Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 3 z 4
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: jarek (---.eimperium.pl)
Data: 17 lip 2011 - 22:08:43

do N
juz wczoraj spisalem nazwy, jutra wybiore sie do apteki i zakupie.

Mam jeszcze pytanko:

Czy stosowal ktos ziele jaskółcze ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: misia222 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 lip 2011 - 14:41:30

wiem jak wyleczyc wyprysk potnicowy na palcu...piszcie
[email protected]
spróbuje pomóc

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: misia222 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 lip 2011 - 14:44:06

wiem jak wyleczyc wyprysk potnicowy na palcu...piszcie
[email protected]
spróbuje pomóc

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 18 lip 2011 - 15:24:57

A dlaczego tego nie podasz tu.
Wielu miało lub ma taki problem może ktoś by skorzystał

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: anka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 lip 2011 - 23:21:02

wyleczyłam wyprysk potnicowy!
Od niedzieli łykam 2 razy dziennie rano i wieczorem lek homoepatyczny graphites 9 ch (rano zaraz po przebudzeniu i wieczorem). Wypryski zniknęły, skóra między palcami i na wewnętrznej stronie dłoni się wygoiła. Od wczoraj niczym nie smaruję (wcześniej stosowałam maści sterydowe i antybiotykowe). Nawet celowo prowokuję pojawienie wyprysków i nic. Sama nie mogę w to uwierzyć, że w kilka dni to wszystko się zagoiło i została tylko zabliźniona skóra. Co ważne: lek (koszt ok.8zł fiolka z białymi granulkami firmy boiron), 5 granulek wsypuję do pokrywki fiolki - nie wolno wysypywać na rękę, a potem pod język i czekać aż się same rozpuszczą - nie ssać. Pamiętać, żeby przyjmować na czyste śluzówki tzn. 0,5 godz. przed jedzeniem lub 1 godz.po jedzeniu. Wiem, że zaraz pojawią się komentarze, że homeopatia to ściema dla naiwnych, na mnie zadziałało (tzn.mam taką nadzieję).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: aga (---.play-internet.pl)
Data: 29 lip 2011 - 14:46:56

Ja niestety męczę się z tym już od miesiąca(wiem, może trochę mało), dodatkowo mam zapalenie okołoustne po stosowaniu sterydów w przeszłości). Dostałam mnóstwo leków za kwotę przekraczającą 200zł. Leki stosuje 2 dzień, najpierw było tylko kilka pęcherzy, teraz wysyp. i brak jakielkowiek poprawy. Czy ktoś ma doświadczenie z wysypem i zapalniem okołoustnym???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: MISIA222 (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 07 wrz 2011 - 15:51:10

a probowaliscie nowa mascią smarowac SODERMIX ?
TO JEST SPECJALNA NA WYPRYSK POTNICOWY.

http://www.sodermix.com/?country=pl&lang=pol&section=3-7

kto sprobuje i jak bedie pomagac napiszcie !! smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: aga (---.play-internet.pl)
Data: 07 lis 2011 - 12:14:21

Zwalczyliście to/???

MI żadne leki nie pomogły, a stan ogólny zdrowia bardzo się tylko pogorszył...

Wybaczcie,że odświeżam...

Ale szukam pomysłu na to...
najpierw swedzące pęcherze, potem w zależności od tego, co zrobię. jak rozdrapię to straszne rany, jak postaram się uspokoić to niby znikają, skóra robi się żółtawa, schodzi i od początku.... plus, że teraz mam tylko prawą rękę....

Proszę o pomysły, jak udało się to zaleczyć, bo ww nie pomogły.... a o sterydach wszelakiego pochodzenia nie wspomnę.....

[email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 07 lis 2011 - 12:57:04

Aga...................mocz rękę w ziołach (dziurawiec, skrzyp polny,kora dębu,jałowiec) lub krochmali smaruj tak jak pisałam na poprzedniej stronie epikremem nagietkową czy rumiankową a jak zaczynają się robić pęcherze przemywaj wodą utlenioną i smaruj maścią wit A.
Na dłoniach bardzo ciężko zaleczyć zwłaszcza jak się stosowało sterydy ale mnie to pomogło.Pytaj jak by co.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: aga (---.play-internet.pl)
Data: 09 lis 2011 - 09:32:03

N Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Aga...................mocz rękę w ziołach
> (dziurawiec, skrzyp polny,kora dębu,jałowiec)
> lub krochmali smaruj tak jak pisałam na
> poprzedniej stronie epikremem nagietkową czy
> rumiankową a jak zaczynają się robić pęcherze
> przemywaj wodą utlenioną i smaruj maścią wit
> A.
> Na dłoniach bardzo ciężko zaleczyć zwłaszcza
> jak się stosowało sterydy ale mnie to
> pomogło.Pytaj jak by co.

Dzięki.
Zioła napewno wypróbuje... Gorzej z w.utlenioną, bo wtedy robi mi się biała skóra i strasznie schodzi. a pod nią czerwone strasznie i widoczne dziurki po pęcherzykach... Tak, sterydy żadne nie działają, a tylko interweniują w organizm....Pomogło Ci??? i nadal nie masz??????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 09 lis 2011 - 12:04:47

Takich pęcherzy już nie
A jak długo utrzymuje ci się ta biała skóra?
Dobrze też działa żel z żywokostu musisz wypróbować co u ciebie zadziała,ja stosowałam też cynkową i rumiankową razem
Możesz też smarować maścią z wit A na noc grubo to są wszystkie naturalne mazidła i nie drogie a dosyć dobrze działają.
Ja też na taki bąbel z wodą lałam....... wodę utlenioną prosto z buteleczki i znikał

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: aga (---.play-internet.pl)
Data: 16 lis 2011 - 08:14:35

biała skóra utrzymuje się, aż sama zejdzie... teraz zamiast pęcherzyków została mi bczerwona strasznie skóra, pękająca..

często na te pecherze, jak z nich leci, pomaga Agosulfan...
http://forum.luszczyce.pl/przywitaj-sie/czy-to-luszczyca-t445.html
Coś na bazie czegoś takiego się zrobiło... i nadal walczę...

Wypróbuje teraz cynkowa i rumiankowa i z wit a....

Dam znac jakie sa efekty...

Dzięki wielkie za porady... łatwiej walczyc wiedząc, że są osoby, którym się udajesmiling smiley
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 16 lis 2011 - 09:35:15

Jak skóra bardzo wysuszona u mnie niezawodnie działa epikrem zmiękcza naskórek skóra nie jest napięta i nie boli i świetnie nawilża

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: cvka (---.maverick.com.pl)
Data: 17 kwi 2012 - 22:49:28

Odświeżam? walczę z tą chorobą od 10 lat a mam 20 czyli polowe życia. Mogę się użalać narzekać na lekarzy (a było ich 10 czyli co roku nowy) ale nie o to chodzi. Mi bardzo pomogło BUSKIE SPA SIARKOWE (cena 30zł bez recepty) myłem tym ręce a jak było gorzej to brałem trochę na ręce i moczyłem w letniej wodzie przez 15 minut. Efekt 2-3 dni i ręce bez śladu choroby przy łagodnych stanach a przy gorszych 14 dni i była poprawa. Naprawdę polecam tylko trzeba uważać bo mocno wysusza skórę, trzeba kremować i tyle
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: dyska (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 22 maj 2012 - 21:55:46

Na wyprysk potnicowy pomaga ADVANTAN, cLOBEDERM I MASC ROBIONA MAM RECEPTURE JAKBY KOMU TREZBA BYLO.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: N (188.95.29.---)
Data: 22 maj 2012 - 23:38:39

ADVANTAN, cLOBEDERM napewno bo to sterydy tylko że potem nie dasz rady jak odstawisz jak stosujesz stale

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: Waldi (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 cze 2012 - 15:11:16

Witam. Od ponad dwoch misiecy mam tez babelki. Bylem w szpitalu na dermatologi 8 dni i wszystko poznikalo. Dawali mi Oksykort w spraju 2x dziennie na dlonie i masc gentamycynowa z htc na noc.Do tego tabletki clemastil 2x1. Na dowidzenia zapisali mi Primafucort masc i po tygodniu powrot kropek. Czytalem wszystkie wpisy i nie cieszy mnie to czego sie doczytalem. Jestem kierowca autobusu (z powolania) i nie wyobrazam sobie innej pracy a przez te babelki wstyd jezdzic i co najgorsze ze nie idzie tego ukryc. Od wiosny do jesieni jest sezon turystyczny gdzie moge cos zarobic a tu takie cholerstwo mnie dyskwalifikuje. Wybieram sie na badania czy nie jestem na cos uczulony ale watpie zeby cos wykazalo. Pozdarwiam wszystkich z kropkami

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: buka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 lip 2012 - 18:49:44

Witam- ja z tym walcze od dzieciństwa.
Najlepiej sprawdza się moczenie rąk i stop w wywarze z ziela ostrożenia (ludowa nazwa: czarcie żebro)- można je kupić w aptece.
Moczyć trzeba tak długo aż się w wodzie wytrącą takie "farfocle"- pewnie jakaś reakcja z potem zachodzi. Skóra po takich zabiegach jest bardzo delikatna i przyjemna a wyprysk po paru zabiegach znika.
W stanach łagodniejszych ratuję się czasem moczeniem w wodzie z solą,którą później spłukuję czystą wodą (bez soli) i kremuję te miejsca sudocermem (taki krem w szarym pudełku, kupowany w aptekach lub drogeriach).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: zdzislawa piwowarczyk (---.dynamic.chello.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 17:21:04

Od ok.1miesiaca swedza mnie stopy i rece,pojawiaja sie pecherze wyp.plynem.Jak bylam nastolatka to mialam uczulenie na Pabialgine,/ wyst.ciemne siniaki pod kolanami,pachy,silne bolace swedzenie / mam 60 lat

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: zdzislawa piwowarczyk (---.dynamic.chello.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 17:31:06

zdzislawa piwowarczyk Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Od ok.1miesiaca swedza mnie stopy i rece,pojawiaja
> sie pecherze wyp.plynem.Jak bylam nastolatka to
> mialam uczulenie na Pabialgine,/ wyst.ciemne
> siniaki pod kolanami,pachy,silne bolace swedzenie
> / mam 60 lat

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 3 z 4



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.