Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 2 z 6
Re: Jaki SZPITAL wybrać, czy warto i w ogóle o SZPITALACH smiling smiley
Wysłane przez: ANKA (---.aster.pl)
Data: 02 kwi 2010 - 21:44:02

jeśli chodzi o szpitale, to wiele lat temu moja kilkuletnia wtedy siostrzenica była wysypana od góry do dołu i jeszcze w kilku innych miejscach. Pamiętam odwiedziny w szpitalu, kiedy wyglądała STRASZNIE. Dzisiaj nie ma śladu po łuszczycy. A ma teraz ponad 30stkę. Ma bliźniaki i one na razie nie mają śladu...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki SZPITAL wybrać, czy warto i w ogóle o SZPITALACH smiling smiley
Wysłane przez: Agni (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 kwi 2010 - 22:43:49

Hej,

Ja byłam w szpitalu w Mysłowicach, co prawda nie na łuszczycę ale na bielactwo (leczenie pod wieloma względami podobne). Jeśli chodzi o to co musiałam zabrać - piżama, szczoteczka do zębów i sztućce smiling smiley

Leczyłam się lampą UVB 311 nm. Moje koleżanki chorujące na łuszczycę również miały naświetlania i były bardzo zadowolone, naprawdę super efekty - choć to zapewne zależy od danego przypadku.

W Bielsku (na Boh. Warszawy) odmówiono mi leczenia, ze względu na liczne pieprzyki na całym ciele. Dojeżdżam więc na leczenie (poszpitalne) do Mysłowic, kawał drogi... (pieprzyki smaruję dokładnie bardzo wysokim filtrem i jest ok). Wiem jeszcze o prywatnej klinice w Katowicach (Mediderm), która również oferuje naświetlania. Czy ktoś wie o innej klinice w pobliżu Bielska? Ktoś pisał o Goczałkowicach, czy mogę prosić o bliższe informacje?

Pozdrawiam wszystkich świątecznie,
Agni

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki SZPITAL wybrać, czy warto i w ogóle o SZPITALACH smiling smiley
Wysłane przez: Andrew88 (---.147.108.101.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 04 kwi 2010 - 16:53:13

Dzięki za odpowiedzi winking smiley
Muszę się właśnie wybrać jeszcze do ciucholandu po jakieś szmatki, żeby nie było szkoda później wyrzucić jak będą brudne od maści grinning smiley
Z tego co ja słyszałem, to w Goczałkowicach jest uzdrowisko i leczą tam różne choroby, niżej masz linka:
http://www.gozdroj.pl/node

Pozdrawiam winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki SZPITAL wybrać, czy warto i w ogóle o SZPITALACH smiling smiley
Wysłane przez: Agni (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 kwi 2010 - 20:25:57

Dzięki, chociaż nie widzę nic o tym żeby mieli tam lampę do naświetlań UVB, ani w ogóle nic o dermatologii smiling smiley
Co do ciucholandu - dobry pomysł. Po takim leczeniu klka piżamek i ręczników na pewno pójdzie na straty smiling smiley

Pozdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki SZPITAL wybrać, czy warto i w ogóle o SZPITALACH smiling smiley
Wysłane przez: waldi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 kwi 2010 - 22:56:19

jesli ktos byl w szpitalu w belchatowie szukam pomocy mam 40 lat luszczyce od 9 miesiecy zmiany plecy nogi glowa jest lepiej ale boje sie szpitala

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki SZPITAL wybrać, czy warto i w ogóle o SZPITALACH smiling smiley
Wysłane przez: Alicja 18 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 kwi 2010 - 15:44:47

Hej ja byłam w szpitalu w Ełku i z pół roku byłam czysta,naświetlali mnie lampą,smarowanie 3 razy dziennie a jeśli ktoś chciał to i więcej.Pozdrawiam i życzę zdrowa:*

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki SZPITAL wybrać, czy warto i w ogóle o SZPITALACH smiling smiley
Wysłane przez: waldi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 kwi 2010 - 16:21:13

Dzieki Alicjo MAM pytanko ile trwal pobyt w szpitalu ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki SZPITAL wybrać, czy warto i w ogóle o SZPITALACH smiling smiley
Wysłane przez: Agni (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 kwi 2010 - 19:33:26

Hej,

W szpitalu, w którym ja byłam chorzy na łuszczycę byli zwykle 14 - 16 dni. Lampa do naświetlań - zbawienna, oprócz tego smarowanie kilka razy dziennie. Najlepiej zabrać trochę rzeczy na zmianę - takich, których nie będzie żal poświęcić, bo raczej niewiele z nich zostanie smiling smiley
Nie jestem chora na łuszczycę, ale z tego co widziałam będąc w szpitalu - to dość intensywne i rygorystyczne leczenie, nie ma co bać się szpitala - jeśli trzeba to warto spróbować, na pewno jest większa szansa na wyleczenie niż w warunkach domowych.

Pzdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki SZPITAL wybrać, czy warto i w ogóle o SZPITALACH smiling smiley
Wysłane przez: Andrew88 (---.146.85.91.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 25 kwi 2010 - 16:47:15

Witam wszystkich winking smiley
...mam chwilowo dostęp do neta to pisze, żeby Wam zdać relacje winking smiley
Od 2,5tyg. leniuchuje w szpitalu im. Żeromskiego w Krakowie grinning smiley I muszę Wam powiedzieć, że naprawdę warto iść do szpitala, bo sę efekty winking smiley
Może zacznę od początku: najpierw była maść salicylowo-siarkowa, żeby usunąć łuskę, tak ze 3 dni mnie tym smarowali. Potem maść, która sie nazywa PIX, nie wiem do końca jaki jest jej skład, ale jest to maść robiona, której nie można dostać w aptekach, mają ją tylko w szpitalach. Jest to taka czarna i śmierdząca maść, która usuwa te czerwone ślady na skórze. No i codziennie mam naświetlania lampami PUVA, miałem już 11naświetlań, pierwsze było 20sekund, ostatnie w piątek miałem 2min.25sek. ! W weekendy nie ma naświetleń, to jestem wysmarowany cały, też taką czarną, smierdzącą maścią, w sumie to nazywa sie ona Krem Tumenolowy ... śmierdzi jak towot(smar) hehe ale daje rade, trzeba sie poświęcić trocje grinning smiley
Na dzień dzisiejszy skóra jest równiótka i gładziudka. Są jeszcze przebarwienia w miejscach gdzie była Ł, ale to jest kwestia czasu, żeby skóra nabrała swojego koloru winking smiley także nie jest źle, polecam szpital jak najbardziej. Nie wiem ile jeszcze tu posiedze, ale odezwe się i napisze coś więcej jak wypuszczą mnie do domu grinning smiley

pozdrawiam winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki SZPITAL wybrać, czy warto i w ogóle o SZPITALACH smiling smiley
Wysłane przez: Dsmturbo (77.252.190.---)
Data: 25 kwi 2010 - 18:58:43

hej
Nie polecam szpitala w Cieszynie! Pielęgniarki miłe ale szefowa odziału do bani... W ogóle nie liczy się ze zdaniem pacjenta a do tego wszystko wg standardowych metod maści robione i lampy uv... Zero jakiejkolwiek inicjatywy twórczej...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Jak długo się mniejwięcej leczy ?
Wysłane przez: girl (109.243.116.---)
Data: 25 kwi 2010 - 23:01:49

Ja od 19.04 jestem w szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie, no i niby to jakoś blednie i maleje, ale nadal jest.. Ile się to mniej-więcej leczy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
....
Wysłane przez: girl (109.243.116.---)
Data: 25 kwi 2010 - 23:16:13

Andrew88, leżysz pewno na oddziale dla dorosłych, ja leże na dziecieńcym od tygodnia.. To mówisz, że leczenie potrwa dłużej niż 2 tygodnie?
Jeszcze nie miałam lamp, po ilu zabiegach widać jakieś lepsze efekty?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki SZPITAL wybrać, czy warto i w ogóle o SZPITALACH smiling smiley
Wysłane przez: Andrew88 (---.146.76.64.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 26 kwi 2010 - 10:55:32

"Dsmturbo" - wydaje mi się, że w każdym szpitalu leczą teraz według standardowych metod. Szpitale nie mają kasy, żeby się bawić w jakieś nowe wynalazki, tylko stosują to co mają i co jest już sprawdzone. Tym bardziej leczenie skóry, nic wielkiego raczej nie wymyślą :/ ... przynajmniej tak mi się wydaje.

Dokładnie, ja leże na oddziale dla dorosłych. Niestety, ale żeby całkiem to cholerstwo zeszło i skóra była taka jaka ma być, to naprawdę potrzeba chyba dużo czasu :/ Ja leże od 7kwietnia i poprawa jest taka, że nie ma już nigdzie łuski, skóra jest gładziutka (jak zdrowa), ale są wszędzie jeszcze przebarwienia, tzn. nie jest to normalny kolor skóry, tylko delikatne zabarwienie na czerwono, ale z czasem i to zejdzie, mam dalej przepisane lampy, zwiększoną dawkę, bo skóra dobrze reaguje i zobaczymy co będzie dalej grinning smiley

Aha, a co do personelu to nie narzekam, Pani ordynator jest bardzo miła i orientuje się w temacie. Pielęgniarki bardzo fajne, smarują nas np. plecy, maści nie żałują, ogólnie jest OK ... jedzenie jak to w szpitalu... mogłoby być lepsze grinning smiley heh

Pozdrawiam winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki SZPITAL wybrać, czy warto i w ogóle o SZPITALACH smiling smiley
Wysłane przez: girl (109.243.212.---)
Data: 26 kwi 2010 - 12:02:36

Mnie mają podobno trzymać do końca tygodnia, od dzisiaj mam tą całą maść z PIXem i troszke to jedzie, ale można wytrzymać grinning smiley
to mi to na nogach zabardzo nie chce schodzić, ale na rękach już lepiej :p
no jedzenie nie jest za dobre, no ale jak nie ma innego to sie zje. ;p

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki SZPITAL wybrać, czy warto i w ogóle o SZPITALACH smiling smiley
Wysłane przez: AroSpider (---.chello.pl)
Data: 21 maj 2010 - 10:04:41

Witam.
W kwietniu byłem w szpitalu w Sosnowcu.Leżałem tam 10 dni.Przyjęty byłem z sporą łuską na piszczelach,kolanach,łokciach,krzyżu i jeszcze parę małych ognisk na ciele.Wyszedłem gładziudki.Zostały mi tylko brązowe przebarwienia.
Leczenie: fototerapai UVB + UVA (w takiej kabinie),smarowanie cygnoloną,maść salicylowo-siarkowa,Pigmentu Castellani (taki fioletowy płyn).
Co roku tam leże i efekty są podobne.
No ale coż,po miesiącu,dwóch zaczyna mi powoli wracać... sad smiley Teraz na piszczelach wyczuwam zgrubienia i małe strupki.
Wiadomo,leczenie w domu to nie to samo...
Co do samego szpitala to jest ok.Personel mily i fachowy.Jedzenie też znośne smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki SZPITAL wybrać, czy warto i w ogóle o SZPITALACH smiling smiley
Wysłane przez: ania (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 cze 2010 - 19:46:53

A jaki szpital w Warszawie polecacie???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki SZPITAL wybrać, czy warto i w ogóle o SZPITALACH smiling smiley
Wysłane przez: ania (---.adsl.inetia.pl)
Data: 05 cze 2010 - 23:25:41

Naprawdę nie ma tu nikogo kto leżał w jakimkolwiek szpitalu warszawskim na łuszczycę??? Może w okolicach Warszawy jakiś warty polecenia? Pomóżcie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki SZPITAL wybrać, czy warto i w ogóle o SZPITALACH smiling smiley
Wysłane przez: hanka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 14 lip 2010 - 23:43:29

na łuszczyce choruje od roku. Jeszcze nie dawno cały brzuch, nogi od kostek do ud, ręce, plecy miałam w czerwone złuszczające się plamy. Wyglądało to strasznie ;/ tym bardziej że robiło się coraz to cieplej, a ja chodziłam jak w zimie, w długim rękawie i spodniach. Dostałam skierowanie do szpitala w Krakowie im. Stefana Żeromskiego, na oddział dermatologiczny. Spędziłam tam 2 tygodnie - ale naprawde widzę efekty. Szpital jak szpital, ale najlepiej jak jest dużo osób, zawsze to mozna pogadać, popłakać albo pograć w karty. Leżałam na odcinku dziecięcym wiec pielegniarki bardzo miłe. Tylko obiady okropne. Dzień wyglądał tak:
rano dostawało się 3 tabletki, nie pamiętam dokładnie na co one były, ale trzeba było je brać przed lampami - które trzeba było popijać mlekiem.
potem lampy PUVA - zaczynałam od 9 sekund kończyłam na 2 min 25 sek. koło południa smarowanie maścią mocznikową, albo salicynem z siarka. i do wieczora chodzenie w bandarzach ;-) po tych 2 tygodniach wyszłam bardzo ładna. Z brzucha zeszło wszystko tak samo z rąk i pleców. Na nogach zostały drobne przebarwienia i białe plamy a to po wcześniejszym stosowaniu cygnoliny. Teraz całe dnie spędzam na polu bo słońce dokończy robotę. Polecam ten szpital.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki SZPITAL wybrać, czy warto i w ogóle o SZPITALACH smiling smiley
Wysłane przez: ewelina7740 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 lip 2010 - 23:01:22

WITAM WSZYSTKICH CHORYCH NA TĘ STRASZNĄ CHOROBĘ. JA W TAMTYM ROKU BYŁAM ZESYPANA CAŁA NAWET DŁONIE I STOPY. POSZŁAM DO PORADNI PRZYKLINICZNEJ NA KOPERNIKA PRZYJĘLI MNIE ODRAZU. POMOGLI MI BARDZO A TERAZ MAM TYLKO NA ŁOKCIACH I JESTEM W SIÓDMYM NIEBIE.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki SZPITAL wybrać, czy warto i w ogóle o SZPITALACH smiling smiley
Wysłane przez: Andrew88 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 gru 2010 - 12:46:28

Witam, chciałbym troszkę odnowić temat o szpitalach. Może ktoś był w ostatnim czasie na leczeniu szpitalnym ? Jak efekty, samopoczucie i w ogóle ? Ja w kwietniu przesiedziałem 3,5tyg. w szpitalu im. Żeromskiego w Krakowie --> efekty świetne, miałem pierwsze normalne wakacje od jakiś 4 lat - basen, plaża, na luzie... ale przyszłą jesień, a razem z nią pojawiła się znowu łuszczyca :/ Mam kilkanaście plamek znowu i całą głowę, co już mnie doprowadza do szału ;/ I znowu zaczynam myśleć o szpitalu na wiosnę, bo naprawdę to chyba jedyna skuteczna na jakiś czas terapia, bo w domu to się nie da z tymi maściami :/ Może ktoś też myśli o szpitalu w Krakowie lub okolicy ?

Pozdrawiam winking smiley i życzę Wesołych Świąt grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 2 z 6



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.