Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 17
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: kacha (---.bielskobiala.vectranet.pl)
Data: 23 mar 2009 - 14:13:14

GOSIA JA MIAŁAM TAKIE SAME OBJAWY CO TY LEKARZ RODZINNY DOŁOŻYŁ MI TABLETKI NA SERCE USPAKAJAJĄCE A REUMATOLOG MI ZMNIEJSZYŁ DAWKE METYPREDU DO POŁOWY TABLETKI PO TYGODNIU WSZYSTKO SIE USPOKOIŁO.ALE DRRZENIE RĄK MI ZOSTAŁO PO DZIŚ .,POZDRAWIAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Tomi 86 (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 26 mar 2009 - 17:56:39

Na tą chorobę choruje 18 lat od tamtego roku reumatolog stwierdzil u mnie lzs.Najpierw byłem u domowego lekarza.Po 3 wizytach rozłorzyla ręce i dzła mi skierowanie do reumatologa.Bardzo dokladnie przebadal mie on wizyta trwala godzinę dał mi skierowanie na badania. Oddalem mocz i pobrali mi krew.Przyniosłem wyniki i stwierdził ogólne zapalenie organizmu.Przepisal mi leki:Methotrexat 6 tabletek naraz co tydzień,Metypred,Acidum Folicum Richer i Diclac 50 raz dziennie wieczorem.Teraz nie bolą mnie stawy,a i luszczyca znikła tylko są takie białe kropeczki w miejscach gdzie wcześniej byla zlokalizowana.Zobaczę dalej niemam objawów ponad 2,5 miesiąca.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Gosia (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 29 mar 2009 - 18:42:19

Cześć Kasia.Byłam u lekarza rodzinnego powiedziałam jakie mam objawy i zlecił mi badanie na tarczycę ,okazało się że mam ponad normę- niedoczynność tarczycy,dał mi skierowanie do endokronologa (dopiero na październik),ale i podwyższony cukier.Byłam też u reumatologa nie spodobał się wynik mam zmienioną dawkę Metypredu co 4 dni po całej do ukończenia,a później Diclac 75i Lanzul S 1x1.Zapomniałam napisać ,że byłam w ZUSie i dostałam świadczenie rechabilitacyjne na 5 miesięcy ,wyjeżdzam do sanatorium,a jutro idę odebrać orzeczenie o niepełnosprawności(trzymaj kciuki).Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: kacha (---.bielskobiala.vectranet.pl)
Data: 30 mar 2009 - 10:15:48

JA MAM NA 3 MIESIĄCE USTALONY ZASIŁEK RECHABILITACYJNY DO MAJA ALE BĘDE SKŁADAĆ JESZCZE, JA JUŻ JESTEM PO SANATORIUM I JESTEM BARDZO ZADOWOLONA.OBECNIE BIORE TYLKO METOTREKSAD 2 RAZY W TYGODNIU KWAS FOLIOWY I KETANOL JAK MI DAJE POPALIĆ.POZDRAWIAM SERDECZNIE ŻYCZE MIŁEGO POBYTU W SANATORIUM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Gosia (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 30 mar 2009 - 17:11:54

Odebrałam dzisiaj orzeczenie i przyznali mi w stopniu lekkim do 2014roku,ale będe chyba się odwoływać.Gdzie ty byłaś w sanatorium?Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: kacha (---.bielskobiala.vectranet.pl)
Data: 31 mar 2009 - 12:01:21

GOSIU JA BYŁAM W USTRONIU BO JESTEM Z BIELSKA ALE WCZEŚNIEJ WYSŁALI MNIE DO STRÓŻA I SIE ODWOŁYWAŁAM WIĘC PRZENIEŚLI MNIE BLIŻEJ.POZDRAWIAM JAKBYŚ CHCIAŁA POGADAĆ TO MOJE GG 7144701

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Beti (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 kwi 2009 - 14:41:16

Witam

Chciałabym znać wady i zalety leczenia biologicznego?
Moze ktos z was brał te zastrzyki jak sie czuje ? Po jakim okresie pomogło?
Czy długo się bieże te zastrzyki?

Choruje na LZS. Z góry dziekuje za odpowiedzi....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Zygfryd (---.chello.pl)
Data: 11 kwi 2009 - 11:23:07

hmmm tak sobie poczytalem ten watek i przypomnialem jak mi sie zaczynala luszczyca paznokci a dermatolog leczyl mnie na grzybice :/. Popuchly mi strasznie palce nie moglem utrzymac dlugopisu myslalem ze to wina zlych lekow, ale teraz juz wiem co to bylo. Poschodzilo samo i do tej pory wiecej sie nie objawila lzs, paznokci pozostala doszla glowy i krostkowa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Alexa (---.tvgawex.pl)
Data: 17 kwi 2009 - 20:10:00

Mam łuszczyce i od pewnego czasu bolą mnie kości śródstopia i śródręcza oraz kość ramiena i przedramienia czuje mrowienie i w nocy cierpną mi palce to może być łzs?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: edyta (---.bredband.comhem.se)
Data: 18 kwi 2009 - 23:42:48

NA LUSZCZYCE CHORUJE OD 18 LAT,ZAWSZE BYLAM MOCNO WYSYPANA.CO ROKU CHOROWALAM NA ANGINE ROPNA PO CZYM STRASZNY WYSYP LUSZCZYCY.POMOGLY MI LAMPY KTORYMI MNIE W SZPITALU NASWIETLALI.NAPRAWDE REWELACJA!!! NIE CHORUJE DZIEKI BOGU WCALE,ANI ANGINA ANI GRYPA MNIE NIE DOPADA.LUSZCZYCE MAM NA KOLANACH I LOKCIACH,CZYM WOGOLE SIE NIE PRZEJMUJE,CZASEM WYCHODZA POJEDYNCZE CHROSTKI.JEDNAK MARTWIA MNIE MOJE RANNE BOLE KREGOSLUPA RWIACE DO KOLAN,ZMECZENIE CZY MOGA BYC TO POCZATKI LUSZCZYCY STAWOWEJ.????????????????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Krystyna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 kwi 2009 - 15:44:44

łucja Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam
> Na łuszczycę lecze sie od 10 lat. Kilka miesiecy
> temu zaczelo puchnac mi kolano, zebral sie plyn.
> Po punkcji kolana otrzymalam, wspomniany tutaj na
> forum, zastrzyk diprophos. Niestety cale zajscie
> powtorzylo sie po jakims czasie z drugim kolanem.
> Udalam sie do reumatologa, aby dal mi skierowanie
> na badania pod katem chorob reumatologicznych.
> Dzisiaj bylam u pani doktor z wynikami. Okazuje
> sie, ze wyniki badan wskazuja na luszczycowe
> zapalenie stawow. U rak mam nieco odksztalcone dwa
> stawy (wówczas nie wiedzialam, ze jest to
> luszczycowe zapalenie stawow). Napisalam ten post
> chaotycznie, ale nie chce zanudzac poniewaz kazdy
> z Was wie co to luszczyca skory, czy tez paznokci.
> Moje pytanie brzmi czy ktos z Was cierpi na
> luszczycowe zapalenie stawow? A jesli tak to w
> jaki sposob sobie radzicie, czy stosujecie jakas
> diete oraz leki? Ja obecniestosuje Nimesil
> (przeciwzapalny lek na stawy itp.)
>
> Pozdrawiam
> Łucja

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: irma (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 cze 2009 - 14:15:09

SABINA Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> WITAJ. JA TEZ OD KOŁO PIETNASTU LAT CHORUJE NA
> ŁUSZCZYCE. PO URODZENIU DZIECKA ŁUSZCZYCA
> ZANIKŁA, JEDNAK TRZY MIESIACE PO PORODZIE LEKARZ
> REUMATOLOG STWIERDZIŁ U MNIE ŁUSZCZYCOWE
> ZAPALENIE STAWÓW. PRZEBYWAŁAM W SZPITALU NA
> STWIERDZENIE DIAGNOZY. DOWIEDZIAŁAM SIE TYLKO ZE
> TO CHOROBA PRZEWLEKŁA. MOIMI OBJAWAMI SA OSTRE
> BÓLE STAWÓW: KOLAN, NDGARSTKA I RAMIENIA. W
> LECZENIU STOSUJE PRZECIWBÓLOWO AULIN, A TAKZE
> METYPRED I METOTREKSAT. POMAGAM SOBIE JESZCZE
> ZABIEGAMI FIZYKOTERAPEŁTYCZNYMI. POWIEM JESCZE
> TYLKO TYLE ZE MI CIĘZKO W ZYCIU Z TA CHOROBA
> ZWLASZCZA ZE MAM PRACE FIZYCZNĄ I MALE DZIECKO.
> A, DOWIEDZIAŁAM SIE ZE ISTNIEJE NOWOCZESNE
> LECZENIE BIOLOGICZNE NA TEGO TYPU CHOROBY, KTÓRE
> JEST BARDZO DROGIE ALE PONOC JEST SZANSA NA
> REFUNDACJE Z NFZ. POZDRAWIAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Bogdan (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 cze 2009 - 11:55:34

tez mam łuszczycę stawową,moje kolano było operowane 3razy załuje ze się na to zgodziłem to był duzy błąd teraz mam kolano mało sprawne nie moge biegac tego nie polecam.Mam też problem z wszystkimi stawami też były obszczykiwane.Z mojego duzego doświadczenia mogę polecić kąpiele siarkowe one bardzo pomagają na stawy ja byłem w -Busko Zdrój jak poprawią się stawy to poprawi się tez z łuszczycą.Dobre tez są lampy no i dużo słońca.A zupełnym hitem to wyjazd do Izraela nad Morze Martwe o którym pisałem na stronie ''Morze Martwe to ratunek dla chorych na łuszczyce" zostawiłem tam nawet swój telefon .Byłem w tym roku poprawa jest ogromna!.Leczenie u Reumatologa to pomyłka ,3lata dostawałem sole złota na stawy nic nie pomogło a wręcz przeciwnie zaszkodziło to skórze.Trzeba uważać bo lekarze niestety sa nie douczeni, a wiedza na te nasze problemy jest bardzo niewielka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Gosik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 cze 2009 - 18:46:48

Witam wszystkich.Czy ktoś może mi wytłumaczyć jaka jest różnica między LZS a RZS ?Bo objawy są podobne a i leki są te same.Dodam że u mojego męża postawiono taką oto diagnozę:łuszczycowe zapalenie stawów bez łuszczycy i jak to rozumieć?A co jest gorsze łzs czy rzs?Bardzo proszę o pomoc

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Beti (---.tktelekom.pl)
Data: 27 cze 2009 - 20:10:03

ŁZS jest praktycznie trudniejszy do zdiagnozowania i leczenia,objawy są praktycznie takie same.W RZS występuje czynnik reumatoidalny,a w ŁZS nie.To główna różnica.Leczenie jest praktycznie takie same.Może właśnie ma łuszczycę tylko w stawach.Słuchaj zaleceń reumatologa i powinno być dobrze.Ale jeśli nie dowierzasz temu lekarzowi idż do drugiego i zobacz co powie.Też mam łzs,także wiem jak to wygląda.Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: marek (---.83.230.31.36.debacom.pl.e-zabrze.pl)
Data: 29 cze 2009 - 16:27:35

Pozdrawiam Od 5 lat choruję na łuszczycowe zapalenie stawów i na glowie niewiem co mam jeszcze brac lekarz mi przepisał metotrexat,metypret,sulfasalazyn może znacie coś ziołowego,lub coś innego ciężko się rozruszac proszę o podpowiedz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Beti (---.tktelekom.pl)
Data: 29 cze 2009 - 19:28:44

Możesz Marku brać jeszcze leki przeciwbólowe,ale porozmawiaj ze swoim reumatologiem,bo może powinien zmienić ci sulfalazynę na sandimmum neoral.Mi sulfalazyna też nie pomagała.Ziołowe leki nie pomagają,ale spróbuj oczyścić jelita,odkwasić organizm.odtruj organizm i spróbuj jakiejś diety,bo może to coś co jesz zaostrza objawy.Wiem jak to jest wciąż zyć z bólem.Współczuję i pozdrawiam serdecznie.smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: xxx (---.chello.pl)
Data: 29 cze 2009 - 19:43:25

Ciekawi mnie jak to u Was jest ??? Mnie bolały stawy przez jakiś 1-1,5 miesiąca. Niekiedy ból był tak mocny, że brałam Ketonal na pół godziny przed wstaniem z łóżka. Bolała mnie kręgosłup lędżwiowy. Potem miałam chyba z rok spokoju i przyszedł ból kolana i nadgarstka. Znowu bolało przez jakiś miesiąc, brałam tabl.przeciwbólowe, chodziłam na rehablilitację i jakoś się wszystko uspokoiło. Teraz "odpukać" mam spokój. Czy u Was też problemy są takie powiedzmy przejściowe, czy jak już zaczęło boleć to boli i boli ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Wieśka (---.chello.pl)
Data: 29 cze 2009 - 22:22:18

Na łuszczycę skóry[łokcie]z czym borykałam się od 30 lat pomogły mi dopiero kąpiele siarkowe w sanatoriach,od kilku lat odczuwam lekkie bóle w stawach i szywnienia podobne do choroby zwyrodnieniowej stawów ale podejrzewam że to łuszczyca weszła mi do stawów,ale czy jakiś lekarz postawi prawidłową diagnozę-wątpię.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Beti (---.tktelekom.pl)
Data: 29 cze 2009 - 23:49:49

Wiesiu,idż do reumatologa,u mnie postawił prawidłową diagnozę,nie wątp w lekarza.Jeśli nie wierzysz jednemu ,idż do drugiego,niech też się wypowie.
U mnie jak zaczyna boleć to boli miesiącami.Nawet duże dawki leków przeciwbólowych nie pomagają.Praktycznie cały czas jestem na lekach,każdego dnia mimo bólu ćwiczę i jeżdżę na rowerze,bo ruch jest jak najbardziej wskazany,mimo,ze boli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 17



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.