Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1617181920212223242526-->
Bieżąca strona: 21 z 26
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: tomii1211 (---.centertel.pl)
Data: 17 mar 2011 - 13:39:09

Jeśli potrzebujesz pomocy opisz nam swój problem dostosujemy indywidualnie terapię oraz dodatkowo otrzymasz 20% rabatu oraz bezpłatną przesyłkę. Gwarantujemy 100% satysfakcji pracujemy na produktach polskiej firmy Colway.
Tylko u nas tak atrakcyjne rabaty.
Napisz na adres [email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: ymre (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 mar 2011 - 00:17:50

Witam wszystkich zmartwionych i niezmartwionychsmiling smiley ośmielę się wkleić link do innego forum może to coś komuś pomoże sam jeszcze z tego nie korzystałem ale możliwe, że zacznęsmiling smiley
Najpierw chciałbym zadać pytanko czy w waszych przypadkach też się robią takie pęcherzyki przeźroczyste z płynem surowicznym lepkim?
czy podczas wytwarzania się tych pęcherzyków czujecie swędzenie?
czy przy większym i głębszym tworzeniu się tego płynu tych pęcherzyków dochodzi u was do bolesnego zapalenia skóry w tym miejscu, a następnie ten płyn robi się biały tak jakby ropa?
Bo lekarze odrzucili mi grzybicę potnicową a sugerują wyprysk potnicowy lub łuszczycę krostkową dłoni i stóp.
Czy w waszych przypadkach też dochodzi do mega świądu i czy dzieje się to gdy nosicie jedno obuwie przez dłuższy czas mam na myśli 8-12 godzin.
Tu wklejam linka:
http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index.php?s=8fa8e621222fbffe4e0104230f270424&showtopic=6334&st=0

Polecam to na spokojnie przeczytać - daje do myślenia!

Pozdrawiam i wytrwałości życzę!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Krystysia (91.200.79.---)
Data: 15 kwi 2011 - 07:30:12

wiolka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> hej! do agi. moja droga , to jest zwykły
> hydrokortyzon. Właśnie wóciłam ze
> szpitala(byłam już trzeci raz), obeszłam
> wszystkich dermatologów w mieście i nikt i nigdy
> nie mówił nic o masci, którą chyba kazdy ma w
> swojej apteczce?! (ale oczywiście spróbuje0
> Podleczyli mnie trochę lampami PUVA i Bedicortem
> g (hi,hi bo nic innego nie mieli, skandal) i
> przepisali do domu Zorac i Delatar. CZY KTOŚ Z
> WAS UŻYWAŁ ZORACU NA ZAPALENIE KROSTKOWE???
> Trochę sie boję... Pozdrowionka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Malena (---.enterpol.pl)
Data: 16 kwi 2011 - 06:32:54

Barthez Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Lorindeny A, N, T sa sterydami.
> Jezeli szukasz dobrego lekarza w Lublinie to
> proponuje Ci udac sie do Stowarzyszenia Chorych
> na Luszczyce miesci sie przy ul. Mlynskiej 14A
> (wejscie od ulicy 1-go Maja 51). 20 czerwca maja
> zebranie,ale dla pewnosci zadzwon i sie
> wszystkiego dowiedz: 532-90-90 lub 532-91-90. Tam
> powinni Tobie najlepiej powiedziec gdzie i u kogo
> sie leczyc.
Serdecznie polecam wyżej podany adres.W tym budynku,pod tym samym adresem mieści śię "MED-LASER".Przychodnia dermatologiczna i szpitalik.Rejestracja tel.(81)532 90 90 poniedz-środa:10-15 czwartek:12-18 piątek:10-15 adres e-mail: www.med-laser.pl [email protected]"MED-Laser" ma podpisaną umowę z NFZ.Szef tego zakładu dr n.med.Adam Borzęcki wyleczył mnie i to skutecznie z łuszczycy krostkowej stóp.Skóra gładka,blada bez śladu choroby chodzę bez problemu od 6 lat.Doktorowi Borzęckiemu będę stokrotnie dziękować do końca swoich dni Malena

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: pawlik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 maj 2011 - 21:30:01

Jasia. Ty masz racje.Jest tylko jedna sprawa nie należy nawet w małych ilosciach korzystac ze sterydów w czasie stosowania preparatów z cynkiem .Takim preparatem jest masc TORMENTOIOL. Jest to skuteczne.Nalezy zwrocic uwage na swoje nerki i wątrobę. Prawdopodobnie tu sie bierze p[anił Podaję moj gg dla ch etnych o blizsze informacje ja 165250 Pawlik

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: pawlik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 maj 2011 - 21:37:15

Rozalka prosze o kontakt na gg165250 lub [email protected] moze bedziesz uratowana od zaglady. Pawlik

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Bonia (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 03 cze 2011 - 20:40:25

Witam wszystkich ,pragnę się z wami podzielić moim najnowszym osiągnięciem ,A jest czym i oby tak dalej ,A więc nie będę wyliczać te maści ,doczytałam się i co będzie to będzie i jest OK., Wieczorem po wymyciu w mydle posmarowałam ale starannie tylko te zgrubienie maścią XERIAL %) 50 szybko wysycha. Rano nie myłam tylko smarowałam ,robioną w aptece ?Agwae dest 20,0Urea 10,0 Hascobaza od 100,0 tak było na pudełku i specjalnie nie powinno się pierwsze 3 dni myć ,ale ja umyłam . Po tygodniu maść się skończyła i nie piekło ani nic się nie działo a troszkę lepiej było, zapomniałam , i nie swędziało . Kupiłam podobne działanie PILARIX %20 jest delikatniejsza i to samo myć i smarować a do pomocy DERMOWATE i STEPER w maści bo zaczęło mnie swędzieć . I tak następny tydzień .Dzisiaj a miną miesiąc prawie nie mam nic . Nawet zastanawiam się czy to była nie błędna diagnoza bonia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: mania (---.radom.vectranet.pl)
Data: 23 cze 2011 - 18:14:09

WITAM OD 8LAT BORYKAM SIĘ Z TĄ CHOROBĄ I JUŻ Z WIELE SPECYFIKÓW SKORZYSTAŁAM NAJLEPIEJ DZIAŁA NA MNIE BETICOR G JAK MI TYLKO COŚ WYSKOCZY TO ODRAZU SMARUJE PRZEDEWSZYSTKIM ODRAZU USTĘPUJE SWĘDZENIE. POZATYM TRZEBA NATŁUSZCZAĆ BO SKÓRA ROBI SIĘ STRASZNIE SUCHA I PĘKA OSTATNIO TEŻ MOCZYŁAM STOPY W SOLI Z MORZA MARTWEGO TEŻ DZIAŁA BARDZO DOBRZE SKÓRE NAWILŻA. I NIECH NIKT NIEMÓWI, ŻE SIĘ WYLECZYŁ BO JA NIEMIAŁAM NIC PRZESZŁO ROK I MIAŁAM TAKI NAWRÓT JAK NA SAMYM POCZĄTKU TAK BYŁAM WYSYPANA ŻE PUCHŁY MI STOPY I RĘCE TAK ŻE NIC NA MNIE NIEDZIAŁAŁO A MIAŁAM STRASZNIE DUŻO STRESU TAK ŻE NAJLEPIEJ ZERO STRESU ODPOWIEDNIA DIETA I ODPOWIEDNIA PIELĘGNACJA SKÓRY POZDRAWIAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Bożena (---.cable.mindspring.com)
Data: 23 cze 2011 - 20:06:57

Ja mam od 5 lat , i już miałam to 2 razy z przerwmi co 2 lata , pierwszy raz jak dostałam do panika była bo nie wiedzialam co to jest , chodziłam do lekarzy i każdy mi przepisywał sterydy bo na począdku to nawet nie wiedziałam ze to sterydy bo się na tym nie znałam tylko smarowałam ipo tych cholernych sterydach bardzo mi włosy wylatywały , i wraz mi te smarowania nic nie dały bo ta łuszczyca utrzymała się mi na nogach 12 miesięcy wreszcie jakoś sama zeszła , i po 2 latach dostalam ponownie i nawet nie chodzilam już do lekarzy tylko kupowałam Tormentiol i smarowałam na przemian z witaminą A+D i moczyłam nogi w Mydełku Naturalnym z Nanosrebrem i od miesiąca już mi zgineło nie mam nic ,ale już nie smarowałam tymi sterydami i mi włosy już nie wypadają , nie wiem co będzie dalej za 2 lata może znowu się pojawi ale wolę smarować tymi moimi sposobami a nie sterydami, ale niedawno się dowiedziałam że trzeba najpierw zacząć od oczyszczenia swojego organizmu bo to właśnie jest tego przyczyna ,u mnie narazie zgineło , ale napewno już następnym razem jak tylko mi się zaczną pojawiać zrobię oczyszczanie organizmu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: jolusia (---.adsl.alicedsl.de)
Data: 11 lip 2011 - 23:04:09

Witam!
Pomözcie! Mam luszczyce krostkowa dloni i stop. Wielu lekarzy i wiele masci...
Cholerstwo wcale nie chce zejsc a przy tym bol i swedzenie. Wydane mnostwo pieniedzy. Obecnie przebywam w Niemczech w odwiedzinach u corki, podajce moze tam jest jakis codotworczy srodek, ktory mi pomoze. Jestem wykonczona. Ktorys z lekarzy powiedzial, ze to chorobga duszy i ciala. Dusze mam juz chora i cialo tez! Ratunku!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: KODI (---.bb.online.no)
Data: 30 lip 2011 - 15:26:59

NOsambos Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> witam, mojej mamie wyszły jakieś krosty na
> dloniach,były czerwone a po jakimś czasie
> pękały i wypływała ropa. Miała przy tym
> bardzo suchą skure i piekło to dość mocno.
> Poszła z tym do dermatologa który zapisał
> jakąś maść-nic to nie dało, poszła drugi
> raz, dostała skierowanie do szpitala. W szpitalu
> zrobili jej wszystkie badania włącznie z testani
> alergicznymi, okazało się że jest wszystko ok.
> po tygodniowym pobycie w szpitalu faszerowaniu
> sterydami i smarowaniu maścią została wypisana
> do domu z prawie wyleczonymi dłońmi.Po dwuch
> tygodniach wszstko wróciło i dodatkowo krostki,
> zaczerwienienia i pieczenie wystąpiło na szyi i
> dekolcie. Kolejna wizyta u dermatologa i znów
> szpital(ten sam) kolejne 14 dni sterydów i maści
> i jak za pierwszym razem z prawie wyleczonymi
> dłońmi powrót do domu. Po trzech dniach
> ponownie czerwone krostki i....??? Czy ktoś wie
> co to może być?!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 30 lip 2011 - 16:14:31

Ja dłońmi radziłam sobie ....przemywając wodą utlenioną albo moczeniem w płatkach owsianych smarowanie epikremem,cynkową,maścią z wit A a ostatnio sprawdził się żel żywokostu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: graza (---.petrus.pl)
Data: 28 wrz 2011 - 15:02:21

witam mam na imie Grazyna od 20 lat mam luszczyce ale dopiero pare miesiecy temu dowiedzialam sie ze to luszczyca krostkowa mam ja od paru miesiecy na dloniach i stopach przestraszylo mnie to co przeczytalam o historii tej choroby ze grozi nawet zgonem wiec jesli pomoze mi tomentiol to bedziesz wielka bo to meczy boli i przygnebia postanowilam posluchac twej rady i latwego specyfiku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: sebek (---.internetia.net.pl)
Data: 29 wrz 2011 - 00:24:43

W końcu wypłynął temat mnie dotyczący. graza - zgon ci nie grozi dopóki nie wystąpi odmiana "uogólniona" Zaczyna się od czerwonych kropek na całym ciele przechodzące w białe krostki wypełninoe ropą. Dopadło mnie to zaraz po wcieleniu do wojska. Lekarz który mnie leczył twierdzi że to wynik połączonych urazów(wyrwałem dwa żeby przed zaciągiem) i stresu (związanego z zaciągiem). Bardzo mądry Pan ze 108-smego szptala wosjkowego. Faktycznie jest to odmiana niebezpieczna bo jak mnie dowieźli to już nawet chodzić nie mogłem. Jak spraliżowany. Na dlonie i stopy doraźnie skuteczne jest novate ale radzę jak narzadziej stosować. Ogólnie to belosalic jest ok. "tomentiol" nie znam ale spróbuję. Czy tobie też tak pęka że aż się robią rany? Nie mam już chyba miejsca w głowie żeby spamiętać nazwy tych wszystkich "cudownych" specyfików na ten problem. Pieprzone firmy farmaceutyczne sprzedaja ten sam szajs ale pod inną nazwą!

ps. Na odmianę uogólnioną przyjmowałem leki doustne w postaci tabletek. Objawy ustopiły po około 7-miu dniach. A potem zrzuciłem martwy naskórek jak wąż. smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: emily (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 wrz 2011 - 11:58:56

Powiedz, proszę gdzie w Wawie można kupić płyn Evopso.
Będę wdzięczna. Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Fokus51 (---.102.211.91.static.bait.pl)
Data: 01 sty 2012 - 18:17:43

Witam Wszystkich na forum.Trafiłem tu przypadkowo trapiony łuszczyca krostkowatą. Przeczytałem korespondencje Dany i przyznam,że ja także chcialbym aby ta Ł.- ustapiła.Na początku tj w 1998 r - leczono mnie na Wołoskiej -testy alergiczne,ale nić z tego nie wyszlo.O tym,że jest to łuszczyca krostkowata ( rę, palce,dłonie,stopy)dowiedziałem sie po wizycie w On Clinic.Terapia z On Clinić -troche mi pomogła,ale ich leki są bardzo,bardzo drogie.Od jakiegoś czasu leczę sie różnymi maściami np. cholesterolową natłuszczajacą, smaruje też ręce i nogi maścią dla Łuszczyków którą polecono mi w aptece pod nazwą MEDIDERM-krem wsazany dla osób chorych nałuszczycę,egzemę i atopowe zapalenie skóry,zauwazyłem,że ma właściwości łagodzące-jest niezły -przynajmniej w moim przypadku.Jak mi wyskakują krostki z tem opisywanym przez innych płynem (opisywał to Kwark),to mnie bardzo swędzi i często je przebijam, wtedy płyn schodzi a miejsce uszkodzenia skory -zwłaszcza na noc smaruje maścią - Bedicort G-(sterydowa) i rano mam wrażenie,że jest lepiej).Nie wiem,czhyba robie żle ,że to przebijam,ala sprawia mi to dużą ulgę.Nawroty są zwłaszcza jesienia i zimą ( mówią,że to brak słońca).Kiedy jest upał i przebywam na słońcu i sie wypocę np.przy preacy-to czasowo objawy ustępują,lecz nie zawsze.
Proszę o komentarz i poradę jak z tym cholerstwem walczyć.Mam teraz 61 lat i walczę z TYM od co najmniej 10-12 lat.Ale to wredna i uciażliwa choroba.
Ponieważ miałem przez lata kontakt z metalem,myślałemże to egzema albo jakieś uczulenie.Uaktywnilo sie TO około 2002 roku,po śmierci rodziców ( tak sugerowal lekarz) i ponoć jest to chor. genetyczna.Poradżcie Drocy co robić.Pozdrawiam Was w Nowym 2012 roku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 01 sty 2012 - 18:51:15

Ja na dłonie przestałam stosować sterydy Bedicort działa szybko ale szybko też się po nim pogarsza.
Na dłonie stosuje maści typu epikrem,maść ochronna z wit A jak bąble dopiero zaczynają się pojawiać nie przebijaj ich tylko przemywaj wodą utlenioną (tak jakbyś mył ręce) w dzień można natłuszczać żelem z żywokostu lub maścią na noc grubo maścią ochronną z witA z Hasco leku jak swędzi epikremem.
Tylko jak długo stosowałeś sterydy na efekty trzeba trochę poczekać za to jak zejdzie remisja może być długa.
Pomaga też bardzo moczenie rąk w wywarze ziół (kora dębu,ziele skrzypu,dziurawiec,jałowiec)
Można też na dzień smarować maścią cynkową daje ona taką warstwę ochronną i szybciej się goi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Słoneczko (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 sty 2012 - 21:13:49

Witam sredeczniesmiling smileyOd lipca ubiegłego roku walczę z łuszczycą krostkową na prawej stopie i teraz pojawiły się 3 krostki na lewej dłoni-swędzi i boli-już nie mam pojęcia co mi może pomóc.Byłam u trzech dermatologów...różne maści...EXODERIN 10mg/g DIPROGENTA 0,5+1mg,ADVANTAN 1mg/g,LORINDEN A, NOVATE-tylko ta maść chwilowo pomogła,ale szybko dolegliwości wróciły,a teraz dostałam Daivobet 30g-za tą maść zapłaciłam 150zł i było jeszcze gorzej-pęcherzków na stopie było jeszcze więcej...już nie mam sił.Teraz jeszcze straciłam pracę,czego najmniej się spodziewałam,a mam już 50 lat i dolegliwości nasiliły się.Zastanawiam się,czy moje załamanie mogło przyczynić się do nasilenia choroby...będę wdzięczna za poradysmiling smileypozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 lut 2012 - 17:48:26

Witam, choruję od 9 lat, były okresy remisji, nawet dość długie, najdłuższy trwał 3 lata. Teraz znów mam zajętą podeszwę prawej stopy i troszkę na lewej. Kiedyś używałam neotigason, odradzam - wyszły mi po nim włosy, były też inne paskudne skutki uboczne. Nie bardzo wierzę lekarzom, zdaję się raczej na intuicję i to forum, Zaciekawił mnie sudocrem i szałwia (czy ktoś ją stosował?)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: irena (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 mar 2012 - 09:39:01

od 5 lat leczę łuszczycę krostkową - dłonie i stopy . od 2 lat nie zażywam żadnych maści i lekarstw ponieważ mało że na mnie nie działały to dodatkowo wyniszczyły mój organizm . w styczniu tego roku złożyłam wizytę chińczykowi w Centum medycyny chińskiej - elektroakupunktura i masaż ( trzy zabiegi ) , w lutym zabiegi powtórzyłam i zalecił mi stosowanie maści Daktarin . Ponadto zaliczyłam masaż z alg łącznie z kapsuła i co drugi dzień moczę stopy w roztworze z alg . Odpukać ale jak narazie nogi mam czyste , nie robią sie nowe ropne wykwity .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1617181920212223242526-->
Bieżąca strona: 21 z 26



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.