Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 5 z 6
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: kamila21_29 (83.2.223.---)
Data: 26 lip 2010 - 16:19:09

LECZĘ SIĘ NA PRZYŁUSZCZYCE OD 3 LAT.I NIC NIE POMAGA.MOJE PLAMKI UMIEJSCOWIŁY SIĘ NA UDACH.SMAROWAŁA SIĘ MAŚCIAMI ZE STERYDAMI I BRAŁAM ANTYBIOTYKI BEZ SKUTKU!!!W MAJU 2010 ROKU TRAFIŁAM DO KLINIKI DERMATOLOGICZNEJ I TAM ZASTOSOWALI NAŚWIETLANIE PUVA 1000.MASAKRA CZUŁAM SIĘ SŁABA WYMIOTOWAŁAM.ŻYCIE WE MNIE NIE BYŁO.PO 15 ZABIEGU PLAM BYŁO JESZCZE WIĘCEJ POROBIŁY SIĘ STANY ZAPALNE.SZOK.TERAZ NIC NIE STOSUJĘ TYLKO SIĘ CAŁY CZAS NATŁUSZCZAM WITAMINO NA A I MO DZIWO PLAMY SCHODZĄ.SŁOŃCE MI NIE POMAGA,WIĘC JEGO UNIKAM.A MÓWIĄ ŻE PRZY TAJ CHOROBIE NAJLEPSZE SĄ PROMIENIE.U MNIE SIE TO NIE SPRAWDZA.BOJĘ SIĘ ŻE TE PLAMY NIGDY NIE ZEJDĄ CO MAM JESZCZE ZROBIĆ

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Nova (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 26 lip 2010 - 19:51:18

mnie tez slonce niepomaga a nawet szkodzi unikam go juz 7lat a plamy bledna po jakis zwyklych masciach typu rumiankowa nagietkowa itp.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Aszli (---.bater.net.pl)
Data: 24 sie 2010 - 22:05:23

Witam!
Moja 9 letnia córcia choruje na przyłuszczycę ostrą od lutego 2010 r. Na początku była wedrówka po lekarzach, w końcu już tylko potwierdzenie diagnozy, którą sama postawiłam na podstawie zdjęć chorób skóry w przeglądarce google.Zaliczyliśmy szpital i smarowanie sterydami całego ciała 2 razy dziennie :-( z marnym efektem, oczywiście zrobiono nam mnóstwo badań w poszukiwaniu stanów zapalnych, w końcu kolejny szpital i fototerapia UVB 311 nm. Polecam te lampy wszystkim skóra po naświetlaniu jest prawie idealna. Nie wiem dlaczego lekarze do których wczesniej trafiałam nic o nich nie wspominali. Niestety niewiele szpitali dermatologicznych ma takie lampy wiec najlepiej szukać w dobrych gabinetach dermatologicznych. Takie lampy ma szpital w Rybniku i prywatny gabinet dermatologiczny w Katowicach na ul. Jordana http://www.mediderm.pl/index.html.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: duśka (---.cdma.centertel.pl)
Data: 11 lis 2010 - 13:20:23

mam 15 lat , od roku podobno choruje na łusczyce.mam ją na głowie , i pojedyncze plamki na ciele. pierwsza diagnoza to była grzybica , ale zrobiłam posiew i wynik był ujemny . później poszłam do iinego dermatologa i stwierdzono łuszczyce, używałam maści na szmalcu, pomagały , łuska znikneła , ale czerwone plamy zostały. wiec pojechałam z mamą do dermatologa do warszawy , leczyłam sie stredydami ; leki takie jak daivonex , elocom itp. później wyjechałam na wakacje do chorwacji to bardzo mi pomogło , słońce i kompiele w morzu. gdy przyjechałam do domu na ciele i na głowie nie było juz śladów , ale za jakis miesiąc łuska znów powracała. leki sterydowe mi sie skonczyly. postanowiłam z mamą isc do znachora. a on powiedział ze to mu wygląda na przyłuszczyce lub grzybice , dał mi jakieś zioła do picia , i jakąś mieszanke na te zmiany na głowie. już sama nie wiem co to jest sad smiley u mnie w bliskiej rodzinie nikt nie ma łuszczycy , ale mi ona wyskoczyła od ciągły nerwów. sad smiley jeśli ktoś ma jakieś informacje proszę o pomoc.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Nova (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 11 lis 2010 - 20:21:01

No coz lekarze czasem zbyt latwo podpinaja kazda chorobe pod luszczyce ,piszesz ze stosujesz sterydy uwazaj na nie po nich sa wieksze wysypy najlepiej zrob badanie czy to napewno lusczyca i poszukaj na innych forach o naturalnych sposobach. Luszczyca to choroba przewlekla nieuleczalna mona doprowadzic do remisji na dlugi czas ale nie sterydami

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: wiktor (---.play-internet.pl)
Data: 19 gru 2010 - 23:16:17

witam.
moj synek ma juz 4 lata, od 3 lat z tym walczymy. najpierw azs, potem lupiez rozowe gilberta, alergia, ostatnio pleva. bylismy w prywatnych gabinetach, w dermatologicznym w bydg w poznaniu, efektow nie ma... wakacje i slonce to czas gdy jest wzgledny spokoj. zima to koszmar buzia rece nogi cale w grudkach, krostkach, a maly mial juz chyba wszystkie te masci na sobie... jest ciezko...nie wiadomo co juz robic...jest raz lepiej raz gorzej, czekam na wakacje i lato, jak to zniknie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Nova (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 27 gru 2010 - 15:07:51

Do tych co im słońce nie pomaga a szkodzi warto spróbowac dużych dawek rutyny ale nie (rutonoskorbin bo tam jest rutozyd a on inaczej działa)ma być rutyna to u dzieci dorośli mogą spróbować wyciąu z kasztanowca powinien pomóc

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Walt (---.kielce.vectranet.pl)
Data: 13 lut 2011 - 20:37:51

Przeczytajcie moje wczesniejsze posty.Tam podałem "namiary" na dermatolog w Kielcach, która mnie z tej "brzydkiej" choroby wyleczyła !!!
Powodzenia w walce z chorobą... ! Najważniejsze - NIE PODDAWAĆ SIĘ !!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: wiktor (---.play-internet.pl)
Data: 14 mar 2011 - 21:59:25

Autor: Walt (---.kielce.vectranet.pl)
Data: 13 lut 2011 - 20:37:51

mozesz podac jakie masvci i leki stosowales??? prosze!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Walt (---.kielce.vectranet.pl)
Data: 18 mar 2011 - 00:09:00

Niestety nie mogę, ponieważ wszystkie były robione w aptece z przepisu dr. Olejarczyk. Pamiętam, że posiadały brzydki zapach.Pod koniec choroby poleciła, abym delikatne zmiany skórne wyrównał na słońcu lub solarium.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: czarna (---.aster.pl)
Data: 11 lis 2011 - 22:43:01

A czy te maści robione nie były przypadkiem z dziegciem,bo preparaty z tym skł pachną taką wędzonką jaką opisałaś, może masz jeszcze ulotkę z apteki z dokładnymi składnikami maści, byłabym wdzięczna, mam chorą 3 letnią córeczkę na przyłuszczycę ostrą PLEVA i bardzo byś mi pomogła z tymi składnikami

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Walt (---.kielce.vectranet.pl)
Data: 19 lis 2011 - 12:08:26

Niestety nie posiadam opakowań lub recept i nie pamiętam składników tych maści.Tak jak napisałaś, posiadały zapach przypominający wędzoną rybę lub czegoś podobnego.Podam CI nr tel do dr. Olejarczyk z Kielc, która to mi przepisywała stosowanie tych maści tj. nr tel. 600 120 809.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Kuba (---.toya.net.pl)
Data: 25 gru 2011 - 11:08:43

Hej, czy ktoś z chorych na przyłuszczycę tu jeszcze zagląda? Z chęcią wymienił bym się doświadczeniami związanymi z walka z chorobą.

Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Zuzanna41 (---.gemini.net.pl)
Data: 23 kwi 2012 - 23:34:51

No cóż,oby Wam się udało wyjść z tego choróbska. Mnie niestety nie udało się.
Przyłuszczycę mam 53 lata.A dostałam ją w wieku 18 lat.Nie lekceważyłam jej,zaliczyłam kilka klinik ,kilka szpitali i wiele różnych leków.Często byłam traktowana jak królik doświadczalny,ja się godziłam, bo może pomoże? Nie, nie pomagało,ale "wyrzucało" w nowych miejscach na ciele.Wcześniej pomagało na jakiś czas słońce ale w wieku czterdziestu paru lat dostałam na nie uczulenia.
Teraz nie mam już czego "bronić",łuszczę się nawet na twarzy. A wiecie- ile mam
sprzątania w domu? I w końcu się z nią pogodziłam !
Jednak wierzę że Wam się uda.Bądżcie dobrej myśli.





1

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: pawro (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 27 kwi 2012 - 10:03:43

No to jestem kolejną ofiarą przyłuszczycy.Najpierw przez pół roku myślałem (a raczej moja dermatolog), że to łupież różowy. Niestety jak na łupież trwa za długo i zmiany pozostawiają po sobie plamki. Moja przyłuszczyca jest dziwna, ponieważ faktycznie może przypominać łupież różowy. Mam taką pomiędzy grudkową a drobnoogniskową. Wyskakują mi na plecach, rękach i udach owalne plamy grudki, coś jak po ugryzieniu komara, delikatnie się złuszczają po okręgu. Nie miałem na ani jednej grudce zmiany krwotocznej.
Póki co zlecono mi zrobienie podstawowych badań krwi oraz na helicobacter pylori i na chlamydię, żeby sprawdzić, czy mój organizm w taki sposób nie reaguje na bakterie.
Jak zacząć leczyć, do jakiego specjalisty się udać- nie wiem.
Może polecicie kogoś we Wrocławiu?
Paweł

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: marek (195.149.64.---)
Data: 07 maj 2012 - 15:31:58

Mam tą przypadłość od 2005r, a zdiagnozowaną w 2008. ?Najlepsze? jest to, że wszyscy lekarze mówią, że nieznana jest przyczyna tej choroby, więc można leczyć tylko objawy. W moim przypadku sprowadza się to do opalania latem, bo pod wpływem słońca wszystko plamy z brzucha znikają i pojawiają się z powrotem mniej więcej w listopadzie. Innych objawów nie mam - żadnego swędzenia, bólu itp. Tyle, że plamy stopniowo zajmują coraz większy obszar, więc wizualnie niezaciekawie, chociaż jak się przekonałem podczas wizyt u internisty chyba nie jest to aż tak widoczne, bo żaden nigdy nie zwrócił na to uwagi. Zapodaję zimą samoopalacz na brzuch i daje radę.
Jedyne co mnie stresuje to to, że muszę co pół roku pokazywać się do kontroli, bo jak stwierdziła pani doktor trzeba kontrolować czy zmiany nie przekształcają się w nowotwór. Podobno jest to bardzo rzadkie, ale jednak się zdarzam, a wtedy radykalna terapia. No i właśnie tydzień temu mnie zestresowała, że coś bardziej czerwone te plamy i trzeba by ponowną biopsję zrobić.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: basia (---.238.78.40.ip.abpl.pl)
Data: 31 maj 2012 - 17:36:19

WITAM JESTEM TU PIERWSZY RAZ OTÓŻ MOJA 5 LETNIA CÓRKA OD TRZECH MIESIĘCY MIAŁA CZERWONE PLAMKI DOŚĆ INTENSYWNE ,GŁÓWKA W DOŚĆ GRUBEJ ŁUSCE I SWĘDZIAŁO A DODAM ZE NIKT Z NAS NIE MIAŁ ANI ŁUSZCZYCY ANI PRZYŁUSZCZYCY BO TO DWIE RÓZNE CHOROBY SKÓRY ODWIEDZILISMY KILKU DERMATOLOGÓW I KAŻDY Z NICH POSTAWIŁ DIAGNOZĘ OD RAZU I W DODATKU KAŻDY Z NICH INNĄ SMAROWAŁAM I NIC WIĘC POCZYTAŁAM DOŚC TROCHĘ I STWIERDZIŁAM ZE TO PRZYŁUSZCZYCA JEDNA A NIE ŁUSZCZYCA I POMOGŁO DZIECKO OD TWÓCH MIESIĘCY BIERZE TRAN CO DRUGI DZIEN MA DOSTOSOWANĄ DIETĘ WODA LEKIE POTRAWY ZERO SŁODYCZY I RYBY SMAROWANA JEST BALSAM EMOLIUM BUZIA KREM SPECIALNY EMOLIUM DO KĄPIELI ATOPIN I SZARE MYDŁO I MASĆ NA PLAMKI PROTOPIC I ELOCOM GŁÓWKĘ ROBIĘ CO DRUGI DZIEŃ EMULSJĄ SPECIALNĄ Z LINI EMOLIUM RÓWNIEŻ NIE TUŚCI WŁOSKÓW I MA DELKIATNY MIŁY ZAPACH I MUSZĘ PRZYZNAĆ ZE MOJA CÓRECZKA OD MIESIĄCA NIE MA PLAMEK MA LEKIE POZOSTAŁOŚCI SLADY KTÓRE SCHODZĄ I SA JUZ PRAWIE NIE WIDOCZNE MAM NADZIEJE ZE KOMUŚ SIĘ PRZYDAŁO ŻYCZĘ POWODZENIA I WYTRWAŁOŚCI

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: N (188.95.29.---)
Data: 31 maj 2012 - 22:34:54

ELOCOM...............nie stosuj tego u tak małego dziecka to steryd scienczą naskórek później może być gorzej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Marta (---.dynamic.chello.pl)
Data: 25 cze 2012 - 12:15:57

Witam, moj chlopak ma od kilku miesiecy takie plami.
Pojawiaja się gdy jest cieplo a po kilku dniach znikaja. Bierze tabletki i stosuje masc ale to nic nie pomoglo;/
Doktor podejrzela przyluszczyce plackowata albo rumien trawaly, bardzo ciezko jej zdiagnozowac co to jest.
Mam nadzieje ze jak dostanie skierowanie do kliniki to tam powiedza co Mu jest.
sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Pawro (---.147.192.210.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 30 cze 2012 - 11:35:27

Przyłuszczyca, a tym bardziej plackowata, nie znika tak szybko. Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 5 z 6



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.