Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...7374757677787980818283-->
Bieżąca strona: 79 z 83
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: edyta1_2008 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 lut 2008 - 14:58:00

Asia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> a zostaly ci takie biale plamki bo te miejsca sie
> napewno nie opalaly czy to sie wyrowna?????i czy
> duzo tego miales???

mój mąż choruje na łuszczyce próbowaliśmy prawie wszystkiego nawet jeździliśmy do Warszawy do onclinic wydaliśmy 350 zł na trzy maści które tylko pogorszyły chcemy spróbować na solarium tylko nie wiemy jaki krem zastosować pomóżcie ja jestem zdrowa ale kocham męża i nie moge patrzeć jak on sie zadręcza

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Inez (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 lut 2008 - 16:08:30

czy przy luszczycy krostkowej dloni i stop mozna chodzic do solarium??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 mar 2008 - 20:25:47

Athina Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> do Ona:
> Nie martw się! Z tą chorobą to nigdy nic nie
> wiadomo, może zniknąć tak samo szybko jak się
> pojawiła. Głowa do góry! Pozdrawiam.


MIi solarium bardzo pomaga .chodze 2x w tygodniu ci 2 tyg,na nogach i plecach wszystko zagojone ale jest okropny problem na głowie!schodzi mi ma czołoi pojawiaja sie ogniska na policzkach.Niewiem co zrobic .doradzcie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Tynka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 mar 2008 - 19:28:54

Witam!
mam 18 lat, w wieku 7-8 lat dopadła mnie łuszczyca:/ używałam wiele maści także robionych specjalnie na zamówienie z aptece. Pamiętam te nawet godzinne smarowanie;( zabardzo mi to nie pomagało! Ale kiedyś w aptece mama mi kupła kropelki R 65 na poczatku ich stosowania jeszcze bardziej mnie wysypało ale po miesięcznym stosowaniu (2xdziennie) te ogniska strupków zaczeły mi sie zmniejszać. Kropelki stosowałam przez dłuższy czas ok pół roku i praktycznie znikł juedynie pozostały na lłokciach i kolanach ale takie małe, postanowiłam zrobić sobie przerwę i po kilku miesiacach znowu zaczęły mi wyskakiwać ale też mam tylko na kolanach i łokciach. po przeczytaniu tych postów o solarium nabrałam ochoty na zastosowanie tej "kuracji" mam nadzieję, ze mi to pomoże bo juz niedługo wiosna lato i trzeba będzie założyć krótki rekawek! Ale polecam te kropelki są naprawdę dobre- a p rzynajmniej mi pomogły tylko w tej kuracji potrzeba systematyczności i cierpliwości!
tak naprawdę to tylko my rozumiemy się nawzajem jeśli chodzi o tą chorobę, tak więc musimy 3mac sie razem i wspierać!
Pozdrawiam i 3mam za Was kciuki!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: lolka (---.b-ras1.mvw.galway.eircom.net)
Data: 02 maj 2008 - 19:48:51

Czesc poczytalam troche to co piszecie na forum i powiem tak ja na luszczyce choruje od 12 lat i 8 lat z tych dwunastu spedzilam w solarium zaleczajac to paskudztwo. U mnie to dzialalo. Teraz nie mam skory jak papier toaletowy ale za to duzzzo znamion. Niektore z nich musialam usunac chirurgicznie. Cos za cos! Czy warto ? Ja mysle, ze nie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: mati (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 maj 2008 - 16:26:11

hej! luszczyce mam od kilku lat, tak sie pojawiala i znikala, teraz to jest masakra... ale nie wazne jakos z tym walcze, (ze skutkiem beznajdziejnym) o solarium slyszalem, pewnie skorzystam winking smiley
ale najlepsze jest to ze sa tabletki na luszczyce, i to skuteczne bo zwalczasz to badziewie od strodka, i wszystko pieknie ale... tabletki sa drogie, i nie ma ich w polsce ;/ najblizszy sasiad jaki je posiada to niemcy.
slyszalem od mojego dematologa ze wlasnie jego znajoma, kupila te tabletki, miesiac kuracji i luszczycy nie ma juz od 8 lat... ehh... mozna tylko miec nadzieje ze lek sie szybko w polsce pokaze sad smiley chyba ze wiecie jak mozna by go sprowadzic...
pozdrawiam winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: kasia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 maj 2008 - 22:56:10

hej mam 20 lat a od 5 lat chorujr na poczatek cygnolia a na drugi dzien solar 10 minut na dzien 3 i 4 jestem czerwona jak rak a w 5 dzien blednie i tak w kóóóóółko m pomaga i to baardzo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: ja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 maj 2008 - 15:21:12

ja mam łuszczyce krostkową nom i byłam już też pare razy na solarce i super wogule słońce mi tez pomaga smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: mati (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 maj 2008 - 11:19:27

a mam pytanie, jak czesto chodzicie na to solarium?? bo sam musze sprobowac :]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Margarett (---.c160.msk.pl)
Data: 21 maj 2008 - 11:34:11

Solarium faktycznie dobrze dziala tak jak slonce. Trzeba tylko uwazac jesli bieze sie na stale jakies leki. Niektore wlkuczaja solarium jak np EQUORAL/
Biore to swinstwo jako 6 tygodniowa kuracje i w tm czasie mi nie wolno.
jesli bierzecie jakiec leki cz masci lepiej zapytac lekarza.
Pozdrowionka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: arek (---.city-net.pl)
Data: 18 lip 2008 - 17:59:46

mam łuszczyce od 14 roku jestem przed 30 i przyzwyczaiłem sie a morze pomaga a solarka problemu nie zlikwiduje tszeba dbac o siebie i zyc z tym

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Daisy (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 lip 2008 - 18:11:58

Solarium nie pomaga a nawet u nalogowcow opalania prowadzi do raka skory. Polecam naturalne swiatlo sloneczne bo jak luszczyca ma wyjsc to i tak wyjdzie zeby nie wiem jak sie czlowiek opalal i nawilazal skore przerozniejszymi balsamami, olejkami i kremami...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: monik (---.dynamic.dsl.as9105.com)
Data: 31 lip 2008 - 12:21:00

łuszczyce mam od 2 lat mialam potworne place na lewej łydce... na wiosene zaczelam chodzic na solarke tak 2 razy w tyg i faktycznie łuszczyca zaczela schodzic ale nie całkeim...zaczeła jakby sie kurczyc. problem jest ze w miejscy zanikającej łuszczycy zostaja białe plamysad smiley czy jest jakas rada na to?? dodam ze obecnie jestem w anglii i też uczęszczam na solarke..... proszę o rade

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: AgUcHa (---.ramtel.pl)
Data: 01 sie 2008 - 01:20:11

Przed chwilą "wpadł" mi w ręce artykuł o łuszczycy i jej reakcji na solarium, słońce itp. Tak się zastanawiam, czy faktycznie trzeba zdrowe miejsca na ciele smarować kremami z UV?(Bo inaczej podobno jeśli się tego nie zrobi to łuszczyca daje o sobie wtedy znać na nich). Chyba jednak coś w tym jest np u mnie. Po solarium łuszczyca sporo mi "przygasła" ale pojawiła się tez na zdrowych miejscach:/. Jak to jest z Wami? Pozdrawiam wszystkich!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: monik (---.dynamic.dsl.as9105.com)
Data: 01 sie 2008 - 16:58:51

faktycznie u mnie tez pojawily sie nowe ogniska,
ale co do smarowania jakimis kremami to nic nie wiem...
powie mi ktos wkoncu jak sie pozbyc tych bialych plam,
ktore zostaja po opalaniu?? pliss, nie wyglada to za piekniesad smileysad smileysad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Kasia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 14 wrz 2008 - 19:45:46

Cześć wam wszystkim!
3 tygodnie temu dostałam po raz pierwszy w życiu łuszczycy!!!
Mam 23 lata,i nigdy czegoś takiego wczesniej nie miałam.
MASAKRA sad smileysad smiley obsypało mnie z góry na dół, jest to okropne, jestem załamana!! CO ROBIĆ ???
mam maści, jadłam tabletki, niby znika, ale powraca w mniejszych ilosciach.
Jestem łaciata, plamiasta,
RATUNKU!!! sad smileysad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Jaksa (---.crowley.pl)
Data: 14 wrz 2008 - 20:20:20

Kasia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Cześć wam wszystkim!
> 3 tygodnie temu dostałam po raz pierwszy w życiu
> łuszczycy!!!
> Mam 23 lata,i nigdy czegoś takiego wczesniej nie
> miałam.
> MASAKRA sad smileysad smiley obsypało mnie z góry na dół,
> jest to okropne, jestem załamana!! CO ROBIĆ ???
> mam maści, jadłam tabletki, niby znika, ale
> powraca w mniejszych ilosciach.
> Jestem łaciata, plamiasta,
> RATUNKU!!! sad smileysad smiley

Niestety nie dostałaś łuszczycy tylko się z nią urodziłaś :-(( na początek DIPROSALIC ,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: theido (---.chello.pl)
Data: 02 sty 2009 - 23:45:00

Jutro wybieram sie na solarium, mam już dosyć tych plam, słońce mi pomaga, co roku w listopadzie wyjeżdżałem na 2 tygodnie tam gdzie jest ciepło i świeci słońce i do wiosny miałem spokój, w 2008 roku niestety nie udało mi sie wyjechać i skutki już są, jestem wysypany cały, może solarium pomoże

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: zuzik190 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 sty 2009 - 01:26:28

CZESCsmiling smiley JA MAM ŁUSZCZYCE14 LAT. KIEDYS TRAFIŁEM DO SZPITALA I TAM MIELI CUDOWNĄ MASC, KTÓRA W POŁĄCZENIU Z SOLARKĄ POMOGŁA. ALE CO ROKU NA ZIMĘ MAM TEN SAM PROBLEM CO TYsad smiley NIESTETY!!! ALE W TYM TYGODNIU RUSZAM Z POWROTEM. BO ILE MOZNA? NIE CHODZI MI JUZ O SAM SZPITAL ALE O TĄ MAŚĆ. JAK JUZ BĘDE WIEDZIAŁ JAK SIĘ NAZYWA TO DAM WAM ZNAĆ. WIEM CO TO ŁUSZCZYCA, I JAK WAS INNI POSTRZEGAJĄsad smiley TO JEST CIĘŻKIE DO ZNIESIENIA ALE MUSIMY Z TYM WALCZYĆ!!!!!! pozdrawiamsmiling smiley ps. mi solar pomagasmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: theido (---.chello.pl)
Data: 03 sty 2009 - 10:41:24

Jestem po pierwszym seansie na solarium, zaraz jadę do apteki kupić sól z morza martwego, może to też da efekty. Byłem nad Morzem Martwym i po kąpieli efekty były, skóra robiła się super

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...7374757677787980818283-->
Bieżąca strona: 79 z 83



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.