Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...910111213141516171819-->
Bieżąca strona: 15 z 19
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: daniel (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 04 pa� 2005 - 21:47:12

Ja mam luszczyce od anginy chyba? czesto chorowalem przed luszczyca na angine teraz zadko .Czy usuniecie migdalkow moze cos zmienic ? Zawsze mam bialy nalot na gardle.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Piotr (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 pa� 2005 - 12:52:54

Witam! Od dłuższego czasu śledzę rozmowy na forum. Jestem chory na łuszczycę od 20 lat, a mam lat 37. Ujawniła się ona początkowo jako mała zmianka na owłosionej skórze głowy. Zmiany potem pojawiły się jako place o niedużych rozmiarach na tułowiu, szczególnie wzdłuz kręgosłupa, na nogach, twarzy i paznokciach rąk i nóg. Leczyłem się już różnymi farmaceutykami, których nazwa po wielokroć padała już na forum. Jedne pomagały na jakiś czas inne, wogóle. Starałem się jednak unikać maści sterydowych, stosowałem je wtedy gdy już było źle.
Jakiś czas temu w sklepie zielarskim polecono mi Dermatitis Clear Tincture
- chiński specyfik, którego skład jest tajemnicą (nazwa tego specyfiku już na forum zaistniała). Napisane jest w ulotce, że jest to nalewka, ktoś mi powiedział, że na ziołach (jakiś znajomy chińczyk starał się dociec składu z ulotki). Nie wiem co w nim jest, jednak wiem jaki daje efekt. Zacząłem smarować zmiany zgodnie z zaleceniem 2 razy dziennie. Przez rok stosowania (z przerwami gdy było już całkiem nieźle) pozostała mi już łuszczyca na głowie i paznokciach oraz nieliczne zmiany na łydkach. Niestety trudna walka jest ze zmianami na głowie, ale gdy stosuję tę nalewkę są kilkudniowe chwile szczęścia. Na paznokciach nie zaobserwowałem pozytywnego efektu. Węcz przeciwnie, po posmarowaniu paznokci i skóry wokół, nastę powało dodatkowe złuszczanie naskórka.
Aby nie być posądzony o komercję nie podaję oficjalnie konkretnego źródła z którego się zaopatruję. Dermatitis Clear Tincture można kupić w sklepach zielarskich, z chińskimi lekami naturalnymi również w internecie. Kto chce to znajdzie.
Co jeszcze mi pomogło? Słoneczko i kąpiele w wodzie morskiej (w tym roku byłem 14 dni w Turcji).
Unikajcie również stresu i nadmiernego zmęczenia fizycznego. U mnie nieprzespana nocka zaraz widoczna jest na skórze przez dłuższy czas. Jeśli chodzi o alkohol (wysokoprocentowy w większych ilościach) to również pozostawia on na mojej skórze ślad.
Wiem, że mój przypadek nie jest tragiczny, bo widziałem w szpitalu na dermatologii o wiele gorsze. Napisałem jednak tych parę słów, aby się z Wami podzielić moim doświadczeniem.
Martwi mnie jednak to, że niektórzy twierdzą, że luszczyca może być dziedziczona. Mam córkę, która ma 9 lat... Pociesza mnie tylko fakt, że sięgając 2 pokolenia wstecz w mojej rodzinie nikt tego świństwa nie miał.
Pozdrawiam wszystkich, życząc wytrwałości w tej walce. Nie poddawajcie się. Myślę, że medycyna w końcu coś skutecznego na to znajdzie.
Cześć!


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Krzy (---.asta-net.com.pl)
Data: 13 pa� 2005 - 19:25:11

CIGNOLINUM 5% NA HEŁM- the best!!!!!!!!!!!!!!! MASAKRA JAK TO DZIAŁA


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (195.3.113.---)
Data: 18 pa� 2005 - 19:43:19

Do Daniela
Angina jest choroba ,ktora wznawia wysiewy ale napewno nie jest przyczyna powstania luszczycy. Jednym slowem ,osoby ktore cierpia na to schorzenie napewno powinny unikac wszelkich infekcji wywolanych przez bakterie(streptokoki);szczegolnie gornych drog oddechowych. Jesli infekcje gardla ciagle nawracaja,to usuniecie migdalkow w twoim przypadku nie bedzie bez znaczenia.
Pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
luszczyca
Wysłane przez: ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 lis 2005 - 20:20:56

czesc witam was wszystkich ja tez choruje na luszczyce i probowalam wszystkiego i doszlam do wnosku takiego ze im wiecej stosuje masci i preparatow na glowe to mam jej wiecej .zakupilam teraz preparat firmy akuna alveo i czekam na rezultaty pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Bozena (---.lublin.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data: 10 gru 2005 - 18:20:25

Witam!
Poproszę o adres strony internetowej P. Krystyny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Roman (---.54.188.233.eltronik.net.pl)
Data: 12 sty 2006 - 01:05:55

W ubiegłym roku,po prawie rocznym leczeniu cygnoliną(z przerwami) udało się prawie łuszczycę zaleczyć.Urlop spędziłem na Węgrzech,w miejscowości
Mezokovesd,gdzie są baseny z wodami termalnymi,z m.innymi dużą zawartościa siarki.Postanowiłem zaeksperymentować i moczyłem sie przez tydzień po prawie 4-6 godzin dziennie(dopuszczalny czas to 2).Albo zejdzie skóra,albo chorobę zaleczę.POMOGŁO!!.Do dzisiaj skóra czysta,kilka razy pojawiły sie niewielkie punkty,które błyskawicznie znikały po posmarowaniu Clobedermem.To już pół roku.Wcześniej nawroty były 4-5 razy rocznie.
Więc polecam!!!.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Gosia A (---.netburg.pl)
Data: 12 sty 2006 - 12:03:14

Ja nie będę rozważała nic ze swych myśli, bo już nie mam siły, ale powoli będę wam wpisywała swoje krótkie scenki z domu, może kogoś rozbawią. Właśnie założyłam sobie pamiętnik. Dzieciaki w przyszłości będą się z siebie śmiały smiling smiley Występujące osoby: Madzia lat 5, Mama lat XXX, Karolinka 3 miesiące.

2006-01-06
Dzwoni telefon. Po raz pierwszy w życiu dobiegła do niego Madzia:
- O, dzień dobry&#8230; tak&#8230; tak&#8230; aaaa jesteśmy w domu&#8230; aaaa mama? Siedzi z Karolinką&#8230; ale to JA odebrałam telefon&#8230; (coraz ostrzej) tak, ale to JA pierwsza podniosłam słuchawkę i ZE MNĄ MUUUSISZ ROZMAWIAĆ!&#8230;
Ja (cichutko):
- Madziu, babcia dużo pieniążków za telefon wyda, daj mi, zobaczę co babcia chce&#8230;
Madzia do mnie:
- To JA rozmawiam z babcią! Ty nie odebrałaś! (do babci) no dobra, dam ci ją, ale OBIECUJ mi na pewno, że jak skończysz to będziesz ze mną rozmawiać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Gosia A (---.netburg.pl)
Data: 12 sty 2006 - 12:09:00

Oj sory, wkleiłam się nie w ten wątek, najmocniej przepraszam smiling smileysmiling smileysmiling smileysmiling smileysmiling smileysad smileysad smiley((((((((((((((((

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Gosia A (---.netburg.pl)
Data: 12 sty 2006 - 12:14:05

A tak na temat, to próbowałam juz dawno się z Tobą, Darku, w tej sprawie skontaktować, założyłam nawet specjalny wątek, wysłałam maila, ale nic nie mówiłeś, nie odpisywałeś. Trudno. Już się nie dobijam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca
Wysłane przez: Gosia (---.pse.pl)
Data: 16 sty 2006 - 16:55:52

moja historia jest długa i krótka jednoczesnie. Choruję na tę zakałę już 33 lata. Mam dużo doświadczeń z leczeniem tej choroby, której naliczono ponad 90 odmian a leków na nią conajmniej 900. Mimo że leczyłam się prawie wszystkim bez specjalnych rezultatów to ciągle mam nadzieję ze następny lek będzie cudowny!. Pogodziłam się ze jestem chora i wiele wycierpiałam nie ze strony uciążliwej choroby ale od innych ludzi. Smarowałam się pędzlem malarskim przez 2 miesiące, bo takie miałam zmiany na całym ciele (pobyt w szpitalu) leżałam w śmierdzącej i ciągle mokrej pościeli i bieliżnie. Szpital był dla mnie koszmarem ze względu na wstrętne stare megiery, które nie chciały ze mną leżeć bo śmierdziałam, psychicznie byłam wrakiem, miałam wówczas 20 lat małą córeczkę i męża, który mnie kochał bez względu na chorobę. Jak musiałam być chora skoro szpital wysłał mnie prosto do sanatorium Busko Zdrój. (bez łapówki)
W sanatorium kąpałam się w siarce i to dało efekt, byłam zdrowa. Jakie to złudne... dopiero choroba rozpoczęła pokaz swoich możliwości. Po krótce leczyłam się u znachora - zioła niezłe ale dużo zachodu przy zakupie i mieszaniu, parzeniu, wynik lepszy niż leki konwencjonalne, na krótko pomogło. Najlepszy wynik miałam przy nast. nawrocie, tzn. byłam u pewnego profesora, który przepisał mi... arszenik! tak, w specjalnych dawkach przez 38 dni. Efekt super, wszystko zeszło i nie było "jej" przez 1 rok. Lekarz zalecił mi wówczas morze Martwe lub Czerwone (lata 70te) Już nigdy nie udało mi się trafić do tego lekarza, może zmarł, w każdym razie jeszcze wiele razy był mi potrzebny. Zaczęły się lampy PUVA, UVA. Owszem po kilku tygodniach schodziło ale pojawiało się po kilku miesiącach. Smarowanie masciami żrącymi, dziurawa pościel, specyficzny zapach, kąpiele w mieszankach ziołowych, itp. Przyrzekłam sobie ze nigdy juz do szpitala z tą chorobą.Po tylu latach wiem napewno ze jest to choroba związana z wątrobą ale też ostre nawroty miałam po każdym przeziębieniu. Od myśli samobójczych przeszłam w stan pogodzenia się z "nią". Wiem że to żadne pocieszenie, ale jestem po kilku operacjach związanych z innymi organami i taka "byle jaka choroba" nie robi już na mnie wrażenia. Ważne ze mam ręce, nogi, oczy,słuch, smak i jestem samodzielna. Piszę to nie bez kozery; 2 lata temu miałam straszny wypadek samochodowy (wyleciałam przez okno na odległość kilkunastu metrów i złożyłam się jak scyzoryk) Nikt nie wie jakim cudem przeżyłam i w zasadzie po 4ch miesiącach byłam już na nogach!!!! Moja determinacja i chęć do życia pozwoliły mi cieszyć się tym ze mam wszystko na swoim miejscu, a kręgosłup na tyle sprawny ze mogłam się nauczyć siedzieć i chodzić itd. Spytacie,co to ma za związek z chorobą? otóż w momencie tego wypadku miałam ostry nawrót choroby. Doznałam szoku- 4tej doby w szpitalu - kiedy stwierdzono ze nie mam zadnej zmiany łuszczycowej. Po prostu spadła ze mnie jak żle przyklejone łatki. Wszystko było cudem ale nawazniejsze było ze żyję.
Własnie, po raz n-ty znowu wróciła i mam ogromne zmiany na piszczelach nóg, specjalnie się nie zdziwiłam. Natomiast zaczynam kolejną kurację na podłożu kropli homeopatycznych R65 i innych homeopatycznych leków. Napewno nie będę stosowała już tych wszystkich cignolin, sterydów. Skłaniam się do homeopatii i wogole medycyny niekonwencjonalnej, bo powinno się żyć i leczyć w zgodzie z naturą. Nie wiem czy to co napisałam będzie miało jakiekolwiek znaczenie dla kogokolwiek ale dołaczyłam do Was, dzięki internetowi, cudownemu wynalazkowi bez ograniczenia możliwości. Wierzę,że kiedyś znajdą podłoże i lek, może jeszcze za mojego życia. Bardzo współczuję wszystkim młodym dziewczynkom i chłopcom, którzy cierpią na tę widoczną chorobę. Z ilu wyjazdów zrezygnowałam z nauki pływania. Z pracy w sklepie sami ze mnie zrezygnowali, 30 lat temu powiedziano mi ze odstraszam klientów. Niedowartościowany człowiek może, po kilku takich sytuacjach popaść w depresję. Ale tu gdzie teraz pracuję mam przyjaciółkę w moim wieku która też ma tę chorobę i obie się wspieramy z różnym skutkiem. Dla mnie ważne jest ze nie jestem sama i wierzcie mi wszyscy, cieszę się ze mogłam odkryc to forum. Tak naprawdę to powinna powstać jakaś fundacja albo zrzeszenie chorych na to świństwo i może łatwiej byłoby wymieniać doświadczenia ale myslę ze łatwiej i taniej byłoby zorganizować turnusy np. do wód termalnych lub nad morze Czarne. Kto wie może wśród Was znajdzie się kilka osób, bardziej prężnych od innych i wkrótce powstanie ruch łuszczycowatych... wszystkich pozdrawiam i wszystkim życzę cudownego wyleczenia
babcia Gosia


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: ALE (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 19 sty 2006 - 14:04:45

Moniko proszę odpisz co wiesz na temat Sandimmun Neora ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: woj (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 sty 2006 - 00:35:46

do ALE zobacz duzo wyżej na wypowiedz LEMARKA z dnia 03.11.04 lub http://republika.pl/luszczycalublin/ miałem to w zeszłym roku i poprawa byla znaczna. ale jest to (cyklosporyna) wysoce toksyczna i co 2 tyg. musiałem badać krew i ciśnienie


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: ALE (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 20 sty 2006 - 11:17:27

MONIKO ! Czy już nie będziemy czytali Twoich bardzo budujących wypowiedzi i dobrych rad.Blagam daj odpowiedz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Iwona (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 sty 2006 - 20:24:40

Witam !!
Mam pytanie jakich leków Pani używała, które pomogły? Mój tata cierpi na tą przykrą dolegliwiość próbowaliśmy juz prawie wszystkiego!Sterydy są skuteczne ale tylko przez jakiś czas, potem choroba powraca i mam wrażenie że sie jeszcze bardziej nasila. Próbował też ziół ks. Klimuszki i Bonifratów też za bardzo nie pomogły a niestety ciągle sie to nasila i rozprzestrzenia po całym ciele! Słyszałam też o alosie ze jest skuteczny znalazłam nawet strone z preparatmi! Szukam również jakiegoś sanatorium, które pomoga tego typu schorzeniom ! Może Pani mogłaby mi coś polecić Dziekuje i pozdrwiam Iwona

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca
Wysłane przez: Janina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 sty 2006 - 17:20:04

Iwonko popatrz w różne posty ja pisałam że zmagałam sie od kilku lat z tym problemem,ostatnio miałam nawet bardzo drogi lek z USA i pomógł lecz na krótko.Obecnie koleżanka przysłała mi krem o nazwie:

UDERLY
SMOOTH
(UDDER CREAM)

To pełna nazwa tego kremu polecam,jest wspaniały swietnie sie wchłania ładny ma zapach ,po prostu rewelacja!
W USA kosztuje niewiele,jest dostepny w każdej aptece.Pozdrawiam !!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 sty 2006 - 13:33:27

Ja zachorowałam w wieku 4 lat, rodzice ze mną jeździli do warszawy do kliniki na ul. grochowską do dr. Rosińskiej i sie troche uspokoiło ale nadal choruje. Obecnie mam 18 lat i niewielkie zmiany gdzieniegdzie na skórze. Nadal jestem pod stałą opieką dermatologa. Jakbys miała jakies ptania to pisz. pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pomocy
Wysłane przez: magda (---.zamosc.mm.pl)
Data: 31 sty 2006 - 18:19:44

ja natomiast jestem załamana bo mojej choroby jeszcze nie zdiagnozowano byłam już u okołopięciudermatologow zaden nie mogł okresli co mi dolega ostatniozawitalamu jednegopowiedzial mi zemam dwie choroby jedą z nich jest zapalenie okoloustne co prawda przypisal mi lekiktore w niewielkimstopniu mi pomogły ale moja twarz nadal jest straszna i ciągle topowraca mam zsypana cała twarz nie wielki grudki ktore nie sa niczym wypelnione sa pojedynczea nie kiedy skupione mam je w okol ust ale xzynapewno jest to ta choroba trwa u mnie juz okolo 5 lat a mam dopier 13 potrzebuje waszej pomocy jesli ktos wie jakim sposobem mozna leczyc zapalenie okolustne prosze niech mi napisze na tym cudownym forum plisssssssssssssss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: ALE (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 02 lut 2006 - 11:33:22

DO MONIKI !!! ( chyba z Austrii) Zastanawiam się co spowodowało , że nie bierzesz już udziału w forum.
Prosiłam Ciebie o odpowiedz ,ale..............? Interesuję się bardzo Twoją wypowiedzią z dnia 10.04.05 roku ,ponieważ od niedawna biorę udział w tym forum nie mogłam wcześniej zadać pytania, mianowicie : w jakich ilościach pacjentka piła "SIARE" i jak długo? Bardzo proszę,nawet jeżeli nie bierzesz udziału w forum zrób wyjątek i odpowiedz mi na to ptania.Jak wiadomo "siara" jest bardzo krOtko od jednej krowy ,a ponieważ po wielkich trudach dotarłam do takiego żródła chciałabym to wykorzystać.Nadmieniam ,że na łuszczycę choruję już 29 lat i byłabym bardzo szczęśliwa gdybym mogła trochę odsapnąć. Nie chcę Ci długo smęcić ,ale błagam o szybką odpowiedż ,ponieważ krowa się na dniach ma ocielić. Z poważaniem
ALE


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Krysia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 02 lut 2006 - 21:28:26

też tak myślę i też sie cieszę.pozdrawiam wszystkich

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...910111213141516171819-->
Bieżąca strona: 15 z 19



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.