.pl)
Data: 05 pa� 2009 - 20:04:05

http://www.medicon.pl/16059.html

prosze to zobaczyc ale nie wiem czy to ten

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: Kondzia (---.mnc.pl)
Data: 26 pa� 2009 - 19:46:09

Gdyby ktos byl zainteresowany zakupem Enbrelu 50mg w ampulko-strzykawkach 1000zl taniej niz na rynku polskim, prosze pisac na mail

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: alicja (---.bremultibank.com.pl)
Data: 27 pa� 2009 - 14:56:33

Witam
Mam 27 i od 7 lat choruje na łuszczyce, próbowałam już leczenia zewnętrznego i Cyclosporyny (którą przyjmowałam 1,5 roku), trochę było lepiej ale bez rewelacji. Jutro mają mnie zakwalifikować na leczenie Enbrelem (lub remicade, zależy co uzgodnią). I prawdopodobnie od przyszłego tygodnia będą mi podawać. Wszystko na kasę chorychsmiling smiley przyjęcie do szpitala w ciągu tygodnia i leczeniesmiling smiley Pani d9oktor która prowadzi mój przypadek sama z ciekawością będzie sie przyglądać bo jestem pierwszą osobą w szpitalu, posiadającą nietypową łusczyce zlokalizowaną tylko na stopach i dłoniach, której bedą podawać lek. Ciekawesmiling smiley jak juz będe po to opisze efekty
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: AGATA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 lis 2009 - 22:57:48

mika Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Kochani,
>
> czytając ostatnie posty...pociekły mi łzy po
> policzkach... to taka straszna choroba...
>
>

> Tak , straszna ....i dlatego ludzie chorzy gotowi sa wziąć wszystko , kazde nawet g..., by sobie polepszyc zdrowie -by nie bolalo...szukamy , wolamy o pomoc i nic .....loty na ksiezyc i zbrojenia sa wazniejsze niz wynaleziele nieszkodliwego leku na ta chorobe...Czytalam ulotke co moze spowodowac branie tego lekarstwa-lista jest tak dluga , ze az ciarki przechadza , a oczy bola od czytania...coz nie ma innego wyjscia...albo cierpienie albo....a moze nic takiego sie nie stanie ....czy ktos po braniu tego ,,leku,, zachorował na raka? Niech napisze o tym, prosze!>
>
>

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 13



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.