Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1718192021222324252627...->|-->
Bieżąca strona: 22 z 47
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Pati (---.chello.pl)
Data: 11 maj 2006 - 19:13:47

Witam wszystkich....Do tej pory nie miałam pojęcia, że jest tyle osób borykających się z problemem łuszczycy....może to głupio zabrzmi, ale ...to pocieszające w jakiś tam sposób. Łuszczycę mam od 13 roku życia...to już jakieś 16 lat i prawdę mówiąc, nie pamiętam żebym kiedyś ją zaleczyła tak, zeby mieć chociaż kilka miesięcy spokoju. Kilka dni, tydzień - to owszem, ale nigdy dłużej....Czasami nie mam już siły, ale cóż...są gorsze choroby i tym się próbuję pocieszać.
Niejednokrotnie już ktoś z Was pytał o radzenie sobie z tą chorobą w okresie ciąży, jednak nie zauważyłam żadnej odpowiedzi, a jest to temat, który bardzo mnie interesuje. Przecież żadnych z wymienionych tu specyfików nie mozna stosować w okresie ciąży, a nawet jeśli, to napewno nie przez całe 9 miesięcy...Nawet wolę sobie nie wyobrażac co by było jakbym ich nie stosowała przez okres ciąży...tragedia. Może ktoś z Was już przebrnął przez ten problem....pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedź. :*

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: biedroneczka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 maj 2006 - 20:52:58

co do luszczycy glowy zawsze mialam z nia ogromny problem probowalam szamponow dziegciowych polytar freederm itp nic nie pomagalo i z glowy sypalo sie bardzo no chyab ze pofarbowalam wloski to farba wyzarla luske i na jakis czas mialam spokoj ale niedawno gadalam z jedna osobka na gg ktora tez ma luszczyce i poleciala mi szampon elseve dla wlosow z lupiezem powiedziala ze jej z glowy po nim zniklo i o dziwo mi tez zaczyna sie poprawiac tak jak wczesniej sypalo mi sie z glowki tak teraz mam coraz mniej wiec polecamgrinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: marcin (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 maj 2006 - 10:31:36

Mam łuszczyce od jkichś 5 miesięcy pojawiła się na głowie i na ciele

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: rzeka (---.in-addr.btopenworld.com)
Data: 13 maj 2006 - 12:32:44

mam pytanie a czy wy wszyscy widzicie jakis zwiazek miedzy luszczyca a siwieniem?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Natalia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 maj 2006 - 22:17:05

Droga Aniu!

Mi na twarz zawsze pomaga maśc Dermowate. Po dwoch dniach wszystko znika! (czeraone plamy, oprysczczka itp.) a sole z morza czarnego mi nie pomagają! Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: edsiu (---.alpat.net)
Data: 16 maj 2006 - 11:02:10

Pati, podobno w ciązy organizmn się regeneruje - niektórzy mówią, że to najlepszy sposób na odmłodzenie się(nie tylko psychiczne) Może łuszczyca w tm czasie zniknie samoistnie. Ja coprawda urodziłam 3 lata temu i tak ogólnie od 10 lat nie miałam zmian więc i w ciązy nic się nie działo, ale przedyskutuj temat z ginekologiem.

Jeszcze jedno jeśli chodzi o łuszczyce głowy
Wyczytałam na innym forum, żeby zrobić sobie maseczke na głowę
pół paczki drożdzy, sok z połowy cytryny i olej rycynowy (chyba 4 łyżki). Powinna wyjść gęsta papa, nałożyć na skórę głowy na godzinę pod folię. Podobno bardzo skutecznie usówa łuskę i leczy czerwone plamki. Trzeba spróbować
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: madzia (---.atman.pl)
Data: 16 maj 2006 - 13:03:45

Witam.

Cieszę się niezmiernie, że nie jestem osamotniona w walce z plagą białych łusek na głowie. Może to egoistyczne, ale teraz jest mi raźniej.

Nie pamiętam dokładnie kiedy owa przypadłość się do mnie przyplątała, ale to było dawno, dawno temu- z jakieś 4 może 5 lat temu. Obecnie mam 20 latek i jakoś próbuję z tym walczyć. Przez te lata to miałam na głowie chyba już wszystkie maści, kremy, żele i wogóle. Od jakiegoś czasu stosuję regularnie ELOCOM i to chyba jedyny preparat, który mi pomaga. Oczywiście nie na długo, ponieważ mój tryb życia to jeden wielki stres, zabieganie, nieunormowany tryb życia i wogóle. Ale w nagłych przypadkach jest niezawodny! Ostatnio dostałam też szmpon p/łuszczycowy, ale jeszcze nie miałam okazji go zastosować, więc o efektach nie będę sie wypowiadała.

Moja pani dermatolog powiedziała, że trezba nauczyć się z tym żyć, bo przecież to nie mija ot tak. No i chyba tak trzeba. Z tym, że co innego jest radzić komuś a co innego samemu się do tych rad stosować.
Ja się już przyzwyczaiłam do swędzenia głowy- nie jest łatwo powstrzymywać łapki przed drapaniem, no ale to chyba jedyna metoda, żeby nie pogarszać stanu- NIE DRAPAĆ! No i oczywiście nie wyczesywać.

Osobiście mogę powiedzieć tylko- tak na pocieszenie, że moja chrzestna miała łuszczycę z tym, że na łokciach głównie. No i od jakiegoś sporego czasu- coś koło 10 lat nie ma już nawrotu. Tak więc- głowa do góry. Z tym da się żyć!

Buziaki ;*

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 maj 2006 - 13:04:35

Wnoszę poprawkę odnośnie słowa [usuwa]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: kaonrad (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 maj 2006 - 18:59:29

jak pozbyć się tej jebanej łuszczycy odp na numer gg 6666141 prosze o dopowieć

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Bapp (---.icpnet.pl)
Data: 16 maj 2006 - 21:44:46

A na jak dlugo starczy wam Daivonex? I jaka jest jego cena?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: olo (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 maj 2006 - 08:19:24

czesc monika ja robie tak smaryje na przemian dermovate i dct i powiem ci ze nalezy doprowadzic aby nie było ani jednego wyprysku ja mam takie malutnkie i mysle ze za tydzien najpozniej za dwa nic nie bedzie i zobacze na efekt!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Iwona (212.182.22.---)
Data: 27 maj 2006 - 13:44:31

chciałam zaproponować wszystkim olej lniany nieoczyszczony ( w sklepach go nie ma) z firmy oleofarm.Jest to olej zdrowotny, nierafinowany w zw.z tym szybko się psuje.Po otwarciu trzeba go zużyć w 1m-c,trzymać w lodówce z dala od światła bo łatwo jełczeje.Ma b. dużo kwasów omega 3.zawiera kwasy lonolenowe.podobno działa dobrze na skóre,więc może spróbujecie.Mnie b.pomógł na bóle żołądka, sprawy hormon.Sprzedawany jest w 1l butelkach/30zł + 17 zł przesyłka.Poczytajcie też o diecie dr Budwig(www.primanatura.com)
www.oleofarm.com.pl
Można wspomóc się naturalnymi minerałami np Schindele(www.biogeneza.pl)Na pewno wam nie zaszkodzą a jeśli nie pomogą na łuszczycę to wpłyną pozytywnie na inne dolegliwości.Ja stos. metody naturalne na inne schorzenia z pozyt. skutkiem więc może i wam trochę ulży.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: olo (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 05 cze 2006 - 11:12:45

mam prosbe potrzebuje cos na paznokcie wyszły mi zołte zabarwienia olejowe .nikt nie ma pojeciaq jak to leczyc jesli ktos ma jakas recepte to prosze o wpis dziekuje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: kaah (---.proxy.aol.com)
Data: 05 cze 2006 - 15:18:52

a jak sobie radzicie z luszczyca na twarzy? Jestem kosmetyczka i bez makijazu nie moge wyjsc nawet ze smieciami.Na to cholerstwo nic mi nie pomaga, ale robie taki makijaz maskujacy ze nikt prawie sie nie domysla ze "TO" mam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: EWa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 cze 2006 - 16:30:51

kaah...... jakos sobie radzimy , ja stosuje co jakis czas jak mi wyjdzie na twarzy elocom krem lub cutivate crem , a pozatym tez maskuje jak sie da ,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: olo (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 cze 2006 - 09:30:38

pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: renatka (217.153.80.---)
Data: 08 cze 2006 - 16:32:34

hej witajcie!pisze bo widze ze wszelkie wasze odczucia co do tej choroby są jak dla mnie szokujace a to dlatego ze inaczej chyba podchodze do wszelkich chorób i musze przyznac ze dzieki temu nic złego sie nie dzieje. Zawsze starałam sie byc tak jakby cwańsza niz inni tzn; kiedy wszyscy uwazaja ze choroba to wróg, ja staram sie zrozumiec dlaczego przychodzi a nie jaka jest.I tyle!!!!to właśnie wystarczy kiedy dzieje sie cos złego.Trzeba sie uspokoić i zasatanowic dlaczego organizm wyrzuca cos takiego. Dla mnie jest to juz oczywiste ze dotyka to przede wszystkim ludzi bardzo wrażliwych[często ukrywane lub nieuswiadomione bo zwracamy uwage na otoczke nie na wnetrze] a skoro tacy jesteśmy i inni to wykorzystuja lub wydaja sie nam niewrażliwi[rodzina czesto wmawia kult sily i twardosci zyciowej] to jest oczywistym ze psychika jest zbyt słaba zeby pogodzić sprzecznosci ;nasza wrażliwosc i wymagania bycia wiecznie silnym.
Zdaje sobie sprawe ze pisze dosc moralizujaco ale na prawde chce pomóc!!!!!!wiem ze szukacie bardziej przaktycznych rad[bo choroba zaawansowana tego wymaga]i ciesze sie ze sobie pomagamy.Jest jednak dla mnie wazniejsze zebyscie tak jak ja[co mi bardzo pomogło] zrozumieli ze to nie wróg i ze trzeba SIE SOBA ZAOPIEKOWAC bez wzgledu na cene i innych.Mam na mysli szukanie jakichs pozytywów w zyciu na tyle zeby zapominac sie na codzien w jakims hobby czy najlepiej ramionach drugiej osoby.Ja połaczyłam te 2 aspekty i moge powiedziec ze jestem zdrowa.Wmawiam sobie ze jest na tyle dobrze zeby sie nie szprychowac tzn.odkladam na pożniej tych calych lekarzy i przede wszystkim sterydy.Moj partner [miałam łuszczyce narzadow i głowy] rozsmieszal mnie kiedy tylko chcialam nadac tej przypadłosci znaczenie i tak moj dystans do samej siebie mnie wyleczyl] Chcialabym jeszcze wiele powiedziec ale podsumuje krótko;zrozumcie ze trzeba zaakceptowac zmiany w naszym ciele i zmienic cos w zyciu na lepsze i mysle ze kazdy wie co zle robi[wystarczy posluchac madrych ludzi w naszym otoczeniu] i wyciszyc nasze pretensje...bo sa one raczej z naszej winy[nie mowie o dzieciach które sie z tym rodza],gdyz wiekszosc z nas jest ludzmi zestresowanymi i slabymi psychicznie.Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: olo (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 09 cze 2006 - 14:08:23

MAM PROSBE MASC PIANG PING CO TO ZA MASC?? I CZY JEST DOBRA NA LUSZCZYCE PAZNOKCI CZY GLOWY POSZE O JAKIEJ INFORMACJE!!!!! DZIEKUJE

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: karolina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 cze 2006 - 15:47:26

smaruje glowe roznymi tlustymi masciami mam okropna luszczyce glowy wlosy sa caly czas tluste nie wiem jak je domyc moze ktos z was zna jkis sposob na tluste wlosy pa masciach prosze o pomoc z gory dziekuje smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Paula (213.155.167.---)
Data: 10 cze 2006 - 21:55:32

Kiedy chodzilam do dermatologow ciagle oczywiscie przepisywali mi tluste mazidla wkurzalo mnie to strasznie bo jak wiadomo zaczynala sie kolejna walka ze zmywaniem preparatu,a w sumie mazidla nie dawaly oczekiwanego rezultatu-w koncu odkrylam krem-czyli na bazie wody-zmywalny latwiutko szamponem o nazwie KERTIOL S i musze przyznac jest rewelacyjny(tylko troche trzeba sie za nim nachodzic bo nie jest dostepny w kazdej aptece)


Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1718192021222324252627...->|-->
Bieżąca strona: 22 z 47



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.