Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 33
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: ela (---.143.111.62.revers.nsm.pl)
Data: 20 lis 2004 - 17:46:09

Witam,
bardzo się ucieszyłam, że trafiłam na tę stronę o łuszczycy, wprawdzie mam predyspozycje genetyczne do tej choroby, ponieważ moja mama ma łuszczycę (głowa, łokcie i kolana), ale moje objawy zaskoczyły mnie gdyż pojawiły się u mnie zgrupowane krosteczki w miejscach raczej nie typowych dla łuszczycy, tj. na czole, na wew. stronie jednego łuku brwiowego i nad płatkiem nosa. Byłam u dermatologa, ale nie stwierdziła jednoznacznie, że to łuszczyca, kazała zrobić mi badania na nużeńce - wyniki będą za kilka dni. Za to okazało się też, że na głowie jest zapalenie łojotokowe skóry, stwierdziła, że różowa (jak przy łuszczycy)nie jest.Czuję jednak, że to łuszczyca, co kilka dni te skupiska są bardziej czerwone, a nieraz przez cały dzień blade, czasem skóra przy nosie bardzo się łuszczy. Na razie lekarka kazała mi te miejsca smarować Clotriminazolem, mimo, że nie ma jeszcze wyników badań na obecność grzybów, ponieważ jestem sceptyczką postanowiłam jej na razie nie stosować. Pomaga mi smarowanie olejkiem Bobas dla dzieci, a kiedy plamka (skupisko) swędzi pomaga smarowanie spirytusem salicylowym.
Przepraszam, że się tak rozpisałam, ale chciałabym Cię prosić abyś napisał co o tym przypadku sądzisz. Dzięki.
E.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Ula (---.dolsat.pl)
Data: 21 lis 2004 - 22:36:48

Witam. Chciałam tylko podsunąć pomysł na próbę wyleczenia się z tej choroby. Moja przyjacióka walczyła długo z tą chorobą. W końcu zaufała dr nauk medycznych znanemu w Polsce homeopacie. Nigdy nie wierzyła w tego typu leczenie i pewnie dalej tak by było, gdyby nie fakt, ze On jej pomógł. Spróbujcie tego leczenia. Na pewno nie zaszkodzi. Odpowiednio dobrany i przyjmowany lek czyni cuda i to nie tylko na łuszczycę. Pozdrawiam i życzę wiary w powodzenie leczenia :-)


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: rafał (80.50.205.---)
Data: 21 lis 2004 - 23:57:54

czesc basiu,
wlasnie przeczytalem twoj post w serwisie luszczyca.pl
pozdrawiam cie
mam luszczyce od 13 roku zycia a mam 29 lat wiec cos niecos przerobilem
piszesz ze masz zapalenie od cygnoliny , ( nie podalas jakia moc ma twoja cygnolina ) to wazne, czasami warto smarowac slabsza a wtedy tak nie pali , czasem po przypaleniu cygnolina w miejscu przypalenia wyskakuje nowa luszczyca,, nalezy unikac przypalania, pewnie uzywasz czystej cygnoliny , proponuje zastosowac cygnoline wymieszana z prodermina ,,( prawie niedostepna w aptekach , wiem ze stosuja to w szpitalachmaja ja w szpitalach ) , jest to rewelacja , przynajmniej dla mnie , nic mnie nie przypala, np 1/4 cygnolina czysta pali mnie a 1/4 z prodermina juz nie , no i wszystko ladnie sie goi, jest jeden mankament troche to smierdzi no i ciezko sie zmywa , ja sie smaruje na cala noc i rano sie zmywam , dziala calkiem nizle

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: WOLF (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 23 lis 2004 - 19:40:51

przedewszystkim opanować stres nie myślcie o chorobie to podstawa a nastepnie dieta lekko nie tłusto,solarium wskazane ale postawa to uśmiech na buzke bo nikt na to jeszcze nie umarł przynajmniej nie słyszałem.pozdrawiam....................i trzymać sie tam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Aga (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 lis 2004 - 23:30:22

Do Uli: Mam pytanie. Co to byl za homeopata??? Jakie leki przepisal? Gdzie mozna go znalezc? Jak to zadzialalo? Prosze o odpowiedz.
.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Bogdan (193.109.115.---)
Data: 25 lis 2004 - 10:03:24

Witam serdecznie.

A ja pomimo że mam 34 lata wysyp łuszczycy mam po raz pierwszy. Na początku pasiono (smarowano) mnie sterydami później był szpital i cygnolina, niestety z przyczyn rodzinnych nie mogłem tam wysiedzieć do końca kuracji. Potem był taki atak łuszczycy że żyć mi się odechciało.
Rozpocząłem domową kurację łuszczycy i pomaga rewelacyjnie. Ta kuracja to codzienna kąpiel w krochmalu. Kąpie się tak od trzech tygodni i z twarzy łuszczyca zeszła już prawie cała, z głowy w połowie (może w 3/4, miałem hełm o grubości jakichś 2 mm, teraz ledwo się łuszczy) i widać potężne zmiany na lepsze na całym ciele. Myślę że jeszcze jakiś miesiąc i zniknie całkiem. Polecam Wszystkim. Jest to tanie i skuteczne.

Bogdan


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: MONISIA (---.cable.mindspring.com)
Data: 26 lis 2004 - 01:44:20

CZESC WSZYSTKIM CHORYM NA TE UPIERDLIWA CHOROBE. NA LUSZCZYCE CHORUJE OD 10 LAT.PIERWSZE OBJAWY UKAZALY SIE POL ROKU PO URODZENIU CORKI.POSZLAM DO KILKU LEKARZY I KARZDY STWIERDZIL ZE JEST TO LUSZCZYCA.BARDZO SIE TYM ZMARTWILAM PONIEWAZ WIDZILAM TO WCZESNIEJ I INNEJ OSOBY I WYGLADALA STRASZNIE.WYCHODZILO MI I ZNIKALO.ALE Z BIEGIEM CZASU WYCHDZILO MI CORAZ WIECEJ.MNIEJ WIECEJ MAM WYSIEWY CO DWA LATA.PRZYPUSZCZAM ZE TO JEST SPOWODOWANE STRESEM.ALE MUSZE UPRZEDZIC WSZYSTKICH ZE JEZELI SIE DENERWUJECIE I STRESUJECIE TO LUSZCZYCA ZACZYNA WYCHODZIC PO JAKIMS CZASIE.TAK NAPRAWDE WSZYSTKO JEST UZALEZNIONE OD NASZEGO TRYBU ZYCIA I JAK DO TEGO PODCHODZIMY.JESZCZE NIEDAWNO MIALAM WYSYP NA CALUSIENKIM CIELE A WCZESNIEJ MIALAM BARDZO DUDO PROBLEMOW I STRESOW.MIALAM OKAZJE POJECHAC NA FLORYDE.POJECHALAM I ZARAZ PO ZAZYCIU KAPIELI I SLONCA MI NIE ZNIKLO ALE STOSOWALAM MASCI ROWNIEZ POLSKIE I ZACZELO MI ZNIKAC. TAKZRE MOJE LEKARSTWO JA LUSZCZYCE TO KONTROLA NAD TYM JAK SIE DO TEGO PODCHODZI.NIE MYSLCIE O TYM I PROWADZCIE NIESTRESOWY TRYB ZYCIA NIE PRZYWIAZUJCIE ZBYT DUZEJ WAGI DO MALYCH PROBLEMOW.PODCHODZCIE DO TEGO CHLODNO I RELAX.ZYCIE JEST PIEKNE I NIE PRZEJMUJCIE SIE WSZYSTKIM DO OKOLA ZYJCIE BARDZIEJ NA LUZIE.TO POMAGA UWIERZCIE MI .MONIABarbara napisał(a):

> kochani mam 39 lat od 21 lat mam łuszczyce zaden lekarz nie dał
> rady mi ja wyleczyc az 6 lat temu poszlam na solarium i od tego
> czasu pozbylam sie tej choroby lekarz ktory mnie prowadzil bym
> w szoku.bron boze nie na sloncu jeszcze bardziej mnie
> podraznialo


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Tom (---.netia.com.pl)
Data: 26 lis 2004 - 22:01:56

Witam
Jestem tu pierwszy raz. Choruje na ta chorobe juz 10 lat, do tej pory uzywalem Lorinden A, Flucinar i mi pomagalo ale teraz mi juz nie pomaga. Mam cala glowe zasypana i male plami na lokciach, pojawilo mi sie tez na twarzy. Mam prosbe, moze ktos mi doradzic jak walczyc z tym swinstwem. Moj nr GG 8522536.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Marcin (217.153.221.---)
Data: 27 lis 2004 - 18:43:19

Witam
Pierwszy raz dzisaij jestem na tym forum. Łuszczycę mam od 4-5 lat. Na szczęscie jest doœć łagona: ucišżliwy jest tylko hełm, poza tym mam tylko sporadyczne wykwity na skórze. Zauważyłem, że zastšpienie mydła żelem pod prysznic (najlepiej nawilżšjšcym) znacznie zmniejsza iloœć wykwitów na skórze. Opalanie też jest bardzo skuteczne. Niestety ze skórš głowy nie mogę sobie poradzić. Lekarka przepisywała mi różne maœci, głównie sterydy. Oczywiœcie łuszczyca cišgle wracała. Stosowałem też Polytar, ale bez rewelacji. Nie palę, jem raczej zdrowo i nie wydaje mi się żebym był szczegółnie zestresowany. Zastanawiam się czy nie odstawić zupełnie alkoholu. Myœlicie że to może pomóc?
Pozdrawiam Wszystkich

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Iwona (---.silesia.pik-net.pl)
Data: 09 gru 2004 - 18:40:09

Mam 32 lata, łuszczycę mam już 20 rok, stosowałam wiele maści , sterydów, lamp, troszkę schodziło i na nowo wysiew, ale teraz wyglądam koszmarnie , nie mam skrawka zdrowej skóry, mam olbrzymie płaty na ciele , swędzi , piecze, boli , błagam pomóżcie mi, już nie mam siły do tej wrednej choroby.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: arek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 09 gru 2004 - 21:36:56

Po solarium lub lampach trzeba skórę natłuścić.
Ja dolewam do kąpieli łyżkę oliwy, do tego dolewam płynu do kąpieli i swędzenie skóry znika;
polecam to też wszystkim, którzy mają w domu twardą wodę.
Na głowa dwa razy w tygodniu wylać łyżkę oleju salicylowego,wmasować,potrzymać kila godzin i umyć głowę szamponem
zdrowia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: asia (---.torun.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data: 10 gru 2004 - 07:49:07

ja z głową tez mam straszny problem, ic nie pomaga, po umyciu swedzi i mysle tylko o drapaniu. ostatnio uzywałam na ghłowe zwykłego kremu z wit a, niby pomagało, ale efekt marny. a sterydów zadnych nie chce. dzis ide do lekarza, zobaczymy co mo poradzia
pozdrawaim:-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Iwona (193.151.48.---)
Data: 10 gru 2004 - 10:47:19

Mam 32 lata, a już 20 rok mam łuszczyce , jestem w okropnym stanie , próbowałam już wszystkiego , mam na ciele jedne olbrzymie płaty , boli , piecze , szczypie i swędzi, błagam pomózcie mi!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Iwona (193.151.48.---)
Data: 10 gru 2004 - 13:39:10

Kochani o to moje gg 3259005 zapomniałam napisać , doradzcie coś , juz nie wytrzymuję , będe musiała iśc do szpitala.20 lat się męczę z tą chorobą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: bronisław (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 gru 2004 - 14:53:47

cześć kamilo mam46 lat i łuszczycę od32 r życia jeżeli chcesz porozmawiać to moje namiary gg6978160 poczta [email protected]
Głowa do góry.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Mirek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 gru 2004 - 10:57:05

Orion Pharma wprowadza na rynek specjalną, białą linię emolientów. HYDROLAN, CERALAN i LIPOLAN mają działanie nawilżające, natłuszczające i zmiękczające. Przeznaczone są do pielęgnacji i ochrony każdego rodzaju skóry, wyróżniają się jednak szczególną dbałością o problemy skóry suchej, problemowej oraz z problemami dermatologicznymi.

Fińska firma Orion Pharma, która wprowadzając emolienty zadebiutowała w maju na rynku kosmetyki lekarskiej poszerza ofertę o specjalną, "białą linię". Oprócz dbałości o nawilżenie skóry preparaty te działają ochronnie i pielęgnująco we wszystkich przypadkach, w których inne preparaty zawodzą. Unikalny charakter nowych emolientów stanowi połączenie wszystkich cech linii podstawowej z możliwością nowych zastosowań. O ile pierwsza linia to emolienty chroniące skórę przed problemami dermatologicznymi, o tyle linia biała nadaje się dla pacjentów, u których te problemy już wystąpiły.

Linię tworzą trzy preparaty: HYDROLAN, CERALAN, LIPOLAN różniące się zawartością wody i właściwościami kosmetycznymi. Produkty linii białej mogą być stosowane u każdego pacjenta. Szczególnie polecane są jednak w przypadku wystąpienia suchości skóry po intensywnych treningach, po saunie, solarium, po opalaniu, a także suchości spowodowanej zmianami chorobowymi. Emolienty stanowią optymalne zabezpieczenie przez zimnem i wiatrem podczas uprawniania sportów zimowych. Polecane są również do pielęgnacji skóry dłoni i stóp.

Emolienty opakowane są w proste i funkcjonalne białe tubki.
HYDROLAN - lekki żel nawilżający

HYDROLAN jest lekkim emolientem nawilżającym. Jego właściwości sprawiają, że nadaje się do pielęgnacji skóry szczególnie wrażliwej. Unikalna receptura zawiera izomery cukrów prostych, w proporcjach zbliżonych do tych, jakie spotyka się w zdrowym naskórku. Stanowią one silne fizjologiczne regulatory wilgotności. Izomery cukrów prostych łączą się z komórkami warstwy rogowej naskórka i wiążą wilgoć we wnętrzu skóry.

HYDROLAN idealny emolient do:
codziennej pielęgnacji ciała kobiet i mężczyzn o szczególnie wrażliwej skórze,
stosowania na skórę po wysiłku fizycznym, np. treningu, saunie, basenie, jako zabezpieczenie przed nadmiernym wysuszenie i podrażnieniem skóry,
w lecie jako krem po opalaniu.
Preparat dostępny jest w opakowaniach: 30 g (ok. 12,7 zł) i 150 g (ok. 31,78 zł).
CERALAN

CERALAN jest emolientem półtłustym. Zachowuje dużą wchłanialność i dobrze się rozsmarowuje. Zawiera występujące w zdrowym naskórku ceramidy, które wiążą ze sobą komórki naskórka. CERALAN zmniejsza złuszczanie, będące skutkiem niedostatecznej łączności komórek naskórka. Rola ceramidów polega też między innymi na zatrzymywaniu wody w naskórku. Tym samym pośrednio wpływają one na zwiększenie elastyczności skóry. CERALAN zmniejsza złuszczanie i świąd skóry zmienionej chorobowo. Jest doskonały jako krem po kąpielach, także leczniczych i po naświetlaniach UV.

CERALAN idealny emolient dla:
osób o szczególnie wrażliwej skórze,
osób chorych na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę,
wszystkich osób skarżących się na suchość skóry przez cały rok.
Preparat dostępny jest w opakowaniach: 30 g (ok. 12,7 zł) i 100 g (ok. 26,78 zł).
LIPOLAN - tłusty emolient

LIPOLAN zawiera jedynie 55% wody. Preparat ten nie zamarza nawet na dużym mrozie i polecany jest jako krem na zimę. LIPOLAN zawiera liposomy, tworzące barierę skóry przeciw wysychaniu i utrzymujące wilgoć w jej wnętrzu.

LIPOLAN idealny emolient dla:
osób chorych na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę, w zimie,
do pielęgnacji dłoni i stóp, zwłaszcza w zimie,
dla osób uprawiających sporty zimowe, jako doskonałe zabezpieczenie twarzy przed mrozem.
Preparat dostępny jest w opakowaniach: 30 g (ok. 12,7 zł) i 100 g (ok. 26,78 zł).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: zuza (193.30.160.---)
Data: 14 gru 2004 - 11:48:13


o emolientach można poczytac na stronie
www.emolienty.pl

osobiscie uzywam ambilan jest to najtłustsza z maści
nie spodziewałam sie cudów i cudów nie było ale troche łagodzi...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Natalia (---.233.233.94.devs.futuro.pl)
Data: 15 gru 2004 - 15:34:06

Witam Was.
Mam 29 lat i od 15 lat walczę z łuszczycą. Przebieg jej nie jest może tak drastyczny jak co u niektórych z was (może dlatego że mieszkam w Gdańsku) ale wpływa na mój dyskomfort psychiczny. Próbowałam wszystkiego. I z całą odpowiedzialnością stwierdzam że w moim przypadku (każdy z nas jest inny) jedynym lekarstwem jest PUVA. Pierwszy raz chodziłam na naświetlania w lipcu u.r. Trzy razy na tydzień przez m-c i bylam czyściuteńka i pięknie opalona. Pierwsze krostki pojawiły się w lutym. Byłam zrozpaczona bo naświetlania nie wchodziły w grę gdyż byłam w drugim miesiącu ciąży. We wrześniu urodziłam i poszłam do swojego dermatologa z prośbą o pomoc. Ku mojemu zdziwieniu poinformował mnie że mogę korzystać z PUVA w okresie karmienia piersią. Wyglądałam już tak strasznie że nie potrafiłam cieszyć się macierzyństwem więc posłuchałam lekarza. Chodziłam i znów jestem piękną mamusią winking smiley a mała ma znakomite wyniki badań więc moje obawy znikły.
Czytając wasze forum zauważyłam że większość z was najbardziej narzeka na "hełmy". Spróbujcie zwykłego szamponu Timotei z ekstraktem z drzewa herbacianego. Mi pomagał rewelacyjnie. Na początku wydaje się że pogarsza sprawę bo z głowy sypie się strasznie ale później naprawdę widać rezultat.
Ależ się rozpisałam ;-)) pozdrawiam wszystkich

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Agata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 gru 2004 - 13:36:42

Witam
Mam pyatnie - czy jest ktos ze SzczecinaMoj dermatolog dr Kulesza wyjechal na stypendium i (o zgrozo) zostalam bez lekarza prowadzacego czy jest ktos w Szczecinie godny polecenia
Z gory dziekuje za pomoc
pozdrawiam Wszystkich
Agata

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: zofia (213.25.43.---)
Data: 16 gru 2004 - 14:02:58

napisz mi coś o tej maści!
czy działa na owłosioną skórę głowy?
Dzięki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 33



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.