Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 2 z 8
Re: Koniec z łuszczycą .
Wysłane przez: N (212.59.252.---)
Data: 03 cze 2013 - 08:15:34

Też mam problem dłonie- stopy najbardziej i tutaj kwas foliowy bardzo pomaga
według mnie na stan dłoni i stóp ma wpływ zapalenie jelita grubego nie ma żadnych objawów prócz lekkich zaparć grinning smiley
Ja tez uważam że ostropest ma prawo pomóc a w jakim czasie to zależy od stanu naszego organizmu i wątroby
alkohol............od czasu do czasu wypije drinka nie widzę pogorszenia po tym grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Koniec z łuszczycą .
Wysłane przez: maria (---.net.aduro.pl)
Data: 03 cze 2013 - 11:48:08

ostropest kupuje w ziarnach sama miele w domu co do przerw to oczywiscie robie nie pije ciagle ostropestu (dwa miesiace przerwy) itd.co do zatok to mam czyste.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Koniec z łuszczycą .
Wysłane przez: N (212.59.252.---)
Data: 03 cze 2013 - 15:46:12

Ostropest sie pije co najmniej pół roku żeby podziałał na wątrobę zależy jak u kogo
u mnie też efekty są szybko ale to zależy od organizmu
przerw nie trzeba robić jak przy innych ziołach
można go dodawać tez do posiłków

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Koniec z łuszczycą .
Wysłane przez: Piotrek (80.51.181.---)
Data: 08 cze 2013 - 16:03:13

Zaciekawiłeś mnie Andrzeju, mam 30 lat i od 6 roku rzycia się z nią zmagam, nawet doszedłem do wniosku że sterydy sterydy i tylko to, choć mój dermatolog się z tym nie zgadza(pewnie ma racje)!
I na pewno spróbuje tego zielska!
W sumie pierwszy raz zaglądam na tego typu forum ale zaczne cześciej!

dzięki i powodzenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Koniec z łuszczycą .
Wysłane przez: lelek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 08 cze 2013 - 20:47:24

Ja po przeczytaniu powyższych postów zakupiłem ostropest i łykam od trzech dni , kolejna mała nadzieja .Alegro 1kg za 20 zł. z przesyłką , sam mielę w starym ręcznym młynku do kawy .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Koniec z łuszczycą .
Wysłane przez: Andrzej (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 cze 2013 - 22:01:33

Minął kolejny tydzien mojej kuracji ostropestem i coz Wam powiem.
Choroba stanela w miejscu i najlepiej to widac na glowie gdzie nie powstaje luska kyitä trzeba bylo co jakis czas usuwac.
Nie powstaje nowa twarda luska na ciele. Sa jasne plamki.
Mialem paskudne plamy na wewnetrznych i zewnetrznych czesciach rąk.
Co dzien z rana bralem szczypczyki do skorki i usuwanie spekanej odstajacej suchej skory. Szalu mozna bylo dostac.
To juz sie skonczylo. Mam teraz lekko czerwona skore ktora praktycznie sie juz nie luszczy. Sloneczko swieci wiec opalam dlonie By kolor zabarwil mi dlonie to luszczyca nie bedzie praktycznie widoczna.
Mi wniosek nasuwa sie taki:
Warto leczyc sie tym co kazdy z Was uzywa a ostropest traktowac jako doskonalą pomoc do zatrzymania Orivesi luszczenia skory.
Mysle tak Bo zbliza sie miesiac mojej kuracji a luszczyca stanela i sie nie rozwija, ale proces cofania jest stosunkowo wolny. Tak ponoc dzialaja ziola.
Dla mnie wielka ulga bo spokojnie za tydzien ide do fryzjera bo pod palami we wlosach gladko smiling smiley
Wyobrazcie sobie ze wewnetrzne czesci dloni potraktowalem wczoraj pumeksem smiling smiley
Plamy sie nieluszczyly juz od jakiegos czasu a skora zbladla i stwardniala. No to pumeks i do dziela.
Skorka wyglada po pumeksie jak u bobaska smiling smiley
Dodam ze do ostropestu dokladam lekkie smarowanko sterydowe dla usuniecia tego co jeszcze po luszczycy ewidentnie pozostalo.
Byc moze ostropest by to usunal po kolejnych miesiacach ale rozsadne uzycie sterydu zdecydowanie podzala na korzysc.
Powiem na koniec ze osoba ktorej polecilem ostropest a mä luszczyce o innej odmianie potwierdzila pozytywne dzialanie ziola, wiec cos w tym jest.
Odezwe sie znow za jakis czas.
Pozdrawiam wszystkich. Andrzej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Koniec z łuszczycą .
Wysłane przez: Andrzej (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 cze 2013 - 22:09:41

Tylko z tym pumeksem to ostroznie i nie uzywajcie czasem do plecow smiling smiley
Na wewnetrze czesci dloni i stopy owszem. Do reszty drapanka nie Polecam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Koniec z łuszczycą .
Wysłane przez: N (212.59.252.---)
Data: 08 cze 2013 - 23:41:55

Andrzej zamiast pumeksu na dłonie polecam sól i szare mydło delikatniej działa jak pumeks sypiesz sól na namydlone dłonie i normalnie myjesz ręce
do tego okłady z octu jabłkowego lub siemię lniane bądź olejek rycynowy nasmarować ciepłym założyć rękawiczki na godz i zmyć grinning smiley
a do ostropestu dorzuciła bym wodę z cytryną na czczo

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Koniec z łuszczycą .
Wysłane przez: Andrzej (---.dynamic.cdma.plus.pl)
Data: 10 cze 2013 - 12:38:54

Dzieki za rade ale jak takie beda postepy W leczeniu tym ziolkiem to czuje ze i pumex nie bedzie potrzebny. Wszystko pieknie znika.
Za tydzien chyba zmniejsze juz dawke do jednej lyzeczki 3xdziennie.
Jak sadzisz? Nie za wczesnie. Bedzie juz chyba miesiac jak to biore.
A moze brac 2 miesiace i zrobic przerwe ? Jakie jest twoje zdanie.
Co prawda zalozylem ten Post ale cenie sobie uwagi innych.
Myslalem przestac po 2 miesiacach i pozniej brac tylko profilaktycznie.
Ja jestem w szoku Jesli chodzi o postemp leczenia.
Jeszcze mala uwaga.
Ostropest z apteki byl bardziej suchy. Ten ktory mam od plantatora bardziej wilgotny co widac podczas milenia. Ciekawe czy ma to jakies znaczenie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Koniec z łuszczycą .
Wysłane przez: Arkadij (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 cze 2013 - 14:56:12

Ja na Twoim miejscuso bym absolutnie nie przestawał. Co to za problem dodawać sobie łyżeczkę do herbaty raz na dzień na przykład...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Koniec z łuszczycą .
Wysłane przez: N (212.59.252.---)
Data: 10 cze 2013 - 15:09:53

Ja też bym brała chociaż ze trzy miesiące takie dawki a potem zmniejszała stopniowo
można go brać stale więc przerwy zbędne według mnie ale to też zależy od samopoczucia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Koniec z łuszczycą .
Wysłane przez: Andrzej (---.dynamic.cdma.plus.pl)
Data: 10 cze 2013 - 15:25:05

Dzwoniłem do plantatora i otrzymałem odpowiedź.
Silimaryna która leczy łuszczyce znajduje się w skorupce tego zioła i to o nią głównie tu chodzi. Stądd też pewnie nazwa leku SILIMAROL o którym pisałem wcześniej. Zaproponował mi nawet branie z ostropestem 2 łyżek BABKI PŁESZNIK którą przyrządza się oddzielnie.
Babkę kupiłem ale chyba na razie nie będę eksperymentował jak łuszczyca znika.
Płesznik działa pozytywnie na jelito. Na razie poprzestane na ostropeście.

Pozdrawiam

P.S. Czuje że gdybyśmy tak we trójkę usiedli to sami byśmy sobie lek zrobili i nie dali się doić przez przemysł famaceutyczny hehehhehe

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Koniec z łuszczycą .
Wysłane przez: N (212.59.252.---)
Data: 10 cze 2013 - 15:35:23

Z babką płesznik bym się wstrzymała potem poszukam info w temacie ale jakoś nie mam do niej przekonania a ostropest dobrze działa u ciebie dorzuć wodę z cytryna na czczo i będzie super
woda z cytryna usuwa kamienie jelitowe nerkowe i z woreczka żółciowego a ostropest leczy wątrobę i ja myślę że to wystarczy
cytryna odkwasza też organizm ma wiele zastosowan

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Koniec z łuszczycą .
Wysłane przez: Aneta (---.230.4.160.gl.digi.pl)
Data: 10 cze 2013 - 16:43:49

Właściwie to sama nie wiem ale jestem zupełnie czysta. Choruję na Ł. już 25 lat (z przerwami na ciążę - wtedy znika - jednak po urodzeniu 90% ciała zaatakowała i tragizm!!!). Od roku zaczeło diabelstwo znikać. Przeczytałam Wasze wypowiedzi i chyba coś w tym jest. Piję dużo zielonej herbaty, cytryna jest non stop w diecie. Robiłam sobie w ciągu roku 2 kuracje zaczynając od 1 cytryny (sok) na czczo dzienie kończąc na siedniu, następnie zmniejszałam dawkę dochodząc do jednej. Gdzieś wyczytałam, że oczyszcza i odkwasza organizm. Po Waszych wypowiedziach dochodzę do wniosku, że nieświadomie chyba sobie pomogłam. Ostropestu nie piłam ale profilaktycznie chyba zacznę. Pozdrawiam serdecznie Wszystkich i jak pogoda dopisze to na słoneczko i krótki rękawek po 10 latach!!! Jestem w szoku!!! Życzę Wam tegosmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Koniec z łuszczycą .
Wysłane przez: Andrzej (---.adsl.inetia.pl)
Data: 10 cze 2013 - 21:27:05

Kurde od mielenia szlak trafil nowy mikset Zelmera.
Cos czuje ze chyba trzeba mielic ostropest w mlynku do kawy bo ziarenka sa twarde.
To taka drobna uwaga.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Koniec z łuszczycą .
Wysłane przez: N (212.59.252.---)
Data: 10 cze 2013 - 23:55:56

To jest wada ostropestu że jest twardy i trudno się mieli ja sobie zjechałam maszynkę grinning smiley w której próbowałam mielić grinning smiley
Aneta tak bywa ze czasami pomagamy sobie nieświadomie czytając fora nam się rozjaśnia czym grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Koniec z łuszczycą .
Wysłane przez: lelek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 cze 2013 - 21:35:54

Czy ostropest musi być zmielony , czy można go łykać w całości , bo z tym mieleniem to trochę zachodu .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Koniec z łuszczycą .
Wysłane przez: N (212.59.252.---)
Data: 11 cze 2013 - 21:43:55

Z tego co piszą inni łykają w całości tez a raczej gryzą grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Koniec z łuszczycą .
Wysłane przez: Andrzej (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 cze 2013 - 22:06:25

Zdecydowanie trzeba zmielic. Silimaryna znajduje sie w skorupce wiec trzeba ja oddzielic od reszty.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Koniec z łuszczycą .
Wysłane przez: Andrzej (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 cze 2013 - 18:48:04

Poniewaz mixer Zelmera mi sie rozpieprzyl od mielenia, to dzis kupilem w Neonet mlynek do kawy Boscha.
Mieli ziarno ekstra w kilka sekund . Zaplacilem 80 zl.
Mysle ze kazdy mlynek powinien sie sprawdzic. Mixery i blendery odradzam.
Pozdrawiam wszystkich.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 2 z 8



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.