Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...2930313233343536373839...->|-->
Bieżąca strona: 34 z 47
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: ciociaklocia3 (---.chello.pl)
Data: 24 sie 2008 - 13:01:37

Mam podobne problemu jak panstwo.tylko nie wiem,gdzie moge PROVICTIOL zakupic,jest rzadko spotykany w aptekach(internetowych i norlamlych).prosze o podanie adresu,tylko warszawa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: DO SIDAN (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 23 wrz 2008 - 21:15:34

Tez mam 21 lat i zaczelo sie od swedzenia klatki piersiowej i takich czerwonych plamek pozniej na glowie pojawilo sie straszne i wstyd przed ludzmi teraz na twarzy mam wypryski i na dloniach stosowalem rozne masci rozne kremy rozne syropy i nic zadnych efektow pomozcie bo pracuje studiuje i wstyd!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Monika Łagowska (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 wrz 2008 - 11:07:44

hej mam łuszczyce na całym ciele leczę się różnymi sposobami ostatnio kupiłam sok noni ale nie wiem jakie będą efekty bo dopiero zaczęłam go zażywać. są takie dni że się poddaje ta choroba mnie przerasta ; ;

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: nastolatka (---.chello.pl)
Data: 29 wrz 2008 - 21:25:31

oliwke tez juz przerabialam to byl dramat sad smiley ale pani w aptece powiedziala ze najlepiej zmywa sie ja zoltkiem z jajka, powstaje majonez i wtedy dobrze sie splukuje.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Opoolanka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 wrz 2008 - 21:17:21

Witam
Ja luszczyce mam na glowie ( prawie calej glowie ) i na uszach. Zmasakrowane mam wszystkie paznokcie u nog.......
Stosowalam szampon Polytar- strasznie brzydko pachnie- nic nie pomoglo.
Mam bardzo dlugie wlosy- prawie do pasa i mam ich coraz mnniej, bardzo mi wypadaja, czy Wam tez wypadaja wlosy ?? Nie bylo by to takie straszne- mam na mysli luszczyce, gdyby tak nie swedziala- drapie sie az do krwi czasem...
Jak zaszlam w ciaze lus´zczyca zeszla mi calkowice, ale kilka miesiecy po porodzie znow jest to samo.
Dobrze ze jest takie forum :-))
Pozdrawiam wszystkich z " luska "
Joanna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: zeno (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 05 pa� 2008 - 21:18:06

Próbowałem wielu sposobów, ale najskuteczniejsze okazały się suplementy żywieniowe firmy VISION.Świetnie oczyszczają i dożywiają nasze komórki.Miesięczny koszt to około 250 zł.Leczyłem łuszczycę a przy okazji pozbyłem się innych dolegliwości.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Marcin (---.chello.pl)
Data: 06 pa� 2008 - 19:10:05

Witam wszystkich.

Jestem łuszczykiem przez ponad połowę życia (mam 27 lat). Wynurzę się na temat moich metod radzenia sobie z tą chorobą (wyrywkowo jedynie czytałem owo forum), głównie dla tych którzy dopiero "zaczęli tę podróż", choć i może 'wprawionym w boju' na coś się przydam:

1. Dieta. Zero mocnego alkoholu, zero ostrych potraw, zero papierosów - było ciężko bo wszystko to bardzo lubiłem, ale za razem to wszystko są toksyny. Dieta zbilansowana pod grupę krwi (zwiększona przyswajalność pokarmów i efektywna praca jelit), plus codziennie Oeparol (wiesołek), bądź tran w kapsułkach (z Omega-3). Dodatkowo oczywiście cerutin, selen, i możliwie zestaw witamin, rano szklanka wody na czczo - tak by praktycznie nie chorować (mi przez 4 lata się już udaje ta sztuka). Po pewnym czasie te rzeczy wchodzą w nawyk, jak mycie zębów.

2. Odtruwanie organizmu. To co powyżej, czyli dieta i ćwiczenia np. jogi (jeden oddech w ciągu jednej minuty - tak przez 20 minut, rano wieczór. U Tombaka itp. można o tym poczytać, na początku myślałem że to brednie, ale szybko zmieniłem zdanie) i siłownia (lub jogging), obie rzeczy dobrze działają przeciwstresowo i rozluźniająco, ćwiczenia oddechowe również odtruwająco.

3. W końcu jeśli chodzi o bezpośrednie działanie (dopiero w 3-cim punkcie o tym mówię, bo dla mnie jest to jedynie wierzchołek łuszczycowej góry). W lato w miarę możliwości włosy na zero, jak dla mnie żadnych tabów zwiększających wrażliwość na UV jedynie Delatar, który niestety (stety bo sporo związków rakotwórczych posiada) odchodzi w niepamięć i słońce możliwie na maks z rozsądkiem. Sterydy zarówno płyny jak i maści w ostateczności (szczególnie przestrzegam przed prywatnymi lekarzami, którzy mają podpisane umowy z firmami farmaceutycznymi i na łeb na szyję przepisują to co mają pod ręką - najczęściej najmocniejsze, praktycznie bez badania historii). Nota bene 1,5 roku szukałem idealnego "zestawu" środków leczenia, u 5 lekarza zdiagnozowano u mnie prawidłowo chorobę (po roku, gdzie byłem jedną wielką łuską :/), a kolejnych 4 lekarzy pomogło mi ułożyć niemalże idealny plan walki. Podstawowa zasada jest taka (oprócz niektórych naturalnych specyfików), że najpierw pilujemy łuskę i później działamy. Im droższy i mocniejszy lek tym lepiej mocniej musimy wyczyścić przedpole z łusek.

Jak do tej pory udaje mi się utrzymywać czystą skórę głowy (bo ciało czyste mam od długiego czasu) za pomocą naturalnych rzeczy doraźnie stosowanych np. olejku pichtowego, olejek z amly. Jeśli dzieje się coś więcej tydzień solarium i jest znów spokój na rok dwa. Jeśli ktoś ma zapisane naświetlania i będzie poprawa to w przypadku facetów radzę pozbyć się włosów z głowy by załapać się łysym na więcej terapii.

Pierwsze dwa punkty, które tu wymieniam działają na każdego człowieka tak samo. Trzeci to sprawa indywidualna - niewdzięcznej roli królika doświadczalnego i badacza w jednej osobie.

Pozdrawiam wszystkich wojowników winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Mamusia65 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 pa� 2008 - 07:00:06

Nie wiem co mam już robić.cała głowa mi się sypie. a wszystko zaczeło sie tak niewinnie za uszami zrobiły mi sie strupki.. po prostu. Lekarz u którego byłam stwierdził, ze to uczulenie, i tak chodziłam pól roku. a teraz niby to uczulenie zaatakowało mi całą głowe , Jestem w depresji, mam troje dzieci i boje sie by to nie przeszło na nich. prosze o pomoc !!!! Czy jest jakas ulga w tej chorobie??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: monia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 pa� 2008 - 12:19:44

Witam.mialam dosc dlugo problem z luszczyca w glowie .Mam luz.wyleczylam oliwka salicylowa i mascia salicylowa.Robilam z tego tzw papke.Macs plus ciepla oliwe mieszalam nakladalam na zmiany zakladalam foliowy czepek chuste na noc i w dzien tez.Zmywanie tego jest proste i latwe.Mylam wlosy w jadalnym oleju obojetnie jakim, potem zmywalam szamponek polytar ale ten brazowy on zlekka smierdzi ale mi pomogl.pozdrawiam i powodzeniasmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: monia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 pa� 2008 - 12:26:34

OPOLANKOsmiling smileynie martw sie mnie rez wypadaly wlosy choryje juz 13 lat i mam na skorze straszny wysiew.w glowie mniej ale jestsad smileyto prawda mnie tez wypadaja ale to dlatego , ze cebulki sa oslabione a lupa zabiera caly tlen ....i wlos jest oslabiony ale co zrobic takie nasze zycie.pozdrawiam cieplutkosmiling smileysmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Jansito (---.workforce.org)
Data: 09 pa� 2008 - 19:30:25

Nakatomi Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> do miet 55 spróbuj szamponu i odżywki z ziaji
> czarna rzepa ślicznie pachnie i kosztuje 4.50zł
> za 250 ml tanioszka i troche pomagaJa Przyczyna luszczycy jest stress a sama luszczyca to symptom wyleczmy sie wiec ze s t r e s u !....JAK?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: monia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 pa� 2008 - 23:29:41

Powiem wam jeszcze taka ciekawostke.
kiedys mialam duzy problem z luska w glowie nic mi nie pomagalo kompletnie nic.Ktoregos dnia zdecydowalam sie na ogolenie glowy na ZERO.Szok dla mnie ale...mialam spokuj na 2 lata.smarowalam cygnolina 0,25% i salicyl 5% i szampon polytar brazowy.pieknie bylo.pozdro

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Mamusia65 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 pa� 2008 - 10:04:54

Witam!!!
Dzięki za dorady i sposoby, zaczynam kuracje !!!. O efektach będe informować na bieżaco. Zastanawia mnie tylko, czemu w wieku po 40-ce ujawniła mi się ta dolegliwośc.A może to jest efekt kontaktu z fryzjerem?.Zaczynam myśleć pozytywnie, Cieszę się że mogę podzielić sie z kimś swoimi problemamy dobrze że jesteście?
Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: monia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 pa� 2008 - 10:22:09

ok mamuska jak co pytajsmiling smileypowodzenia trzymaj siesmiling smileysmiling smileypozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: opoolanka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 pa� 2008 - 16:50:56

Zaczelam myc glowe szamponem firmy Apis z mineralami z morza martwego, jak beda jakies efekty, to oczywiscie dam znac :-)))
Staram sie zyc na Loozie :-))

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: graika (---.netcologne.de)
Data: 19 pa� 2008 - 11:41:34

sprzedam 14 zastrykow Enbrel 25mg

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Kaamilaa9 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 02 lis 2008 - 10:57:10

Czytałam poprzednie posty i dopatrzyłam się tam pewnych niejasności sól, na skórę głowy leczy się owocniej jeśli spotyka się z promieniami słonecznymi , ale to też nie na każda odmianę łuszczycy. Bo jak wiadomo jest ich wiele. Choruję na tę chorobę paręnaście lat także mogę już coś o tym powiedzieć , mam dość bolesne wspomnienia jeśli chodzi o przebieg leczenia.
Acha i jeszcze jedno strzeżcie się: DERMOVATE , DELATARU , CLOBEDERM CZY maść czy krem ponieważ, są to preparaty z największym stężeniem sterydu. Leczenie jest skuteczne i stosunkowo nie długie ale nawroty są gorsze. Uwierzcie na słowo.

Pozdrawiam wszystkich

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Wojtek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 04 lis 2008 - 12:01:14

A więc tak już kilkanascie lat choruję na tą gównianą chorobę smiling smiley i muszę powiedziedzieć że najelpsze rezultaty w leczeniu skóry głowy przynosi bluecap a na ciele to clobederm ( wiem że to steryd itd ) ale wiem że stosowanie raz na jakis czas np w moim wypadku raz w tygodniu nie przynosi opłakanych efektów, a w moim przypadku nawroty nie są tak straszne.. aa no i co mnie nie zabije to mnie wzmocni smiling smiley pozdrawiam !

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: anna (80.50.238.---)
Data: 15 lis 2008 - 19:35:01

patrycja Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> > Dobry wieczór Wszystkim!
>
> Pytanie do Pani Ani : co to za maści, które
> stosuje córka? skoro sa na zamówienie tzn.
> recepturowe, robione w aptece ? jezeli tak to
> mogłabym poznać skład recepty??? jestem bardzo
> ciekawa, skoro tak dobry efekt dają i nie
> zawierają sterydów.
> A biostyminę tez zalaecił lekarz?
>
> Panie Piotrze co to jest ta Linola?
>
> będę wdzięczna za odpowiedźsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: adamek1974 (---.gprs.plus.pl)
Data: 16 lis 2008 - 16:41:07

witam ja próbuje róznych rzeczy teraz zaczalem myc glowe szamponem heden szolders do wlosów rózowy i mam troche mniej lusek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...2930313233343536373839...->|-->
Bieżąca strona: 34 z 47



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.