Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 14
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Barbara (80.54.0.---)
Data: 06 sty 2006 - 10:17:16

choruje na kregi szyjne mam skostnie kregolupa zwezenie i zwyrodnienie dostalam zastrzyki dipropgos do klatki piersiowej co tydzien 1 tylko czy to jest bezpieczne boje sie prosze poradzcie mi czy wziac jeszcze te 4 zastrzyki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Bożena (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 31 sty 2006 - 10:39:17

własnie dziś otrzymać mam zastrzyk DIPROPHOS a łokieć.Czy jest to bolesne?Bo bardzo się boję zastrzyków mimo już swojego wieku.Mam łokieć tenisisty-czy po tym zastrzyku jest szansa ze bóle ustąpią?.Jeśli nie to jakie jest dalsze leczenie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Betka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 lut 2006 - 21:44:57

Jestem w trakcie brania zastrzyków Diprophos na bolący bark. Bark boli znacznie mniej ale od tygodnia mam silne pieczenie w ustach język piecze jakby po oparzeniu nie wiem czy to uczulenie na lek??? Byłam u laryngologa i nie bardzo wie co to jest może ktoś miał takie obiawy??? Proszę o pomoc!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Ireneusz (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 lut 2006 - 22:15:41

Ortopeda ocenił, że mam tzw. "łokieć tenisisty". Twierdzi, że ból promieniuje z miejsca przyczepów. Wstrzyknięto mi w miejsce przyczepów diprophos i boli mocniej, niż przed zastrzykiem. Za dwa tygodnie następny i ma być koniec. Pozostało mi liczyć na to, że aby przestało boleć, "musi bardzo mocno boleć".


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: halina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 lut 2006 - 01:23:50

U mnie ortopeda też stwierdził to samo "zapalenie nadkłykci" dostałam dwa razy po dwa zastrzyki Diprophosu w łokieć w odstępie 3-ech miesięcy ,potem był laser i po laserach ręka stała się drętwa i jest do dziś.Po miesiącu od zastrzyku wysypało mnie dokładnie a zwłaszcza na tym łokciu gdzie była blokada . Od 2 lat nie mogę się tego pozbyć, łuski teraz na całym ciele .Mój ortopeda powiedział że teraz gdy jestem obsypana to że byłam leczona nie na tą chorobę ,czyli złe rozpoznanie i że to jest łuszczyca stawowa.Teraz doszła mi druga ręka ,ramię, biodro,kolano.Nie miałam komputera i internetu więc nic nie wiedziałam że sterydy są tak szkodliwe dopiero tu się dowiedziałam.Gdy mnie wysypało to dermatolog też mnie potraktowała sterydami tabletki ,maście .Czy lekarze nie zdają sobie sprawy jakie są potem skutki po sterydach .Ja jestem wrakiem, oprócz łuszczycy jeszcze astma i zwyrodnienia kręgosłupa ,opuchnięta wątroba i utyłam bardzo ,bardzo.Brońcie się przed sterydami jeśli jest możliwoś brania innych leków.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: elżbieta (---.satfilm.pl)
Data: 26 lut 2006 - 12:16:34

każdy organizm inaczej reaguje na podawany lek ,bardziej lub mniej odczuwa skutki uboczne ,lub inaczej działania niepożądane.Zależy to od wielu wielu różnych predyspozycji organizmu.Jestem obecnie w trakcie kuracji tym lekiem i nic się nie dzieje złego. Ból ,który był bardzo uciążliwy mija. Jutro właśnie idę na 5 zastrzyk .Lekarz zaproponował 5 ..Po kuracji lekarz zaproponował mi branie Glukozaminy
Pozdrawiam chorych.Trzymajcie się

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Anetta (---.nycmny.east.verizon.net)
Data: 18 mar 2006 - 18:41:19

Witam Was...
Chcialam zapytac czy moze ktos z was byl moze u lekarza Chiropraktora???
Ja pracuje w tym gabinecie i pomagamy ludziom ktorzy maja problemy z kregoslupem, stawami, artretyzmem, zapalenia stawow i wiele innych problemow. Wpadlam na ta strone poniewaz jedna z naszych pacjetek wziele Diprophos, niby jej to pomoglo na zapalenie stawow, ale zastanawiamy sie czy tez problemy ktore nadeszly pozniej niesa to skutki uboczne. Niby mowia ze niepowinno sie brac wiecej jak 5 zastrzykow Diprophosu. Jednak to sa sterydy. Po takiej jednej dawce sterydu staw potrzebuje 1 rok na zregenerowanie sie! Uwazajcie co biezecie, leki pomagaj ale maja skutki uboczne, i moga poglebiac inne problemy. Sa inne sposoby.
Jesli ktos ma wiecej informacji na temat tego leku prosze wyslac na moj email lub podac tutaj, Bardzo dziekuje.

ps. Przepraszam za bledy, ale niestety niepisze super po Polsku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: kasia (---.gdynia.mm.pl)
Data: 23 mar 2006 - 12:00:09

Witam serdecznie!
Moi drodzy-jestem własnie po 4 zastrzykach(po dwa w oba kolana), od tygodnia puchnie mi buzia, mój lekarz prowadzacy twierdzi, że to raczej nie jest po tym leku. czy ktos z Was miał tez taki objaw?prosze o kontakt. Dziekuje i pozdrawiam z nad morza...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 kwi 2006 - 00:18:08

Witam wszystkich!.
Jestem żywym (jeszcze) dowodem, że Diprophos może powodować także dolegliwości sercowe. Pięć lat temu rozbolał mnie potężnie prawy bark. Dostałem wtedy, w odstępie dwóch tygodni, 2 zastrzyki Diprophosu prosto w staw. Pomogło natychmiast. Po kilku następnych dniach miałem zgłosić się na kontrolę, ale nie zdążyłem... W swoje 50-te urodziny wylądowałem w szpitalu z zawałem serca. Było to dla mnie całkowite zaskoczenie, jako że nigdy nie miałem żadnych dolegliwości sercowych (ciśnienie 105/70, tętno 50, a w znacznej części życiorysu czynne uprawianie sportu z czego 12 lat wyczynowo). Po zawale zostałem szybko "naprawiony" (mam stent) i przez ostatnie pięć lat żyło mi się właściwie zupełnie normalnie. Tej zimy, podobne bóle co poprzednio, zacząłem odczuwać w lewym barku. Po dwóch miesiącach nieudanych eksperymentów z innymi lekami dostałem ponownie zastrzyk z Diprophosu. Pierwszy był dokładnie tydzień temu. I zaczęło się... Silne i gwałtowne zaburzenia rytmu serca, napady duszności, niemal ciagłe "kołatanie" serca, bezsenność, zawroty głowy, opuchlizna twarzy, itd. Trwa to już tydzień i przechodzi bardzo, bardzo wolno. Właśnie przed chwilą wróciłem od lekarki-reumatologa która mnie prowadzi. W tej sytuacji odwołuje drugi zastrzyk Dioprophosu i prosi o skontaktowanie się z kardiologiem. Trochę się wystraszyła...


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Małgosia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 kwi 2006 - 08:14:47

Witam.
Ja również dostałam dwa zastrzyki Diprpphos . To był wielki błąd. Po trzech tygodniach wysypało mnie tak ze trudno teraz poradzić sobie z łuszczycą. Odradzam stosowanie tych zastrzyków.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Daniela (---.slowianin.pl)
Data: 06 kwi 2006 - 08:52:30

Witam. Po przeczyteniu wszystkich wypowiedzi, chcę dołożyć swoje doświadczenie ze sterydami podawanymi jako tzw. blokady. W roku 1994 lekarka stwierdziła zapalenie przyczepu mięśnia w stawie łokciowym, bolał bardzo każdy ruch ręką. No i zaczeły się blokady - przez kilka miesięcy nawet 2 razy w tygodniu / wizyty prywatne /. Wtedy nie miełam łuszczycy od prawie 20 lat. Po jakimś czasie zaczeło mnie sypać i to w takich miejscach gdzie nigdy jej nie miałam tzn. na odkrytych częściach ciała, nogi, ręce, okolice kręgosłupa no i głowa.Podobno to były tak małe dawki, Ze nie powinno zaszkodzić. Od tamtej pory mam zaliczone 2 pobyty w szpitalu i na okrągło smarowanie Cygnoliną 0,5%. Przez te wszystkie lata robiono mi blokady co jakiś czas serię np. 5 co 2 tygodnie. W pażdzierniku ortopeda zrobił mi operację tego łokcia, zrobił mi przeszczep przyczepu mięśnia i ręka na 4 tygodnie w gips. Boli nadal. Tydzień temu dostałam drugą blokadę z Hydrokortizonu dostawowego i na tym koniec. Więcej nie pozwolę na żadne blokady. Bo teraz widzę, że gdybym nie zaczeła brać blokad to być może łuszczyca uśpiona nie odezwała by się do dzisiaj. Nawet pytałam lekarza czy to nie jest przyczyną wysiewu, ale on twierdził, że to są małe dawki. Ale tych blokad było kilkadziesiąt przez te wszystkie lata i wystarczyło żeby ciągle sypało. Pozdrawiam wszystkich i aby do lata.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 kwi 2006 - 22:42:34

P.S. do mojej wiadomości z 06-04-06 godz 00:18
Ze strony: http://www.przychodnia.pl/el/leki/leki.php3?lek=713 wynika, że Diprophos może 1/100 przypadków wywoływać zaburzenia gospodarki elektrolitowej, a w 1/1000 zwiększać ryzyko tworzenia się zakrzepów. Proszę nie lekceważyć tych informacji!. W przypadku osoby równie wrażliwej jak ja, kuracja Diprophosem może się skończyć bardzo podobnie. Mój zawał serca spowodowany był zakrzepem który ugrzązł w naturalnym przewężeniu tętnicy wieńcowej prowadzącej do tzw. sciany dolnej (reszta tętnic była idelanie czysta). Obecne dolegliwości sercowe (kołatanie, zaburzenia rytmu, itd) to nic innego jak objaw wadliwego działania pompy sodowo-potasowej która samoczynnie "napędza" serce. Od wczoraj zacząłem ratować się dużymi dawkami: Kalipozu, Oximagu i B6. Jakby trochę lepiej, ale to już 9-ty dzień powolnego "sercowego zdychania" po zastrzyku który przecież miał mi tylko naprawić bolący staw.
Abyśmy zdrowi byli!...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Izabela (---.proxy.aol.com)
Data: 08 kwi 2006 - 11:26:31

Witam
11 lat temu wylądowałam na oddziale ortopedii , podawali mi 8 zastrzyków w kolano,pierwszy poprawa na miesiac, drugi na 3 tyg,nastepny na jeszcze mniej.Po kilku latach bólu, w danym kolanie diagnoza:zniszczenie torebki stawowej kolana poprzez owe Blokady.Teraz to tylko podziekowac dobrym lekarzom.Przeszłam operacje i jesat troche lepiej.Łuszczycy w tamtym czasie jeszcze nie miałam,więc trudno mi powiedzieć czy ten zastrzyk miał jakis wpływ.Pozdrawiam


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Ania (---.netia.com.pl)
Data: 10 kwi 2006 - 14:25:06

W styczniu przeszłam operację (torbiel w bocznej części kolana).Po zdjęciu gipsu okazało się, że mam zapalenie żył dostałam 7 zastrzyków w brzuch. Tydzień później okazało się, że w miejscu gdzie był wcześniej torbiel zgromadziła się woda. Wtedy chirurg który mnie prowadzi polecił bym zakupiła Diprophos, tydzień później po ściagnięciu wody zaaplikowano mi zastrzyk Diprophos od tamtej pory woda nie napływa i nie miałam żadnych skutków ubocznych. Jednakże powiedziano mi, iż zastrzyku Diprophos nie należy brać częściej niż max 3 razy w roku. Możliwe, że skutki uboczne u Państwa są przejawem przedawkowania leku, lub uczulenia na dany lek. Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Alicja (---.aster.pl)
Data: 23 kwi 2006 - 16:49:41

Bardzo prosze podaj adres gdzie znajduje sie wasz gabinet Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: michal (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 maj 2006 - 06:29:50

odpowiadam na Twoje pytanie sprzed równo roku.

Ja przedwczoraj dostalem po raz drugi w ciagu kilku tygodni dostawowo diprophos (4 kłucia w stopę plus 2 w nadgarstek). Po pierwszej "sesji", ok. 2 tygodnie temu, nie miałem żadnych objawów ubocznych (ale 2 razy mniej kłuć), a poprawa w obrębie leczonych stawów była spora.

Po przedwczorajszych zastrzykach też dostałem, jak Ty, czkawki. Więc to chyba nie przypadek - na część z nas Diprophos tak działa.

Mimo, że podawany jest on dostawowo, część dawki "rozpływa" sie po całym organizmie i powoduje takie i inne efekty uboczne, w tym korzystne - mnie np. po pierwszej "sesji" zastrzyków na prawie 2 doby minęly bóle innych stawów i gorączka. Teraz nie mam tych dolegliwości dzięki niewielkiej ilosci sterydów branych doustnie (Medrol), bo brane przez 2 miesiące niesterydowe środki przeciwzapalne okazaly sie nieskuteczne.

Życzę zdrowia !

też Michał

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Ola (---.netburg.pl)
Data: 14 maj 2006 - 00:56:32

Witam
Ja dostalam zastrzyk dzisiaj rano i nie tak jak prawie wszyscy z Was na problemy stawowe tylko na tragicznie zameczajaca mnie ostatnio astme i alergie. Szczerze mowiac juz czuje poprawe-wreszcie moge "normalniej" oddychc. Znajoma pielegniarka ktora podawala mi ten lek domiesniowo w posladek uprzedzila mnie ze nie powinno sie go podawac zbyt czesto (max. 5 dawek w roku) i tylko wtedy gdy sa niezbedne!!!
Mam nadzieje ze mnie zadne skutki uboczne nie dopadna bo przyznam ze Wasze wypowiedzi nastraszyly mnie nie na zarty...

Zycze zdrowia!!!

Ola

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: beata (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 14 maj 2006 - 17:47:17

zastrzyk diprophos,najgorsza rzecz jaka mnie spotkała w życiu,dostawałam go na łuszczyce 3 razy w odstępach ok 3 tygodni,powiem tak skutki miałam opłakane ,łuszczyca zeszła na miesiąc ale po miesiacu tak mnie wysypało z e zdwojoną siłą a do tego jeszcze strasznie przytyłam. nie polecam nikomu tego leku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Lilka (---.bg.am.poznan.pl)
Data: 16 maj 2006 - 15:01:52

Mam 25 lat, od wielu lat mam problemy z kregoslupem. Ucze sie medycyny, bede kiedys lekarzem (mam nadzieje smiling smiley ). Mieszkam w Kanadzie, chodzilam na wszystko: fizjoterapie, chiropraktora, rozne cwiczenia w szpitalach ortopedycznych w Polsce (przez jakis czas pomogly).

Chodzilam nawet to specjalisty fizjoterapeuty glowy i szyj bo mam problem ze stawem skroniowo-zuchwowym, ale to od lat. Tak jak Witek napisal 11-10-05 01:10, szczeka mi 'szczeka' smiling smiley, z tym ze jeszcze mi sie nigdy nie zablokowala (wtedy tylko operacja pomoze). Powiedzmy ze sie po prostu rozpadam.

Ostatnio bylam na rezonansie magnetycznym w sprawie kregoslupa ledzwiowego. Wszystko niby w porzadku, a jednak mialam promieniujacy bol w jednej nodze. Ortopeda podal tetrazepam (Myolastan) i Voltaren i ten bol w nodze przestal... za to kregoslup dalej boli. Nie moge stac dluzej niz jakies 15 minut - a przeciez 2 godziny na zajeciach na uniwersytecie to norma u mnie! Co to bedzie jak zaczna sie rotacje kliniczne?! Dyzury?

Dostalam dzisiaj zastrzyk Diprophos w czesc piersiowa i ledzwiowa. To znaczy, ortopeda podzielil jeden zastrzyk na dwa miejsca. Jak na razie to ten ledzwiowy tak jakby palil - ale juz o wiele mniej niz zaraz po zastrzyku. Powiedziano mi ze to jest normalne. Mam sobie zrobic 'Dzien Dziecka' na dzisiaj, i odpoczywac przez prawie tydzien. Na razie nie ma w planie nastepnych zastrzykow.

Zobaczymy, moze mi to pomoze? Ortopeda twierdzi ze czesto ludzie maja spokoj przez rok.

Wiem ze wyglada to na tej stronie jakby byly same zle skutki uboczne, nikomu lek nie pomogl - ale przeciez to raczej te osoby ktore doznaly skutkow ubocznych czesciej szukaje informacii na internecie i pisza o swoich doznaniach.

Sorry za taka nie do konca polszczyzne - nie urodzilam sie w Polsce, nigdy nie chodzilam do polskiej szkoly, a poza tym nie mam prawidlowej czcionki. smiling smiley

Zycze zdrowia,
Lilka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: ala (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 maj 2006 - 21:46:34

od trzech tygodni bola mnie nadgarstki. Olfen w zasrtzyskach nie pomagal i dzis lekarz zapisal mi jeden zastrzyk z diprofosu. Teraz po paru godzinach zauwazam zaczerwienienie wokol paznokci i "goraco" w przwym nadgarstku. czy takie objawy po zastrzyku domięśniowym to norma? Moze ktos mial podobne problemy???

pozdrawiam

ala

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 14



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.