Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 33
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: karina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 sty 2005 - 09:49:09

na skóre głowy najlepsza jest oliwa salicylowa delikatnie należy ją podgrzać potem wetrzeć w skórę głowy. Głowę należy owinąć czepkiem zrobiony z gazy i folii najlepiej na całą noć. W wielu przypadkach jest to niemożliwe z powodu pracy lub szkoły wówczas róbcie takie okłady chociaż 2-3 razy w tygodniu efekty zaskakujące.
karina

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: karina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 sty 2005 - 09:49:24

na skóre głowy najlepsza jest oliwa salicylowa delikatnie należy ją podgrzać potem wetrzeć w skórę głowy. Głowę należy owinąć czepkiem zrobiony z gazy i folii najlepiej na całą noć. W wielu przypadkach jest to niemożliwe z powodu pracy lub szkoły wówczas róbcie takie okłady chociaż 2-3 razy w tygodniu efekty zaskakujące.
karina


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Darlena (---.devs.futuro.pl)
Data: 18 sty 2005 - 10:10:39

na kazdego dziala inaczej słonce leki i solarium!moi znajomi po solarium dostali taki wysiew ze musieli sie polozyc do szpitala Mi znow barzdo słonce pomaga wiec co do solarium jestem nastawiona barzdo sceptycznie DOBRZE ZE TOBIE PRZESZŁO!smiling smiley wprawdzie mam w domu solarium takie male probuje ale w sumie bezskuteczniesad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Ania (193.30.160.---)
Data: 19 sty 2005 - 09:40:28

Anna napisał(a):

> Radzę stosować płyn Blue Cap,


Anno a gdzie go mozna kupic byłam w trzech aptekach w Warszawie w ogole tego nie znaja ,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Michał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 sty 2005 - 13:44:24

Witam mam 30 lat i od 12 lat mam łuszczycę mi też nic tak nie pomaga jak solarium rewelacja jak ręką odjął.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Michał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 sty 2005 - 14:02:56

Witam
ON CLINIC prowadzi zabiegi specyfikami na bazie soli, błota z morza martwego. Powiem tak ja kupiłem sobie worek 25kg. soli i 5kg. błota z morza martwego smarowałem się codziennie błotem od stóp do czubka głowy a następnie brałem 30 minutową kąpiel w soli z w/w morza i powiem szczerze że skótki były mizerne. Co do clobedermu to łuszczyca po zastosowaniu tej maści (nie polecam kremu niby skład ten sam a jednak dużo słabiej działa) schodzi szybko, ale i szybko powraca. polecam bardzo solarium 2,3 x w tygodniu po 10, 15 minut dla mnie rewelacja!!! a do tego mam ładną opaleniznę, stosuje po każdym solarium balsam Balneum Hermal Intensiv. oraz na noc maść robioną na bazie wazeliny i mocznika.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Marchewa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 20 sty 2005 - 22:06:21

ja mam problem z paznokciami, preparaty z on clinik bardzo mi pomogły, a próbowałam wielu metod bez żadnego skutku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Iza (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 22 sty 2005 - 12:41:25

Czesc! mam na imie Iza, mam 27 lat i od ... nie wiem lat choruje na łuszczycę.
Najgorszy stan chorobowy miałam 10 lat temu, wtedy to przez 3 lata miałam zmiany łuszczycowe na nogach od klan w dół. Potwornie to wygladało i tak samo się czułam . Wtedy wspaniale pomógł mi Diprolene Krem , 99% zeszło mi z nóg. Dziś chyba ta masc juz nie jest produkowana i chyba jest na sterydach. Mnie pomogła i coz to była za radosc móc w koncu chodzić w spódnicy!!!!!!
W czasie podstawówki miałam łuszczyce w głowie,ale się tym mało przejmowam bo nie zdawałam sobie sprawy,ze to widać. Wtedy stosowałm rózne masci, płukanki i tp. Ale natychmiastowo pomógł mi szmpon Wash&Go,z zielonym paskiem. (Dla tych starszych osób -pamiętcie to był pierwszy zagraniczny i reklamowany w TP szampon). Dwa mycia tym szmponem i juz nic nie było!!
Nie orientuje się, czy ten szampon i Diprolene Crem sa obecne za granica.
Przez ostatnich 7 lat miałm spokój, nie interesowłam sie leczeniem i nie odwiedzałam rzadnego lekarza dermatologa.
Teraz robi mi się placek na nodze i chce się w koncu wziąść za leczenie . Ale po tylu latach nieinteresowania sie tym zagadnieniem mam kilka pytan do Was :
1)jakie preparaty mozna stosowac w czasie ciązy (palnuje z mężem dziecko)
2) co to są płyny do kąpiel
3) jaka dietę nalezy stoswać (bo mam sprzeczne informacje)
4) czy znacie we Wrocku dobrego lekarza., ktoremu mozna zaufac?

Z moich wsześniejszych doswiadczeń, to trafiałm do wielu "lekarzy". Nazwę to tak delikatnie i mało im ufam.
Jedynie pomogłami opewna pani doktor z Radomia ona mnie wyleczyła, gdyby ktoś był zainteresowany to moge odgrzebać informacje na jej temat, tylko teraz to nie wiem, czy nie bedzie juz na emeryturze.
Będe wdzięczna gdy ktos udzieli mi odpwiedzi na moje pytania,
Dobrze ,ze jesteście !!!! Da radę ztego wyjść, pozdrawiam wszystkich pap


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Wojtek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 sty 2005 - 17:11:02

Witajcie! Mam 27 lat od 3 miesiąca życia choruje na łuszczycę, z tego też powodu pomad 30 razy odwiedziłem szpitale w Warszawie, Poznaniu i Szczecinie. Straciłem całkowicie nadzieje na wyleczenie i od jakiegoś czasu wogóle nieuczęszczam. Zazwyczaj łuszczyca pokrywa całe moje ciało a nawroty choroby mam conajmniej 2 razy do roku i trwają one około 2 do 3 miesięcy. Niestety żadne opalanie niewchodzi w grę, przez co mam problemy latem. Stosuje tylko maść Cholesterolową do łagodzenia i natłuszczania skóry, a także maść Diprolene (bardzo mi pomaga). Na szczęście poznałem cudowną dziewczynę, z którą jestem prawie 6 lat i wogóle jej to nie przeszkadza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Agnieszka (217.149.244.---)
Data: 23 sty 2005 - 19:31:36

Witam
Na łuszczcę choruję od jakiś 3 lat. Pierwszy wysyp byl tak silny, że po kilku miesiącach domowej walki skończył się szpitalem. Na szczęście pomogło na kilka miesiecy.Przed wakacjami wysypalo mnie ponownie... przez jakiś czas walczyłam z masciami (cygnolina, maść parafinowa) itp. ale miałam dość i postanoeiłam odpuścić na jakis czas... w miedzy czasie zaczęłam uzywać żelu pod prysznic johnson&johnson oraz nawilżać cialo po kąpieli balsamem firmy avon (skin-so-soft) i... efekty zaskoczyły mnie bardzo. Plamki zaczęły powoli zmniejszać się i znikać... dziś mam czystą skórę pokrytą jedynie białymi śladami w miejscach w których miałam plamki... z dnia na dzień robia sie coraz mniej widoczne. Nie wiem w jakis sposób to moglo zadzialac na mnie ale tak sie stalo. Od tej pory używam tylko i wyłącznie tych kosmetyków do kapieli i do nawilżania. Jedynym problemem jest owlosiona skóra glowy... tam nie stosuję tych kosmetyków i tam mam kilka plamek.
Polecam wyprobowanie tej metody... napewno nie zaszkodzi a może komus z Was pomoże ? Przecież myć sie i tak czymś trzeba a i nawilżanie skóry w naszej chorobie jest wskazane. Koszty tych kosmetyków są porównywalne cenowo z kosmetykami innych firm, więc nie będzie to dla Was dodatkowy wydatek. Ja narazie mam spokój od jakiś 4-5 m-cy i oby jak najdłużej. Czego i Wam życzę.

Pozdrawiam
Agnieszka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 sty 2005 - 22:14:34

ponad 35 lat mam łuszczycę ,prawie wszystkie maści stosowałem bez wielkich skutków. Przypadkowo lekarz immunolog ,powiedział mi o lek doustnym od łuszczycy ,chodzi tu o Amerykański lek Tigason lub Szwajcarski Neotigason. Ponieważ w naszych aptekch nie możan było dostać Tigasonu ,dermatolog na moją prośbę po przeprowadzeniu badń krwi i monitoringu wątroby przepisał mi Neotigason. po kuracji trwającej ok 4 miesiące łuszczyca znikła całkiem.Biorę ten lek nadal w dawkach zapobiegawczych i od 5 lat nie mam żadnych zmian na skórze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: lenka (---.paroc.pl)
Data: 24 sty 2005 - 08:30:31

...kochani, ja też męczę się z tym swiństwem od podstawówki a mam juz trzydzieche. Jak którys z rozmówców wspomniał, tez mam skorupe na głowie. leki rózne uzywałam i tez nic. Były okresy uspionej choroby ale teraz wróciła i na dodatek zaczęła sie pojawiac na łokciu czego do tej pory nie było. Chciałabym z kimś porozmawiać kto ma spore doswiadczenie w tym temacie. moze wymienic sie uwagami. Dlatego prosze o kontakt.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: krzy... (---.tyczyn.intertele.pl)
Data: 24 sty 2005 - 22:10:19

Kochani !!!
koniecznie musicie zaglądnąć na te stronki, jest na niech dużo informacji : http://www.sluzbazdrowia.com.pl/html/more3010d.php
http://www.resmedica.pl/zdart19913.html
...skoro medycyna konewencionalna "rozkłada w bezsilności ręcę", to może warto zainteresować się ziółkami i szamańskimi metodami, oczyszczeniem organizmu...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Aska (---.nycmny83.dynamic.covad.net)
Data: 26 sty 2005 - 06:03:53

Czesc, mam 25 lat i tez zyje z tym osmym "cudem" swiata juz jakies 13 lat, bylo lepiej i gorzej. Pare lat temu dopadlo mnie na maxa i jedyne co mi wtedy pomoglo to byly naswietlanka--rewelacja poprostu. Zachcialo mi sie znow zyc !!!
A wczesniej to probowalam juz chyba wszystkiego...
Na szczescie trafilam do dobrego lekarza--w Rzeszowie, no i za pomoca naswietlan, kapieli domowych w zwyklej soli kamiennej (5kilo na pol wanny) no i elocomu przez kilka dni ,doprowadzilam sie do niemalze idealnego stanu, to bylo jak dla mnie CUD. Pozniej byly nawroty, a jakze...luszczyca jest pieronsko uparta. Po roku znow seria naswietlan i solanek i znow efekt super. Do tej pory czasem wraca ale juz nie w takim ostrym stanie, pare plamek i luszczenie glowy. Zapomnialam juz o chelmie na glowie i przeokropnych masciach ktorych nie moglam zmyc nawet plynem do zmywania naczyn ! I nawet po 10-tym myciu byly nadal tluste.
Droga dociekliwosci wykrylam ze jesli uzywam produktow nivea, kremow, plynow do mycia, balsamow do ciala to nie wysycha mi tak skora, wiec teraz jestem fanka wszystkich produktow Nivea. Na glowe dziala dobrze od czasu do czasu oliwka dla dzieci bambino, latwo sie zmywa a fajnie natluszcza skore. Poza tym szampon TGel firmy Neutrogena dziala na mnie rewelacyjnie.
No, od jakiegos pol roku jestem na diecie---mnostwo warzyw, chude mieso, malo weglowodanow i dzialanie tez bardzo dobre.No i super wplywa na figure. Poza tym jak najmniej alkoholu, ale to kazdy "luszczak" juz wie. No i nie stresowac sie !!!!Bo to na mnie baaaardzo dziala--wiadomo ze niekorzystnie.

A teraz hit sezonu, tydzien temu natknelam sie na olejek pichtowy-z jodly syberyjskiej bialokorej, a ze gdzies czytalam o wykorzystaniu go do leczenia luszczycy to wiec postanowilam sprobowac. Mieszam pare kropli z balsamem nivea i wcieram w czerwone plamki, po trzech dniach widze znaczna poprawe !!!!!!!!!! Lusek prawie nie ma, zmiany sie wyplaszczyly, zaczynaja blednac !!!!! czyzbym miala cudowny srodek????Sprobujcie koniecznie, moze wam tez pomoze !

Powodzenia !!!!
Jak dla nas to olbrzymim sukcesem jest "posiadanie" kilku plamek i lekkiego luszczenia w glowie----po tym co poniektorzy z nas przechodza.....
Trzymajcie sie, glowy do gory !!!!!!


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: renata (---.zgora.sdi.tpnet.pl)
Data: 26 sty 2005 - 10:39:00

Witam mam problem .kilka tygodni temu pojawiły się u mnie na łokciach i pod oczami [właściwie dookoła oczu ]sucha skura ,suchy naskurek jakby się odrywał w kawałeczkach .co to jest ? czy to łuszczyca .do lekarza nie pójdę jak w domu mam sobie z tym poradzić .pomocy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: bozena (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 26 sty 2005 - 17:53:43

na luszczyce choruje nie pamietam odkad leki pomagaja bardzo krotko czytalam o leczeniu olejkiem pichtowym czy cos o tym slyszeliscie
pro sze o odpowiedz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Ela (---.gdynia.mm.pl)
Data: 26 sty 2005 - 18:30:26

Witam

Ja również choruję na tę paskudną chorobę. Próbowałam już różnych maści, płynów sterydowych, ale na próżno. Po kilku tygodniach choroba wracała. Zaczęłam szukać innych metod. Znalazłam fajną stronę w internecie - na google szukać stronę: olejki eteryczne i preparaty olejkowe Henryk St. Różański
"Autor tej strony jest asystentem i doktorantem prof. dr hab. med. Romana Meissnera &#8211; kierownika Zakładu Historii Nauk Medycznych

Akademia Medyczna im. K. Marcinkowskiego

Zakład Historii Nauk Medycznych

Katedra Medycyny Społecznej"

Są to fajne i skuteczne metody wykorzystania olejków eterycznych w leczeniu i w profilaktyce różnych chorób, a także łuszczycy. Zaczęłam stosować te metody i pomaga. Wypróbujcie olejek pichtowy lub geraniowy do kąpieli oraz do smarowania chorych miejsc w połączeniu z olejem bazowym ( lnianym lub z winogron). Olejki eteryczne są naprawdę rewelacyjnei kosztują w aptece około 8,00 zł. Tylko trzeba stosować tak jak jest podane na tej stronie. Pijcie także olej lniany i olej z orzechów włoskich, to też rewelacyjny środek na pozbycie się łuszczycy. Ja to stosuję i już widać efekty, ale to też wymaga systematyki.

Pozdrawiam wszystkich

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Rafal (213.25.33.---)
Data: 27 sty 2005 - 12:00:03

Witam

Ostatnio do kolejnej dawki roznych masci lekarz przepisal mi tabletki Equoral - z tego co wyczytalem w ulotce sa one glownie stosowane przy roznego rodzaju przeszczepach. czy ktos uzywal tych tabletek i jakie byly rezultaty ???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Iwonka (80.51.229.---)
Data: 27 sty 2005 - 21:10:30

Witam wszystkoch!

Dziś dowiedziałam się że jestem chora na łuszczycę. Sama nie wiem jak sobie z tym radzić lekarz przepisał mi maście płyny.... ale czy już do końca życia będe musiała swoje ciało tak smarować? Czy moje dziecie też dziedzicznie to będę miały? Chce mi się płakać Czekam na małe wsparcie... Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: staś (---.gierzwald.sdi.tpnet.pl)
Data: 28 sty 2005 - 00:22:08

Łuszczycę mam od 20 lat. Próbowałem leczyć na początku różnymi sposobami &#8211; bez większych rezultatów. Zachorowałem na raka. Zastosowano leczenie chemiczne. Chemia wykończyła raka i była w 100% skuteczna na łuszczycę. Po roku łuszczyca wróciła. Teraz stosuję: solarium, rzadko LorindenA. Latem jest lepiej zimą gorzej. Teraz jest właśnie zima :-(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 33



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.