Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 19
Re: Blue Cap - skuteczny
Wysłane przez: wojtek (---.nsa.gov.pl)
Data: 31 lip 2008 - 13:04:19

i tak robi sie plasko pod palcami jak sie dotyka zmiany, prawda?smiling smiley))))

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Blue Cap - skuteczny
Wysłane przez: MaBa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 31 lip 2008 - 13:58:21

Gdzie kupujecie ten środek? W internecie znalazłam tylko w jednym miejscu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Blue Cap - skuteczny
Wysłane przez: wojtek (---.nsa.gov.pl)
Data: 31 lip 2008 - 14:24:39

Maba zglos sie do jakiejkolwiek apteki, to poszukaja w hurtownaich i ci sprowadza, bo tego tak raczej na polkach nie ma.
A jelsi jest w jakims sklepie internetowym, to zamow tam, bo taniej w aptece nie ebdzie.
Ale Maba, jak wiesz, to nie ejst najtanszy lek i nie musi u ciebie podzialac. U mnie mechanizm dzialania wyglada tak, ze jak popryskam sprejem i lekko wetre w core miejsca, to skora ta sie ladnie zluszcza a to co pod nia zostaje wygladza sie. Sprobowac warto, ale za efekty nikt nie moze poreczyc. Na opakowaniu napisane jest ze jest to srodek pomocniczy w leczeniu luszczycy i lojotokowego zapalenia skory.
Mi pomaga

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Blue Cap - skuteczny
Wysłane przez: MaBa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 31 lip 2008 - 15:07:57

Wiem że nie jest najtańszy i zdaje sobie sprawe że może na mnie nie zadziałac ale jeśli nie zastosuje to nie będę wiedziała czy działa czy nie winking smiley. No właśnie wyczytałam na stronie internetowej że jest pomocniczy w leczeniu łuszczycy dlatego mnie zainteresował. Ile czasu stosowałeś ten środek? Teraz nie masz zupełnie nic w miejscach zmian?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Blue Cap - skuteczny
Wysłane przez: wojtek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 lip 2008 - 17:13:15

wiesz, mialem gladkie, ale potem musialem to czyms dosmarowac

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Blue Cap - skuteczny
Wysłane przez: gosia 65 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 31 lip 2008 - 19:46:53

Wojtku? jaka jest cena,czy można kupić w aptekach ten Blue Cap.Czy to jest maść,czy krem.Widzę,że masz wiedzę o tym wszystkim co mam pomaga a co nie.Ja mam 35lat łuszczycę i nie mogę się wyleczyć.Jak pisałam o sobie ,ale nie mogę się pogodzić,że moje dziecko też dostało.Walczymy dopiero 3miesiąc,i nie ma poprawy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Blue Cap - skuteczny
Wysłane przez: wojtek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 sie 2008 - 00:28:10

Droga Gosiu, jestem twoim rowiesnikiem.
Nie chce sie madrzyc, ale nie masz innego wyjscia, musisz zaakcpetpowac ze masz luszczyce, ty i twoje dziecko. Postaraj sie wyciszyc. Nie stresuj sie, nie walcz z nia, bo ona jest podstepna, wylazi wlasnie wtedy, jak z nia tak walczysz pscychicznie. Postaraj sie uspokoic, nie mysl o niej, rob swoje, smaruj, stosuj rowne metody, ale nie angazuj w to emocji, bo stres wywoluje wysiewy. Jest lato, ja wiem, chcialoby sie wyjsc na plaze, czy w krotkich spodniach. Ale coz, jest jak jest i nie pojde, naloze dlugi rekaw i luz... tak tez mozna dobrze wygladac. stres nic nie daje, a szkodzi.
A co do samego leczenia, to ja prponowalbym abys dziecku stosowala metody jak najmniej inwazyjne, jak najmniej sterydow. Ale tez jak bylem jakis czas u dermaytologa to powiedzial mi, ze jesli bde wybieral sie gdzies nad cieple morze, to przed wyjazdem mam smarowac sie sterydem Dermovate, ona dziala szybko i skutecznie, a potem mam sie opalac, slonce dokonczy dziela i jest szansa na to, ze luszcvzyca nie wroci tak szybko. Ale jak mowie, ze sterydami w zasadzie trzeba rozwaznie, choc nie mozna popadac w sterydofobie. to tez leki dla nas, ale stosujmy z glowasmiling smiley Ale dlatego pisze o tym, zeby ich unikac u dziuecka, bo nasza skora sie przyzwyczaja do roznych lekow, i potem jest trudno sie leczyc. A leki sterydowe to najciezsze armaty, wiec w ostatecznosci. Zluszczaj zmiany mascia salicylowa lub jakas z mocznikiem. A potem cos z nowych lekow: curatoderm lub polski tanszy odpowiednik sorel - sprobuj moze posktukuje, jest bezpieczny, nie ma sterydu. Nieco mocniejszy bo z domieszka sterydu jest Daivobet, ale i droszszy, kosztuje jakies 80 zl za mala tubke, wiec tylko na niewielkie powierzchnie ejst ok. Uzywaj masci Cocois - dziegciowa bez recepty, ale tylko na noc, lub w dzien, w ktorym unikasz kontaktu ze sloncem, bo dziegcie sa swiatloczule i mozesz miec podraznienia. A i koniecznie spoboj naswietlan lampami PUVA liub SUP ale jesli lekarz zapronouje ci lykanie geralenu lub psoralenu to popros, zeby jednak tego nie lykac, bo te tanbletki rozwalaja watrobe. A nalezy pamietac, ze luszczyca zwykla to jednak defekt kosmetyczny, nie mozna wylac dziecka z kapiela.
Exorex, tutaj na forum tak glosny tez nie ejst zly i latwy w uzyciu. A Blue Cap kosztyuje tez ok. 80 zl. Jest w kremie i w sprayu. Ja uzywalem tylko w sprayu i dla mnie jest ok, ale jego nie ma w aptece na polce, trzeba hgo zamowic, apteka odszuka w hurtowni i sprowadzi. Ale pamietac trzeba ze jelsi ma sie gruba luzke, to najpierw masc salicylowa lub z mocznikiem a dopiero potem wlsciwe leczenie.
Gosiu temat jest bardzo szeroki, kazdy reaguje inaczej na rozne leki, trzeba probowac. Ale naswietlania daja zawsze gwarancje ze pomoga. Znajdz gdzies gdzie mieszkasz jakis szpital lub przyuchgodnie dermatologiczna i idz do lekarza, moze skieruje cie na naswietlania.
I koniecznie dieta bezweglowodanowa, pozbyc sie nadwagi jesli jest, Ja jak schudlem to luszczyca zlagodzila sie.
Jakby co, pytaj, chetnie pomoge, ale lekarzem nie jestem i nigdy go nie zastapie.
Wojtek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Blue Cap - skuteczny
Wysłane przez: MaBa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 sie 2008 - 08:49:04

Czyli mam rozumieć że ten specyfik poprostu usuwa łuskę ale same plamy nadal sa i trzeba je dosmarowywac jak to napisałeś?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Blue Cap - skuteczny
Wysłane przez: wojtek (---.nsa.gov.pl)
Data: 01 sie 2008 - 09:45:07

u mnie blue cap wygladza, ja nie stosuje go na luske, ale na skore pozbawiona juz warstwy luski, bo przez luske zaden lek sie nie przebije. I blue cap powoduje, ze ten nizby zaleczony zaskorek jeszcze sie zluszcza i ladnie sie wszystko wygladza. ale skora nie jest jeszvcze w idealnym stanie, trzeba ja czyms natluszczac, dosmarowac zeby wygladala zdrowo. Moj kumpel stosuje tez to na lojotokowe zapalenie skory, bo tez mu polecilem i jest bardzo zadowolony, moze teraz nie strzyc wlosow bardzo krotko. No nie wiem, nie moge zagwarantowac ze cie wyleczy calkowicie, ale moze warto sprobowac.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Blue Cap - skuteczny
Wysłane przez: gosia 65 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 sie 2008 - 09:54:51

Wojtku,ja jestem dobrej myśli,że będzie dobrze i moja 15letnia córka będzie zdrowa.Tylko przeraża mnie postawa lekarza,która powiedziała,że sterydy to dobra rzecz.Ja jestem przeciwna sterydom,czy sorel to steryd?czy można go kupić ber recepty.Kupiłam Linola krem,SOLCOKLERASOL,KREM45,sama zaczęłam się smarować,czekamy na efekty.Mam koleżankę której pomaga sok z kiszonych ogórków ja się śmieje,że zakąska jest,a sok na skórę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Blue Cap - skuteczny
Wysłane przez: wojtek (---.nsa.gov.pl)
Data: 01 sie 2008 - 10:44:25

Gosiu, leki zawierjace kortykosteroidy sa dobre i nie nalezy sie ich bac, tylko z glowa uzywac. nie bez przerwy nie na duze powierzchnie ciala. I unikac tych mega silnych sterydow, bo jak wiesz sa sterydy slabsze i mocniejsze. Ja ze sterydow od czasu do czasu uzywam Clobedermu - jest dosc silny, ale jak mi zalezy zeby no tylko na rekach wygladac ok, to smaruje tylko na rekach. Sorel to nie jest steryd. To masc z pochodna witaminy D. Jest to polski odpowiednik curatodermu i daivonexu, ale o polowe tanszy. Zeby ocenic efekt, trzeba sprobowac, kosztuje ok. 30-40 zl.I jest to lek tylko na recepte. Te kremy, o ktorych piszesz do slcokerasol, krem 45 i linola, to paraleki, ktore pomoga pozbyc sie zluszczonej warstwy skory, ale nie usuna nigdy tych plam, ktore sa pod luska. Wiec na wstepie kuracji sa jak najbardziej wskazane, ale potem musisz przejsc do ofensywy: albo dziegcie, albo cygnolina, masci robione, blue cap i inne. A myslalas o naswietlaniu lampami? to jest naprawde niezwadny sposob w 90% przypadkow. No chyba ze jestes uczulona na promienie sloneczne. Polcam. Jesli o leki chodzi to polecam ci strone: www.luszczyca.org.pl
ta jest po lewej stronie zakladka INDEKS LEKOW i sa opisane wszystkie niemal leki i srodki pomocnicze. polecam.
Wojtek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Blue Cap - skuteczny
Wysłane przez: gosia 65 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 sie 2008 - 21:23:38

Przepraszam,że nie odpisałam od razu,ale nie miałam czasu.Przeczytałam indeks leków i jestem pełna wiary.Może coś pomoże a jak nie to głowa do góry tak ma być.I koniec trzeba żyć i się cieszyć,że nic gorszego nas nie dopadło.Te maść jak wpłynie mi jakaś gotówka to kupię,i zobaczymy efekty.Będę zaglądała i Czekała na nowe wiadomość od ciebie Wojtku,bo ciekawie piszesz i do rzeszy.POZDRAWIAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Blue Cap - skuteczny
Wysłane przez: MaBa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 sie 2008 - 11:10:16

Jestem po kilku dniach poszukiwania w warszawskich aptekach tego środka i niestety ani jedna apteka nie jest wstanie go dla mnie załatwić gdyz nie ma go w hurtowniach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Blue Cap - skuteczny
Wysłane przez: wojtek (---.nsa.gov.pl)
Data: 07 sie 2008 - 11:33:22

Czyli koniec???? znowu to samo. znowu jak jakis dbry lek, to go nie ma.
ja mam jeszcze jakies pol opakowania, wiec bede oszczedny.
Ale sprawdz jeszcze w SuperAptece w Arkadii, ja tam kupowalem ostatnio. moze bedzie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Blue Cap - skuteczny
Wysłane przez: gosia 65 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 sie 2008 - 12:19:10

ja też szukałam i nie ma go.Wojtku czy jest inny lek,który znasz i jest dobry.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Blue Cap - skuteczny
Wysłane przez: wojtek (---.nsa.gov.pl)
Data: 07 sie 2008 - 12:37:01

Gosiu, trudno poweidziec, nie ma w luszczycy zlotego srodka, jednego cudownego leku. Ktos dobrze reaguje na cygnoline, inny na PUVA, a ktos inny na dziegcie. Jedni stosuja sterydy, inni sie ich boja.
Jak dla mnie zbawienne jest slonce i morze + masci z pochodna witaminy D i sterydowe z umiarem.
W lecie wygladam calkiem dobrze, w zimie gorzej.
Zacznij od lekow tanszych, masci ropbionych, albo takich jak Sorel, natluszczaj skore, zeby luska nie narastala i cierpliwie smaruj. Koniecznie sprobuj PUVA.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Blue Cap - skuteczny
Wysłane przez: gosia65 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 sie 2008 - 12:57:53

ja nie mogę być na słońcu,bo jak jestem to mam zaraz nowy wysiew,a reszta robi się bardzo czerwona zaogniona wtedy wyglądam jak poparzona.Więc unikam słoneczka jak OGNIA.Byłam w szpitalu i nie mogłam brać lamp tak lekarze zadecydowali,leżałam na LESZNIE w w/wa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Blue Cap - skuteczny
Wysłane przez: wojtek (---.nsa.gov.pl)
Data: 07 sie 2008 - 13:03:36

czyli jestes przypadkiem szczegolnymsmiling smiley I dlatego odradzam samoleczenie, znajdz dobrego lekarza i niech on cie wyprowadzi z luszczycy, a raczej jej widocznych objawow. Poczytaj tez forum o diecie, unikaj koniecznie cukru i ostrych przypraw,kawa w niewielkich ilosciach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Blue Cap - skuteczny
Wysłane przez: gosia 65 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 sie 2008 - 13:16:45

a na dodatek mam cukrzycę,KOSZMAR WIELKI KOSZMAR.Ale co z tego,że jestem chora trzeba się trzymać dzielnie.Ja to znoszę z uśmiechem na twarzy,bo co nam zostało tylko się cieszyć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Blue Cap - skuteczny
Wysłane przez: gosia 65 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 sie 2008 - 13:18:47

a jeszcze jedno schudłam 10kl.TO JEST WYCZYN? Jestem z siebie zadowolona.SUPER

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 19



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.