Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1516171819202122232425...->|-->
Bieżąca strona: 20 z 26
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: karol (---.augustow.mm.pl)
Data: 22 wrz 2010 - 07:30:13

napisz nazwe tych preparatow

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca Podeszwowa
Wysłane przez: Klaudia (---.146.240.0.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 16 lis 2010 - 22:00:51

3 lata temu pod stopą pojawiła mi sie mała plamka, wielkości 50 groszy,zaczęła mnie swędzić, zdrapałam naskórek rana zaczęła mnie szczypać.Pamiętam że było wtedy lato drapałam coraz częściej to bliznę zrobiłam coś czego teraz żałuje W ciągu tych paru lat plama rozrosła się prawie na całą stopę a na dodatek przeszła na drugą.Zaczełam chodzić do różnych lekarzy którzy nie wiedzieli co to jest przypisywali mi różnego rodzaju maści ale ani razu mi nie pomogły.Ale pewnego dnia mama postanowiła mnie zapisać do bardzo dobrej pani dermatolog która stwierdziła że jest to łuszczyca podeszwowa, zapisała mi maść NOVATE która na początku sprawiała że moJa stopa wyglądała jak zdrowa z lekką blizną.Niestety trwało to jednak krótko Maść ta przestała mi już służyć i pogarszać sytuacje, ale pani derAmtolog stwierdziła że daalej stosować NOVATE.
Teraz moje stopy wyglądają strasznie :
Nie mogę chdzić ,Krwawią mi rany, Na około rany pojawia się zaczerwienienie i obrzęk, mam wrażenie że stopa zaczyna puchnąć.
Dwa dni temu na łydce pojawiły sie plamki ale innego koloru niż ta pierwsza z przed trzech lat.
Postanowiliśmy z mamą zmienić Dermatologa i czekamy na Ustalenie terminu wizyty
;[

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca Podeszwowa
Wysłane przez: Klaudia (---.146.240.0.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 16 lis 2010 - 22:12:38

` Cloboderm
undofen
Clobaza
Różnego rodzaju maści Robione w aptekach
Pilarix
Talki i pudry
Kwas borowy
Tanno-Hermal Lotio
I jeszcze inne których nie pamiętam i zajmują całą moją apteczkę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: NewYorker (---.nyc.res.rr.com)
Data: 16 lis 2010 - 22:15:57

Do Dany i wszystkich czytajacych jej watek.

Biopsia u Dany wykluczyla luszczyce. Dana nie miala luszczycy!!!

Masci ktore zostaly jej przepisane w jej przypadku nie byly mascmi na lusczyce. (Choc moga tez miec takie zastosowanie)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: nowa (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 17 lis 2010 - 06:28:59

Do Klaludi.A probowalas moczyc nogi np.w szalwi,mace ziemniaczanej lub szarym mydle to pomaga a i masci lepiej sie wchlaniaja po takim moczeniu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: pawel padla (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 lis 2010 - 18:01:36

HEJ.Mila pani luszczyca kogo pokocha trudniej jest sie pozbyc niz normalnej milosci.
mila dziolszka lecz watrobe .nie uzywaj uzywek asama sobie pomozesz. Jedz zmielony
"OSTROPEST "dwa razy dziennie ranoprzy sniadaniu iprzy kolacji po lyzeczce od herbaty itak trzymac dlugo choc pol roku idalej.ZOBACZYSZ BEDZIE DOBRZE .daj znac po 4-ch miesiacach. badz cierpliwa.Pozdrawiam Pawel

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: NewYorker (---.nyc.res.rr.com)
Data: 18 lis 2010 - 06:55:31

nowa,

aby masci sie lepiej wchlanialy nalezy moczyc nogi/rece w cieplej/goracej wodzie az skora sie bardzo pomarszczy. Zwieksza to wielokrotnie wchlanialnosc masci.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: motylek (---.direct-adsl.nl)
Data: 18 lis 2010 - 19:27:49

Witam.Do NewYorker.A czy Dana nie moze sama napisac i o ktora Dane chodzi?Pozdrowienia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: NewYorker (---.nyc.res.rr.com)
Data: 19 lis 2010 - 21:18:08

Post Dany 25 Pazdziernik 2005

***/ Badania potwierdzily, ze nie byla to luszczyca, choc objawy byly bardzo podobne. Okazalo sie, ze
jest to zapalenie skory, ktore od poczatku bylo zle leczone, czyli poltora
roku. /***

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: motylek (---.direct-adsl.nl)
Data: 19 lis 2010 - 23:13:59

Do NewYorker.Dzieki.Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: mrówka (---.40.182.209.sub.mbb.three.co.uk)
Data: 08 sty 2011 - 01:23:04

ludzie pomocy ja tez mam problem z (czymś )na dłoniach pisze z czyms bo lekarze sami dobrze nie wiedzą co to jest ale jak czytam wasze posty to objawy sa takie jakby to była łuszczyca borykam sie z tym juz 4 lata i niestety nie znalazłam jeszcze na to sposobu choc z szawki juz wysypują sie masci różnego rodzaju zna moze ktoś jakis domowy sposób na złagodzenie objawów bo szczerze mówiac mam już dość tych śmierdzacych specyfików ale nie zamierzam sie poddać boje sie tylko ze to moze przejść na moje dzieci wie ktoś czy to mozliwe moje pociechy maja dopiero 2,5 i 1,5 roku odp prosze z góry dziekuje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: EWCIAŚ (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 sty 2011 - 13:11:32

HEJKA WSZYSTKIM!!!!
ja tez choruje na łuszczycę (ponad rok) krostkowatą dłoni i stóp oraz wysiew mam na ciele:-( byłam w szpitalu ale niestety nic nie pomogło uzywalam rożnych maści sterydów w tabletkach również bez rezulatu!!!ale od niedawna stosuje MEDIDERM -balsam i czasami smaruje maścią NOVATE!!! duza poprawa naprawde poilecam!!!!!!!!! moge chodzic na dłoniach pozostały mi tylko plamki.mediderm mozna stosować kilkanaście razy dziennie!!!! super nawilża i pozostawia warstwe ochronna!!! jeśli macie pytania piszcie na meila [email protected] odpisze na kazdego meila!! pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: EWCIAŚ (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 sty 2011 - 13:12:50

HEJKA WSZYSTKIM!!!!
ja tez choruje na łuszczycę (ponad rok) krostkowatą dłoni i stóp oraz wysiew mam na ciele:-( byłam w szpitalu ale niestety nic nie pomogło uzywalam rożnych maści sterydów w tabletkach również bez rezulatu!!!ale od niedawna stosuje MEDIDERM -balsam i czasami smaruje maścią NOVATE!!! duza poprawa naprawde poilecam!!!!!!!!! moge chodzic na dłoniach pozostały mi tylko plamki.mediderm mozna stosować kilkanaście razy dziennie!!!! super nawilża i pozostawia warstwe ochronna!!! jeśli macie pytania piszcie na meila [email protected] odpisze na kazdego meila!! pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: dracus (---.cable-modem.tkk.net.pl)
Data: 18 sty 2011 - 11:02:57

Mi sudokrem pomógł na twarz! jest to krem dla dzieci więc naprawdę bezpieczny,po pierwszym dniu plamy z bardzo czerwonych zrobiły się delikatnie różowe, po drugim dniu jedna zniknęła całkowicie, a druga prawie!!!! szok smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Sofka (---.aster.pl)
Data: 16 lut 2011 - 23:59:14

Witam smiling smiley

Mi plamki pojawiły się tego lata na prawej dłoni i przy małym paznokciu lewej dłoni. Długo próbowałam walczyć z tym sama, ale nic nie pomagało. Dopiero po badaniu wykluczającym grzybice lekarze stwierdzili, że łuszczyca krostkową. Maści od dermatologa - Diprosalic i Daivonex, pomagały na max 2 dni po czym swędzenie i krostki pojawiały się ze zdwojoną siłą.
Pomogło mi natomiast:
1. moczenie ręki w roztworze wody z solą kamienną (najważniejsze działanie zmiękczające strupa, którego miałam)
2. naświetanie ręki lampą kwarcową (raz dziennie, zaczęłam od 1 min. teraz po 2)
3. rano i wieczorem smarowanie dłoni (kremem la rosche-posay Cicaplast - drogi !!!! ale moim zdaniem warto)
4. w ciągu dnia natłuszczam rękę neutrogeną reparation intense
Dopiero taka terapia mi pomaga, po tygodniu stosowania jest ogromna poprawa. Nie pojawiają sie krostki, ręka nie swędzi, skóra nie pęka (nie boli), zmiana nie powiększa się, wewnątrz dłoni nie mam jednego wielkiego strupa. Jestem zachwycona i mam nadzieję, że będzie tylko lepiej smiling smiley
Powodzenia w leczeniu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: BOZENA (---.cable.mindspring.com)
Data: 17 lut 2011 - 00:52:29

Proba wiadomosci

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Bozena (---.cable.mindspring.com)
Data: 17 lut 2011 - 00:53:37

Cos nie moge pisac na forum

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: bonia (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 23 lut 2011 - 18:32:09

Dzisiaj trafiłam na to forum, i myślę że mi ktoś powie co to jest .Leczę się już 15 lat i jest coraz gorzej .jak pomyślę o kasie chorych i tym leczeniu to teraz wiem, smiling smiley robiłam testy ,badania na wirusy i grzyby ,a ile maści a po nie leczenie na uczulenie. Zaczęło się ad małej plamki na wgłębieniu między pięta a poduszka. Po centymetrze tak latami idzie .jednolita zaczerwieniona plama powleczona milimetrowa przezroczysta powłoką. Ostatnia diagnoza jest krostkowica dłoni i stóp. Bardzo proszę o pomoc

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Anielka84 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 mar 2011 - 14:19:01

Mam pytanie mam łuszczyce od roku wiec nie mam długiego stażu, moja łuszczyca to łuszczyca krostkowa dłoni i stóp, ale i także paznokci i tym mam największy problem ponieważ wyglądają paskudnie i chciałabym spytać czy istnieje jakieś dobre smarowidło które pomoże odbudować paznokcie lub czy ktoś zakładał tipsy albo stosował akryl by osłonić paznokieć, ja na niektórych palcach mam pół płytki wiec jest to bolesne
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: martra (---.206.244.1.jpk.pl)
Data: 15 mar 2011 - 22:18:20

Z krotstkowicą rąk i stóp walczyłam kilka lat. Trgedia, nieskutecznie ciągle. I nagle znikła... Ni z tego ni z owego, kiedy już jej wcale nie leczyłam, tylko smarowałam hasceralem, który mi sie wydawał choć trochę natłuszczać. Samouleczenie normalnie, szoksmiling smiley Trochę wiążę to ze zdrową dietę, na jaką przeszłam, odchudzaniem - po kilku miesiącach zeszło mi wszystko z dłoni, teraz po ok 10 mies mam czyste stopy. Szok.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1516171819202122232425...->|-->
Bieżąca strona: 20 z 26



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.