Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 17
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: teska (---.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 05 pa� 2009 - 13:02:57

Witam ,katarzynno-niby na skorze nic mi sie nie dzieje ale od 18 lat lykam zyrtek niby na pokrzywke balergiczna ktora objawia sie czerwonymi plamkami najpierw male,pozniej sie powiekszaja i zlewaja,swedza a p[ozniej bola,i pochna,czasem tez pojawiaja mi sie bardzo swedzace chrostki na palcach u nog i u rak-takie kuleczki z woda-pozniej to przysycha, i na koniec skura schodzi w tych miejscach-pojawia sie to ze dwa razy do roku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: katarzyna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 pa� 2009 - 22:29:39

Witaj teska!
Też łykałam zyrtek i wiele innych przeciwalergicznych leków. Ale łuszczycę miałam rozpoznaną zanim ktokolwiek mówił cokolwiek o alergii. Takie kuleczki(pęcherzyki) z płynem też mi się pojawiają. Teraz sporadycznie, kiedyś w dzieciństwie miałam z tym wielki problem, łącznie z leczeniem szpitalnym - wtedy nazywali to egzemą.
Obecnie najbardziej dokucza mi niestety postać stawowa! Skóra tez, ale jakoś zobojętniałam - chociaż problem estetyczny jest dobijający!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: sylwia (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 pa� 2009 - 22:33:08

HEJ, CZY MOZE KTOS KTO MA ŁZS NAPISAC JAKIE MA OB???CZY PRZY ŁZS JEST PODWYŻSZONE???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: katarzyna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 pa� 2009 - 22:46:56

Sylwio!
Ob będzie prawidłowe, chyba, że masz jakiś inny stan zapalny. Łzs ma podobne objawy jak rzs, wyniki badań ob, czynniki reumatoidalne nie są wychwytywane.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: koniu_57 (94.254.183.---)
Data: 14 pa� 2009 - 12:14:59

Pytanie jest trudne.Ja nie mogę brać sterydów.Po 2 latach łykania tego szajsu mój organizm powiedział stop. Biorę NEORAL,KETONAL,leki osłonowe iNOSPĘ,bo po sterydkach moje podroby nie nadają się nawet na pasztet.Musicie sobie odpowiedzieć na pytanie cz żyć krótko na pełen pałer czy dłużej ale zpewnymi dyskomfortami.Pozdrówka Baska

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Beti (---.opera-mini.net)
Data: 14 pa� 2009 - 15:55:24

W łżs ob może i raczej jest podwyższone,ponieważ jest to stan zapalny stawów,czynnik reumatoidalny nie jest wychwytywany,proponuję zrobić soobie badanie crp.Jest dokładniejsze niż ob.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: sylwia (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 pa� 2009 - 17:02:20

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Moja koleżanka przy RZS ma cały czas dwucyfrowy wynik OB, nie zdażyło się aby jej spadł.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Beti (---.opera-mini.net)
Data: 14 pa� 2009 - 22:43:04

Choruje od lat na łzs i moje ob zawsze jest bardzo wysokie,tak samo i crp.Tyle,że crp jest dużo dokładniejszym wykładnikiem stanu zapalnego,ob potrafi bardzo długo się utrzymywać,a crp pokazuje stan na bieżąco.Myślę,że tak można to powiedzieć.Pozdrawiam serdecznie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: anias54 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 pa� 2009 - 23:50:56

Bardzo Cie proszę napisz jak się wyleczyłaś i jak u Ciebie zdiagnozowano tę chorobę.Przesyłam swojego maila [email protected]ędę Ci ogromnie wdzięczna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: iwona80 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 pa� 2009 - 14:04:09

witam,słyszałam że przy RZS i ŁZS stosować diete?proszę, napiszcie jaka dieta jest odpowiednia.z góry dziękuje,Iwona(ŁZS),pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: alexch (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 pa� 2009 - 17:21:14

Ja jestem również chora za łuszczycowe zapalenie stawów,mam go w stopach. Są takie dni, że mam stopy bardzo opuchnięte i mnie bardzo bolą, mój reumatolog przepisał mi tabletki "metatotrex". Muszę kontrolować wątrobę (wszelkie badania).Powiedział, że te tabletki złagodzą chorobę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: ania (---.pz3-nat.espol.com.pl)
Data: 26 pa� 2009 - 02:11:20

Witajcie!
Mam takie pytanie?
Czy zdaża sie wam czerwony bolesny pępek?
Pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: edyta23 (---.pools.arcor-ip.net)
Data: 26 pa� 2009 - 19:53:37

ja tez ma łzs(mam 23lata).niestety.Mi tez lekarz przepisał MTX i oczywiscie zalecił by brac kwas foliowy na osłone.i co tygodniowe badania krwi.narazie wziełam 2 tabletki i czuje sie lepiej smiling smileydam rade chodzic,rzadziej mam bóle kolan.no i mam nadzieje ze bedzie dobrze.
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: amito (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 lis 2009 - 22:00:25

Witam. Mam łuszczycę skóry od około roku. Dopadło mi owłosioną skórę głowy i paznokcie. Od pół roku mam też spuchnięty staw w palcu ręki. Jak wielu innych nie wiązałem tego z łuszczycą. Jednak dziś tata o tym pomyślał... Zdjęcia z internetu - choć o wiele gorzej - to wyglądają podobnie do mojego palca...
Dodatkowo od pewnego czasu zaczął mnie dość mocno boleć kręgosłupa przy prostowaniu się. Myślałem, że to od nieprawidłowego siedzenia, spania itp. ale widzę, że to może być skutkiem łzs. Mam 17 lat, czasem czuję się już jak osoba o wiele starsza.
Czy to na pewno wygląda na lzs? W tym tygodniu wybieram się do dermatologa, jednak niepewność nie daje mi spokoju.. Co o tym sądzicie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: beata (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 lis 2009 - 14:40:07

Witam wszystkich. Ja jak cała reszta na tym forum, choruję na łuszczycę już od 16 lat, a naświetlana jestem od lat 6. Niestety ostatnio byłam u lekarza ortopedy z zupełnie innym problemem, a mianowicie z łokciem tenisisty. Dostałam już dwie blokady(dzisiaj była ta druga) i usłyszałam od niego, że to może być także łzs. Pragnę nadmienić, że w czerwcu tego roku robiłam badania na łzs i byłam u reumatologa, ale nic nie stwierdzono. Pomóżcie, czy to możliwe by łokieć tenisisty przyczynił się do rozwoju łzs??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Janzowa (188.33.255.---)
Data: 04 lis 2009 - 12:41:12

Czesc, mam pytanie. Robilam rendgen dloni i skierowano mnie do reumatologa bo byly zmiany zapalne, mialam rozne kuracje bo uznala ze mam luszczycowe zapalenie stawow, po 3 miesiacach leczenia zrobili mi badania, ob,crp,kreatynina i mocznik...wszystke wyszly dobrze...wiec juz nie wiem czy mam ta chorobe czy tez nie...dlonie juz od 2 lat bola i przewaznie rano..dolaczyly niedawno do tego lokcie i kolano...i zastanawiam sie czy faszerowac sie tymi lekami czy tez nie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Wiesław (---.koscierzyna.vectranet.pl)
Data: 26 lis 2009 - 17:24:52

mnie sterydy zatrzymały ŁZS ale wykończyły wątrobę, inna reumatolog przepisała mi Neoral 2 X po 100 mg. Po 2 latach mam zrobić sobie przerwę z tym lekiem a gdy bóle będą zbyt mocne to mam brać tabletki Cataflam (p-bólowe i p-zapalne). Na zmiany skórne na głowie stosuję elocom, cerkogel i szampon dziegciowy lub Polytar Liquid.
Ostanio uległem magii Allegro i kupiłem tam ziarna Ostropestu, ale ich jeszcze nie zacząłem brać. Żeby było weselej to wszyscy kupujący to hodowcy gołębi.
pOZDRAWIAM.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: iwona80 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 lis 2009 - 19:07:35

witam,
Po jakim czasie wyciszyłeś chorobę?
Tak pytam bo ja biorę mtx rok i czuje się dobrze ale czekam kiedy będzie bardzo dobrze!!!pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Wiesław (---.koscierzyna.vectranet.pl)
Data: 26 lis 2009 - 20:35:25

prawdopodobnie nigdy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: iwona80 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 lis 2009 - 21:27:00

myślałam,ze kiedyś bedzie bardzo dobrze,bo wyzej pisałeś ze u Ciebie zatrzymała się choroba.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 17



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.