Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 14
Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Marek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 kwi 2005 - 18:17:42

Czy ktoś z Was stosował ten zastrzyk?
Czy pomógł i czy są jakieś skutki uboczne? Jak często należy go brać?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: beleczka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 kwi 2005 - 19:13:23

poszukaj info na www.przychodnia.pl......................, pewnie to jakiś

hormonalny lek, może na stawy????????

smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 26 kwi 2005 - 19:30:47

Sa dwa leki o tej samej nazwie
Jeden jest na stawy,a drugi na alergie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 26 kwi 2005 - 19:44:36

O tym drugim i to chyba chodzi o niego mozesz przeczytac na:
http://www.przychodnia.pl/el/leki/leki.php3?lek=713

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 26 kwi 2005 - 21:41:51

Diprophos jest czystym sterydem stosowanym w schorzeniach stawow.Lek jest czesto rozcienczany z Novanestem(lek stos.do lokalnej anestezjologi)i wstrzykiwany bardzo cienka igla do chorego stawu. Terapia jest bezbolesna i bardzo skoteczna dla pacjentow z bolami stawow. Nie powinna sie jednak skladac z wiecej jak z 4 do 5 zastrzykow. Jest to terapia krotka , wiec nie ma sie co obawiac sk.ubocznych.Czasami pacjenci reaguja na ten lek alergicznie ale naprawde bardzo bardzo rzadko .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: beleczka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 kwi 2005 - 02:10:58

zastrzyki ze sterydów mogą powodować wyjatkowo nasilone zmiany skórne. u mnie tak było po jakimś sterydzie zwanym przez lekarkę "blokadą" na alergię wziewną.

cały rok zbieram tego żniwo................................................i nie mogę się pozbierać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 27 kwi 2005 - 15:35:02

Wydaje mi sie ,ze stosowano u ciebie cos w rodzaju szczepioinki.Jak sama nazwa´mowi (blokada)jest to prowdopodobnie lek z grupy antyhistaminika lub aleregen . Jeszcze sie nigdy nie spotkalam z tym , zeby na alergie stosowano Diprophos,jak wyzej napisalam jest to terapia na zmiany wyst.w stawach .
Rzeczywiscie zadaniem lekarza jest dokladnie zbadac i sprawdzic co komu mozna podac!
Pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: beleczka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 kwi 2005 - 17:36:33

lekarka (laryngolog-alergolog, która kiedyś leczyła mnie na alergię, ale do której tym razem poszłam z bólem ucha i która uparła się że nadal chce leczyć moją alergię, mimo że leczyłam ją u kogoś innego) sama mówiła, że to steroidowy zastrzyk, nie chciała zdradzić co to za lek dokładnie; ponadto kazała brać doustnie sterydy (metypred), mówiąc, że to taka mała dawka dla dzidzusia !!!!!! na szczęście cały ten proceder zatrzymał mój dermatolog (przy okazji też alergolog).

Jesteś może lekarzem, Moniko?

pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: adam (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 maj 2005 - 17:42:53

bralem diprophos na bule stawow po 3 dniach wszystko zniklo ,myslalem ze to jakies cudowne lekarstwo kture dziala na stawy i cudownie pomaga na luszczyce.Ale radosc byla krutka po 3 4 tygodniach luszczyca powrucila z potrojna sila teraz biore ten zastrzyk raz w roku przed wyjazdem na wczasy przynajmiej na wczasach moge chodzic w krutkich spodniach i opalac sie.Nikt nic nie widzi a pomiesiacu wszystko wraca do normy tylko wssypuje sie wiecej .nar

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Edyta (---.crowley.pl)
Data: 11 maj 2005 - 13:33:47

Dostałam taki - na ostrogę piętową. Na razie jeden bez większych efektów.

Na ulotce leku mam napisane:
"jest mieszaniną ...(...)... co zapewnia silne przeciwzapalne, przeciwreumatyczne i przeciwalergiczne działanie w leczeniu schorzeń reagujących na terapię kortykosteroidową"
Wśród wskazań (przepraszam, nie chce mi się przepisywać wszystkiego) są:
- choroby układu kostno-mięśniowego i tkanek miękkich (w tym korzonki, lumbago, wyrośle kostne, zapalenia rozcięgna i inne)
- choroby alergiczne (w tym astma)
- choroby skóry (w tym pokrzywka, liszaj, zapalenia skóry)
- kolagenozy
- inne (min. nowotwory, zalapenie nerek, sztywny paluch, zespół nerczycowy itd.)

Leczenie, maksymalne dawki i maksymalny czas - w zależności od schorzenia. W moim przypadku max. 5 zastrzyków.

Lekarz po pierwszym zastrzyku kazał się zgłosić na wizytę kontrolną za trzy tygodnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Michał (---.slupsk.sdi.tpnet.pl)
Data: 12 maj 2005 - 19:43:51

Dostałem ten zastrzyk, 2 dni temu (bóle stawu skokowego). Dzień po tym dostałem czkawki, która trwa cały cza. Czy mozliwe jest żeby pojawił sie taki skutek uboczny po tym zastrzyku?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Harry (---.68.92.24.mielec92.tnp.pl)
Data: 12 maj 2005 - 20:57:04

Rok temu też dostałem 4 zastrzyki (każdy co dwa tygodnie) w piety.
Na pięty może mi nie pomogło ale (do dzis mam z nimi kłopoty) ale pomogły na zmiany łuszczycowe. Niestety tylko chwilowo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: tomek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 sie 2005 - 12:53:38

ma gość rację po 3-4tyg wraca ale większa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Witek (---.dsl-ie.utvinternet.net)
Data: 11 pa� 2005 - 01:10:56

Mam 34 lata. 7 lat temu na treningu judo mia?em kontuzj? kolana i 2 tygodnie w gipsie. Po zdj?ciu gipsu kolano spuch?o, a gdy ju? prawie nie mog?em chodzi? (po nast?pnych 3 tygodniach) poszed?em do lekarza, kt?ry da? mi w to kolano 2 zastrzyki (odst?p chyba 2-3 dniowy) w/w Diprophos-u. My?la?em wtedy - cudowny lek, wszystko znikn??o, jak r?k? odj??. Mia?em wtedy te? ?ci?gany jaki? tam p?yn stawowy (sorry, nie za bardzo si? znam smiling smiley - generalnie doskonale pomog?o.

Najwa?niejsze co chc? napisa? to EFEKTY UBOCZNE.
Prawie zaraz po otrzymaniu pierwszego zastrzyku (12-18 godzin) totalnie zablokowa?a mi si? szcz?ka - nie mog?em otworzy? ust wi?cej ni? 2 cm. Pomy?la?em - trudno, z czasem minie, byle kolano by?o ca?e. Faktycznie powoli mija?o, po paru dniach paszcz? mog?em otworzy?, ale co? mi tam strasznie g?o?no i bole?nie przeskakiwa?o. Po paru miesi?cach gdy nie min??o mi to do ko?ca poszed?em do lekarza (laryngologa o ile pami?tam) kt?ry mnie wy?mia? i powiedzia? ?e mam si? przyzwyczai?. No c??, nie by?o innej rady i teraz, po 7-miu latach jestem ju? prawie przyzwyczajony - ju? o wiele s?abiej, ale szcz?ka dalej mi 'szcz?ka' smiling smiley Moja dziewczyna te? musia?a si? przyzwyczai? smiling smiley)

Druga sprawa - niestety powa?niejsza jest taka, ?e jak podejrzewam Diprophos rozpieprzy? mi wszystkie wi?ksze stawy - rami?, biodro. K?opoty rozpocz??y si? nie od razu - jakie? 2 lata po zastrzyku - i niestaty powoli staj? si? coraz wi?ksze. Po wi?kszym (jak na przyk?ad przebiegni?cie 200 metr?w smiling smiley wysi?ku regularnie miewam zapalenie stawu biodrowego, kt?re dora?nie kuruj? Diclophenac-em. Co jaki? czas mam k?opoty z ramieniem, ograniczon? ruchomo?? i bolesno??, kt?re mijaj? po kolejnych tabletkach Diclophenac-u. Tak wi?c ju? sobie nie pobiegam, koniec je?d?enia na nartach, ta?czenia czy turystyki ci??szej ni? taka dla 60-letnich dziadk?w smiling smiley (czyli w Tatrach to np. ?cie?ka pod Reglami, sk?d in?d bardzo przyjemna)

Nie wiem, czy mia?em na to alergi?, czy Diprophos to po prostu straszne g...
Jestem bardzo tego ciekawy. Prosz?, napiszcie, czy ktokowiek mia? podobne z nim atrakcje i co mog? zrobic w aktualnej sytuacji (nast?ne zastrzyki nie wchodz? w gr? - nie zaufam ju? nigdy wi?cej, zw?aszcza ?e jestem chemikiem i wiem co to za ?wi?stwa). Czy da si? to jako? odwr?ci?? Czy jest mo?liwe aby ten zwi?zek jako? skumulowa? si? przez tak d?ugi czas w organi?mie (nie s?dz?). Jaki m?g? by? mechanizm takiej reakcji?

Nigdy wcze?niej (czyli do wieku 26 lat) nie mia?em ?ADNYCH problem?w ze zdrowiem, stawami czy szcz?k? smiling smiley

Aktualnie staram si? przestrzega? zalece? dla os?b choruj?cych na reumatyzm ale tak, czy inaczej nie do ko?ca zadowala mnie ta sytuacja (sprawdzi?em odczyn Wallera Rosego - ujemny, badania krwi r?wnie? w dobrej normie)

Je?eli czyta to jaki? lekarz, kt?rego nie ?mieszy fakt, ?e rozbola?a mnie szcz?ka po zastrzyku w kolano smiling smiley prosz? o kontakt.

Podsumowuj?c - moje do?wiadczenia z Diprophos'em s? NEGATYWNE.

Pozdrawiam wszystkich
Witek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 lis 2005 - 14:43:34

witam wszystkich ostatnio czesto boli mnie staw kolanowy lekarz stwierzdził ze mam zapalenie wiazadła cp powoduje mi uciekanie kalona do srodka wchodzac po schodach zalecił mi własnie zastrzyki DIPROPHOS raz w tygodniu przez 3 tygodnie powiedzcie mi jakie mieliscie po tym objawy moze sie zastanowie zanim pójde na ten cholerny zastrzyk przy okazji dostałam równiez drugi zestaw zastrzykow LIGNOCAINUMHYDROCHLORICUM KTOS WIE NA CO TO JEST POZDRAWIAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: kwark (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 lis 2005 - 15:18:24

Mało prawdopodobne, aby Ci zaszkodziły 3 iniekcje diprophosu. Na pewno zahamują obrzęk tkanek w stawie, zmniejszając wysięk i stan zapalny - ułatwią w ten sposób leczenie. Nie należy po prostu stosować tego przewlekle - 3 dawki i koniec.

Lignocainum hydrochloricum to lek znieczulający - standardowo stosowany w anestezjologii do znieczulania miejsc nakłuć. Zakładanie grubych wkłuć do dużych żył, zakładanie drenaży np. opłucnej musi być poprzedzona znieczuleniem skóry, aby pacjent nie uciekł ze stołu zabiegowego.
Więc główne zastosowanie to znieczulenie miejscowe i działanie przeciwbólowe.

Drugim zastosowaniem jest kardiologia - tu stosuje się w umiarawianiu komorowych zaburzeń rytmu serca. Jest więc lekiem antyarytmicznym, ale czasami sam wykazuje działanie arytmogenne. Dlatego istotne jest odpowiednie dawkowanie.

Lek tylko i wyłącznie do dyspozycji i ścisłej kontroli przez lekarza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Grzesiek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 01 gru 2005 - 23:13:40

glikokortykosterydy o przedłużonym działaniu jak diprophos miały już swoją erę w leczeniu np. astmy, chorób reumatologicznych. szybko i na czas wchłaniania leku tj. o. 3 tyg opanowywały objawy, ale za swoją cenę. Pacjenci po ok.10 latach takiej terapii - mają już standardowo pochylone kręgosłupy od zaawansowanych złamań osteoporotycznych, wymienione obie soczewki z powodu zaćmy, ścieńczałą skorę ze skłonnością do wybroczyn, chrakterystyczny typ otyłości (duży brzuch, kark a cienkie kończyny - zaniki mięśniowe), nadciśnienie, cukrzycę itd.
co inego lek podawany do stawu, choć też się wchłania w jakimś stopniu do krwiobiegu lub tak jak pisze Adam raz w roku przed wakacjami na przytłumienie choroby. Niestety w chorobach skórnych nie nastąpił taki przełom jak w leczeniu astmy - obecnie steryd podany w wziewie w celu kontroli tej choroby po wchłonięciu się do krwi z płuc jest szybko rozkładany i działa tylko w płucach. Sterydy w maściach jak Elocom, Cutivate, Laticort itp.. przy dużych powierzchnich oddziałują istotnie na wszystkie tkanki organizmu no i samą skórę i nie można ich bezkrytycznie stosować,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 gru 2005 - 22:15:26

cześć przez ostatnie 3 miesiące otrzymałam kilkanaście zastrzyków z Diprophosu na guzy piętowe . Pięty narazie nie bolą a łuszczyca zniknęła może to zbieg okoliczności .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: aska (217.97.128.---)
Data: 12 gru 2005 - 12:39:52

czy jest mozliwe aby diprophos wywolal zaburzenia miesiaczki?? (dodam ze otrzymalam go 5 dni przed planowana miesiaczka, a miesiaczka przyszla terminowo tyle tylko ze byla ona bardziej skapa 4 dni plamienia i 2 dni krwawienia)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Agniecha (---.chello.pl)
Data: 20 gru 2005 - 20:39:49

Miałam zastrzyki z tego leku w staw skokowy, gdyż podejrzewano u mnie stan zapalny tkanek. Niestety lek nie pomógł i wywołał dotkliwe skutki uboczne. Ale to że nie pomógł to może dlatego, że okazało się, iż leczono mnie na złe schorzenie.
Ale jeśli mogę cos zasugerować to ostrożnie z takimi lekami- bardzo silne i mnóstwo efektów ubocznych..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 14



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.