Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234
Bieżąca strona: 4 z 4
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: N (188.95.29.---)
Data: 25 wrz 2012 - 20:50:26

Przemywaj te pęcherze wodą utlenioną lub octem jabłkowym smaruj często maścią z wit A to pomaga można też moczyć w ziołach płatkach owsianych czy słoma owsiana

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: ivanov (78.10.141.---)
Data: 20 pa� 2013 - 10:55:33

Witam serdecznie wszystkich borykających się z wypryskiem potnicowym vel. łuszczycą krostkową, sam mam problem z tym świństwem albo miałem i tu chcę się podzielić swoim sposobem na to całe gów... jestem alergikiem od dawien dawna na początku całe ciało w plamach, świąd itp. stosowanie maści, kremów, płynów nic nie dawało pewnego dnia przychodzi do mnie matula i mówi, że znajomy polecił jej kąpiel w szarym mydle ale należy się dobrze namydlić - zrobiłem tak - cud - na drugi dzień ani jednej plamki! mija kilka lat poszedłem do pracy w fabryce w butach made in china po powrocie do domu coś mnie zaswędziało na stopie, zaglądam, a tam na środku stopy czerwona plama a w niej gęsto rozsiane pęcherzyki z płynem, wysiękiem. no i się zaczęło 5-6 lat męki pańskiej od lekarza do znachora pół polski zjechałem żaden nie pomógł (nie krytykuje ich bo każdy się naprawdę starał pomóc) no i jakie 3 miesiące temu postanowiłem wrócić do szarego mydła - stał się cud smiling smiley - codziennie po 20 - 30 minut moczenia stóp w szarym mydle - najpierw namydlam każdą stopę tak że z mydła robi się biała maź i wcieram w stopę, a potem trzymam je przez 20 - 30 minut - w tedy czytasz książkę lub oglądasz tv smiling smiley po zabiegu biorę oliwkę dżonson end dżonson (ja używam tej białej nie tej żółtej) dla dzieci lekko wcieram w stopy i jest git ! smiling smiley owszem jak nie mocze stóp 3 dni to pojawiają się te "pryszcze" ale zaraz szybka akcja moczenia i problem znika! komfort życia uległ zmianie to tak jak z motelu przenieść się do hotelu pięciu gwiazdek! polecam! mam nadzieje że to trochę komuś pomoże koszt tej terapii to 15 zł maks mydło plus oliwka plus trochę wody i miska smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: lubert22 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 sie 2014 - 17:10:05

Witam, czy ktoś próbował wyżej wymieniony sposób? Działa? Borykam się z ta choroba już 4 lata i stosowałem już większość maści i kremów sterydowych, a nic nie pomaga i się rozprzestrzenia. Jeszcze mam dziwne uzależnienie ze muszę ta skore zdrapywać z palców u dłoni, a wtedy robią mi się rany. Jak sobie z tym poradzić bo czuje że sterydy mi nie pomagają (może łagodzą ból i swędzenie ale nie uleczają). Na prawdę jest to wstydliwe i czuje się z tym na dłoni jak bym był inny...pomóżcie, co robić?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: N (185.48.176.---)
Data: 03 sie 2014 - 10:54:55

W moim przypadku efekty przynosi woda utleniona polewam na świeży bąbel i chwile trzymam albo wcieram po prostu w dłonie
Trzeba też zadbać o dobre nawilżenie dłoni

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234
Bieżąca strona: 4 z 4



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.