Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...4567891011121314-->
Bieżąca strona: 9 z 14
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: gość natalkowy (---.lanet.net.pl)
Data: 05 lut 2010 - 18:43:24

Dziękuję bardzo za poradęsmiling smiley Pozdrawiamsmiling smiley i życzę pełni zdrowia!smiling smiley:*

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: mirka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 lut 2010 - 19:59:17

Witam, czy zastrzyki Diprophos to droga kuracja? Sa refundowane?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Ja..44 (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 08 lut 2010 - 20:36:41

Mirka nie pamiętam jak w maju kupowałam na recepte ale teraz tydzień temu zmieniłam innego ortopedę z NFZ który miał GO U SIEBIE W gabinecie i nie musiałam ani grosza za niego płacic...to zalezy od lekarzy..Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Beti (88.156.64.---)
Data: 08 lut 2010 - 23:11:43

W ubiegłym roku zapłaciłam za ten lek 3.20 zł za 5 zastrzykow. Oczywiście miałam receptę, ale chyba nigdzie nie dostaniesz tego leku na receptę. W opakowaniu jest 5 zastrzykow.Pozdrawiam serdecznie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Sylwia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 lut 2010 - 21:22:25

Witam Wszystkich.
Bardzo drętwiała mi prawa ręka nie mogłam spać, a później nie mogłam nawet nic nią podnieść (ból w łokciu). Właśnie jestem po pierwszym zastrzyku"DIPROPHOS". Zastrzyk dostałam w łokieć- dokładnie w bolące miejsce- zastrzyk nie bolał!. Minęło już 9 godzin, a łokieć trochę mnie boli! Spytałam lekarza czy to już koniec leczenia? Powiedział, że jesteśmy w połowie. Czyli pewnie jeszcze 1 dawka. Następną wizytę mam pod koniec miesiąca. Nie dostałam recepty na wykupienie kolejnej dawki, więc może nie będzie konieczna lub odstęp będzie dłuższy niż 3 tygodnie.
Jak na razie nie mam żadnych skutków ubocznych i mam nadzieję, że tak zostanie!
Bo jak czekałam w poczekalni pacjenci mnie wystraszyli, "że jak się zacznie z "blokadami" to może być większy problem", a do tego te wszystkie choroby związane z tym lekiem!. Do lekarza pójdę, a co będzie później; okaże się!
Pozdrawiam i życzę zdrowia winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Ja..44 (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 10 lut 2010 - 08:02:03

sYLWIA..ja miałam w maju ubr. i 29 stycznia kolejny raz w łokieć. 1raz mialam spokoj do jesieni ale teraz pomimo zastrzyku w te samo miejsce nie puszczqa mnie ból nie wiem czy juz zaatakowane są stawy w znacznym stopniu czy lek juz nie działa na ból..Nie ma na to reguł a więc sama sie przekonasz ja teraz mam przeswietlenie tzn scyntygrafie kości wiec będe wiecej wiedziała po 15 lutym..Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Piotr (188.33.191.---)
Data: 11 lut 2010 - 22:34:58

To całkiem skuteczny lek, więc musi mieć jakieś działania niepożądane. Coś za coś.
2 tyg.temu miałem zespół bolesnego barku. Nie mogłem się nawet ubrać, ruszyć ręką. Po jednej dawce Diprophosu do stawu barkowego ból i ograniczenie ruchomości na drugi dzień CAŁKOWICIE ZNIKNĄŁ. Boję się ,że może wrócić, ale wiem co zastosuje.
Oczywiście wiele chorób wyklucza lub ogranicza zastosowanie Diprophosu ( innych sterydów też) np. nadciśnienie , cukrzyca, jaskra, choroba wrzodowa żoł-dwun.,choroby serca, zakrzepica w wywiadzie itp itd.
Mimo wszystko cieszę się ,że jest DIPROPHOS.
Zdrowia życzę Piotr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: necia11 (---.centertel.pl)
Data: 13 lut 2010 - 17:52:57

Witam.Chciałabym też spróbowac tych zastrzyków ale się teraz bojępo przeczytaniu waszych opini.Mam łuszczycę od 18 lat i w sumie to mi nic nie pomaga.Trochęmam spokoju i od nowa to samo.Może ktoś ma lepszy na nią niż te zastrzyki.Bardzo proszę o jakąś poradę....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Beti (88.156.64.---)
Data: 13 lut 2010 - 20:04:30

Necia 1 jest mnóstwo innych sposobów. Zapraszam Cię na stronę osób chorych na łuszczycę i łzs


www.biedronkowo.info

znajdziesz tam mnóstwo innych metod, jest też forum gdzie można się wymieniać doświadczeniami.
Pozdrawiam cieplutko i zapraszam serdecznie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: necia11 (---.centertel.pl)
Data: 15 lut 2010 - 21:07:52

Beti dzięki za tą stronę,ale te leki nie są niestety na moją kieszeń.
Szukam zdecydowanie coś tańszego no i oczywiście skutecznego.Bardzo proszę o jakąś dobrą poradę na łuszczycę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Beti (88.156.64.---)
Data: 15 lut 2010 - 21:39:36

Witaj Necia 11, napisz proszę do mnie na maila. Napisz dokładnie o swojej łuszczycy, a znajdziemy jakiś sposób, niekoniecznie drogi.Poza tym mamy tam również składy maści robionych, a one kosztują w granicach 5-10 zł za 100g. Ale poszukamy czegoś co będzie Ci odpowiadało. Tyle, że chciałbym wiedzieć coś o Twojej łuszczycy
Pozdrawiam cieplutko smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: necia11 (---.centertel.pl)
Data: 17 lut 2010 - 20:59:19

Witaj Beti.A wiec moja łuszczyca jest rozegła(duże plamy).Nie jest krostkowa i obejmuje prawie 40% ciała.Ręce i stopy mam czyste.No i oczywiście na glowie też jest.Także gdybyś coś dla mnie znalazła to wielkie dzięki,bo to cholerstwo strasznie mi uprzykrza życie!!!No i oczywiście żeby cena nie zwaliła mnie z nóg!!!
Pozdrawiam...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Beti (188.33.41.---)
Data: 17 lut 2010 - 22:17:38

Poszukamy sposobu, nie martw się. Zaczniemy od najtańszych maści. Wiem już jaka jest Twoja łuszczyca- moja to ponad 90 % zajetego ciała, włosy, paznokcie i stawy.
Poproszę Cię jeszcze zebyś mi napisała czy masz łuskę, czy już nie. Może łatwiej będzie Ci pisać na
[email protected] lub na gg: 10053236.
Pozdrawiam cieplutko, głowa do góry, będzie dobrze smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Lena (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 lut 2010 - 09:01:06

Cześć Wszystkim!
Podzielę sie informacjami co do Diprophos....
Mam "zatrzaskujący sie V palec"... Starszy lekarz ortopeda zalecił mi ten właśnie lek do wstrzyknięcia w staw pod palcem.... Ból horror, ale do wytrzymania ..., później troche goraczka i ból dłoni, ale po dwóch dnia zapomniałam o bólu, choc z lekka palec dalej przeskakuje. Nie należy nadużywać tego leku, toteż w czasie kontroli po dwóch tygodniach - lekarz powiedział - rezygnujemy na razie z zatrzyku, przechodzimy na 10 zabiegów laseru- dziś zaczynam...- zobaczymy....
Poprawa już do dzis jest duża ....
Nie polecam na dłuższa mete sterydów. Kiedyś po silnej pokrzywce - dostałam 5 zastrzyków sterydwych... próby wątrobowe powyżej nirmy, cholesterol poleciał w górę, przytyłam ok. 10 kg i zaczęły sie bóle stawów łącznie z artroskopią kolana i chondromalacją stawu kolanowego, czyszczenie i w ogóle "postarzałam" sie psychicznie i fizycznie o kilka lat.
Po rehabilitacji napiszę , co z palcem...
Trzymajcie się.....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: ania (---.as.kn.pl)
Data: 18 mar 2010 - 21:57:51

jestem 1981 rocznik, 29 lat stara, silne bóle stawów (coś jak rzs ale u mnie zapalenie reaktywne)
pierwszy raz podano mi diprophos w 2004 roku dostawowo (bark), następnie w drugi bark po paru miesiącach, było to powtarzane wielokrotnie (10-15 razy w oba barki - czyli max. 30 zastrzyków po 1 amp. na zastrzyk, czasem 1/2 amp., zmieszane z ligno, ale nie zawsze)
potem przerwa kilka lat z diprophosem
od roku stosuję zastrzyki diprophos 1 amp. domięśniowo co 6 tygodni

efekty spektakularne, ból (uniemożliwiający ruszanie kończynami) mija po paru godzinach
miesiąc jestem jak młody bóg - potem 2 tyg. lekkich bóli i po równo 6 tyg. ból wraca i na powrót odbiera mi możliwość funkcjonowania

PYTANIE
czym grozi mi, w praktyce, przewlekłe stosowanie diprophosu? na co zwracać uwagę? co badać itd.?
/z góry dzięki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: amanda (---.19.165.16.osk.enformatic.pl)
Data: 24 mar 2010 - 21:58:40

Moje schorzenie to łokieć tenisisty, leczona na rożne sposoby przez rok, teraz dostalam drugi zastrzyk diprophos, [w odstępie tygodniowym!] i czuję tylko ból ręki, taka drętwa i boląca, co mi się stało?, co jest? Czy ktoś mi powie? Proszę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: amanda (---.19.165.16.osk.enformatic.pl)
Data: 24 mar 2010 - 22:01:21

Moje schorzenie to łokieć tenisisty, leczona na rożne sposoby przez rok, teraz dostalam drugi zastrzyk diprophos, [w odstępie tygodniowym!] i czuję tylko ból ręki, taka drętwa i boląca, co mi się stało?, co jest? Czy ktoś mi powie? Proszę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Józek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 26 mar 2010 - 08:22:02

Moja żona podczas wizyty u ortopedy miała wstrzyknięty w bark zastrzyk Diprophos. Na trzeci dzień na twarzy i w okolicy szyi pojawiła się pokrzywka. Czy to normalne zjawisko ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: lena (---.cn.net.pl)
Data: 31 mar 2010 - 10:25:45

słuchajcie, nie stosujcie tego zastrzyku na łuszczyce.Ja mam dyskopatie i neurolog tez chciał mi przepisac te zastrzyki ale gdy powiedziałam mu o łuszczycy to stwierdził ze nie bedziemy ryzykowac bo to bardzo silny steryd i byc moze miałabym moze z pół roku spokoju ale pózniej to juz nic by nie pomogło, łuszczyca by dała o sobie znac z potrójną siła.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Maciek (---.anonymouse.org)
Data: 15 kwi 2010 - 12:30:24

Witam serdecznie, czy ktoś z Was spotkał się z przypadkiem przepisania zastrzyków z Diprophosu w związku z bólami stopy (wynikającymi z płaskostopia i podobno zapalenia stawów). Moje bóle nie są zbyt duże, generalnie rano mnie nic nie boli, a bóle zaczynają się pod wieczór, im więcej chodzę tym gorzej. Na płaskostopie leczę się od niedawna. Dopiero zaczynam rehabilitację. Po przeczytaniu wpisów na tym forum mam wątpliwości czy te zastrzyki są dla mnie konieczne.
I najważniejsze pytanie. Na jak długo Diprophos może pomóc, bo z tego co rozumiem to bóle wcześniej czy później i tak powrócą?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...4567891011121314-->
Bieżąca strona: 9 z 14



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.